Sherlock
95/100 - 684×

Sherlock

Britská minisérie z pera scenáristů Stevena Moffata a Marka Gatisse přivádí brilantního detektiva Sherlocka Holmese a jeho věrného společníka Johna Watsona do 21. století.

VB | 2010 | Ukončeno
vysílání
4 sezóny | BBC One | 90 minut
žánr
Detektivní, Dobrodružný, Drama
hrají
Martin Freeman (Dr. John Watson), Andrew Scott (James Moriarty), Louise Brealey (Molly Hooper), Mark Gatiss (Mycroft Holmes), Benedict Cumberbatch (Sherlock Holmes), Lara Pulver (Irene Adler),

Sherlock v novém traileru odhaluje své nejtemnější tajemství

Sherlock v novém traileru odhaluje své nejtemnější tajemství

Necelý měsíc zbývá do odvysílání premiérové čtvrté řady Sherlocka. Stanice BBC dnes vydala nový trailer k třídílné sérii a zároveň prozradila, jak se bude jmenovat její poslední epizoda. Jde o další indicii, že by čtvrtá řada mohla skutečně značit konec anebo alespoň velmi dlouhou pauzu seriálu?

53 0
10.12.2016

The Final Problem. Poslední případ. Čtvrtá nejlepší povídka o Sherlocku Holmesovi podle jeho autora sira Arthura Conana Doylea. A zároveň také název poslední epizody čtvrté série. Který lehce odkazuje na konec druhé série. V Posledním případu se totiž utká Sherlock Holmes se svým hlavním sokem Moriartym a poté zemře (aby znovu obživl) kvůli pádu z Reichenbašských vodopádů.

Sir Arthur Conan Doyle po napsání této povídky už o Holmesovi nechtěl dál psát, tlak fanoušků ho ale nakonec donutil se k detektivním příběhům vrátit a tak po osmnácti letech od vydání Posledního případu (rok 1893) začal v magazínu Strand vydávat další povídky, konkrétně Psa baskervillského (rok 1901). Co si z této indicie mají vzít fanoušci seriálu? Že kvůli pracovní vytíženosti dvou hlavních aktérů už nemáme čekat další epizody? Anebo že si na ně musíme počkat víc než jen pár let, jak jsme od roku 2010 zvyklí? Uvidíme.

Tak či tak, čtvrtá řada Sherlocka začíná 1. ledna 2017, Česká televize ji na svých obrazovkách uvede 2. ledna (a další díly opět vždy jen s jednodenním zpožděním). Podívejte se na nový trailer a v galerii také na nové fotky z nadcházejících tří devadesátiminu­tových epizod.

FOTO: BBC/PBS

Thumbnail Play icon
 • 02-08fd70ac288be5ae84d48aff319c75fd.jpg
 • 03-4850a41d8c67b5cd2fae877ab957d669.jpg
 • 04-b13eb52e6bc6b135214cc84a125fa2c0.jpg
 • 05-82baf72168dffe47bd239455bda1a442.jpg
 • 06-caee184852c4ed2a24827175da65bc54.jpg
 • sherlock-1-pic-f9609ad16365be13b432d0569c90a0b5.jpg

Diskuze /30

tigy

A teraz sa rozprúdia búrlivé diskusie, komu asi tak adresoval posledné slová v traileri :)

#30 tigy
10.12.2016 | 23:53:54
SaDiablo

Když jsem to viděla poprvé, tak úplně !!! a tyvogo! :D, ale pak jsem to viděla znova a znova a podle mě to bude číst třeba z nějaký fotky nebo útržku, co si zase přilepí na zeď… Mycroft s Johnem stojí za ním, a je to Sherlock, takže to bude nějak souviset s případem.
A co jsem tak četla, tak to poslední řada nebude (držím palce).

#3 Liss93
11.12.2016 | 0:08:52
Liss93

#2 SaDiablo: Souhlasím, buď to čte, nebo je to v Mind Palace. A ať to dopadne s další sérií jakkoli, těším se na vše co přijde, ačkoli to vypadá zatím pěkně temně.

11.12.2016 | 0:55:56
TruTru

Tahle série, podle slov tvůrců a herců bude mezníkem televizní tvorby. Bude průlomová, bude to historická událost. Bude vyvrcholením příběhu, který vypráví už od první epizody. Podle slov Stevena Moffata:„budete si říkat, bylo mi řečeno, že se to stane. Bylo mi to řečeno, ale neposlouchal jsem…“ Mark řekl, že všechen podtext vyplave na povrch. Série má zahrnovat dobrodružství, romantiku a teror. Podle toho, co všichni říkají, série může být poslední a také nemusí. Záleží to na okolnostech a taky na divácích, jestli budou chtít vidět další příběhy. Tyto tři nové epizody prý všechno zcela změní. Všechno vysvětlí. A i když budeme trpět, podle Bena i Martina série končí velmi uzavřeně. Všechno vypovídá o tom, že zápletku, kterou původně Moffat s Gatissem plánovali na čtvrtou i pátou sérii se rozhodli dát do jedné série, protože na to zkrátka byla vhodná doba. Arwell (hlavní kulisář seriálu Sherlock) a BBC i BBCThree nepřestávají postovat SLONY v jakékoliv podobě. Mohli by někdy v budoucnu načít novou dějovou linii, nebo udělat čas od času jednorázový návrat Johna a Sherlocka v podobě plnohodnotných filmů. BBC postla morzeovkou „John and Sherlock forever“ I leave you to your deductions… :)

#5 keyzar
11.12.2016 | 0:59:35
keyzar

#4 TruTru: Zajímavé info, díky za to :)

11.12.2016 | 1:18:45
Packa

Poslední slova podle mě nemyslel vážně. Spíš si myslím (vzhledem k jeho povaze a i k tónu hlasu), že to bude něco jako „Miluju tě. On řekl miluju tě. To je ono! To je to heslo!“ Nebo něco podobného.

11.12.2016 | 10:04:35
Nika211

Vánoce? Co, že budou Vánoce, ale bude SHERLOCK! Teď vážně, to čekání bylo hrozný (stále je), ale po tomhle traileru se už vážně nemůžu dočkat.

11.12.2016 | 10:34:05
Trifi

Přikláním se k tomu, že to Sherlock jenom čte ze zdi nebo tak něco a do traileru to takhle zakomponovali jenom proto, aby nás nas.ali… :D Jinak proč zrovna u tohohle se musí ČT vytáhnout a nasadit to už den po premiéře, damn it. :D Teď si budu muset počkat až to odvysílají a pak si to kvůli Benedictovi pustit ještě jednou v originále… :D .P

11.12.2016 | 15:40:06
SSM

Velmi dlouhá pauza? A co jsme asi měli doteď?

11.12.2016 | 19:44:42
alexis

Mám dojem, že to bude drama, romance, spiknutí, tajemno, napětí, děsivé odhalení – jen tu detektivku tam nějak nevidím. Nicméně podle traileru netipuju nic menšího, než že Sherlock ze závisti zavraždil ve svých jedenácti letech svého staršího a chytřejšího bratra, vytvořil dokonalého androida s jeho vizáží, který se stal po letech šéfem MI6 (nebo je to MI5?), stal se formálně jeho podřízeným a tahla zpoza za nitky až do chvíle,kdy android všechno prokoukne, začne mu cpát drogy, čímž dosáhneu Sherlocka ztráty dlouhodobé paměti a odstěhuje ho do bezpečné vzdálenosti na Baker Street. Mezitím geniální androidobratr osnuje převrat světových rozměrů, který zahrnuje Moriartyho, nejmladšího Holmesovic bratra, Irenu Adler a bůhví proč tenisky, které Sherlock nosil v dětství a které našel jako jednu z indicií v první sérii od Jima M. Neptejte se mě na detaily, ale já už to vidím: Mycoft, Moriarty, Irene a dosud nepojmenovaný bratr stojí okolo stolu, venku začíná vřava, letadla padají k zemi, kamera krouží kolem všech přítomných, hraje DRAMATICKÁ hudba a Mycroft svým mrazivě zlověstným tónem říká – „a to všechno jen díky tomuhle“ – načež je záběr na tenisky, všichni se tváří významně, střih a závěrečná znělka. Já věřím, že by to mělo úspěch:-) Apropo ty tenisky mi pořád vrtají hlavou…

#11 TruTru
11.12.2016 | 22:40:57
TruTru

#10 alexis: Ty tenisky znamenají, že Moriarty je Sherlockem posedlý už od dětství a většina toho, co od té doby udělá je plán, jak ho získat pro sebe a na svou stranu ďáblů. Ale samozřejmě nakonec neuspěje, protože, jak řekl Benedict, „Láska všechno přemůže“ .

#13 alexis
12.12.2016 | 23:33:08
SherlockWho

„I LOVE YOU“ MOOOC SE TĚŠÍM A JSEM FAKT ZVĚDAVÁ NO A CO VY TAKÉ SE TĚŠÍTE JINAK PŘEJI ŠŤASTNÉ A VESELÉ =D

19.12.2016 | 21:01:38
alexis

#11 TruTru: No jo, ale proč a jak? Chodili spolu na plavání? Do tanečních? Byl na něj Sherlock zlý a bral mu svačinu? Byl Moriarty ten tichý, zakřiknutý kluk, který Sherlocka obdivoval a on nějak zranil jeho city? Tenhle příběh bych chtěla slyšet a vidět… Vsadím se, že v něm nějakou zásadní roli bude hrát ten pes Černovous, na kterého oba bratři Holmesovi vzpomínali. Už to mám: opravdový „Sherlock Holmes“ je Moriarty, kterého v dětství zapoměli v obchodě, ale jeho místo obsadil vychytralý „Jim“. Rodiče ani bratr (no, ten po čase začal tušit) nic nepoznali, ale psa neoklameš!

#14 TruTru
20.12.2016 | 21:56:46
TruTru

#13 alexis: xD

Je možné, že je tam příběhově něco komplikovanějšího v jejich dětství, ale co se týká Moriartyho, myslím, že prostě měl naběhnuto na zločince už od mala. Zabil Carla Powerse, protože se mu posmíval… a když viděl, že nějaký malý Sherlock někde je jedinej, kdo si všiml, že chybí Powersovo boty a že se snaží policii přesvědčit, že to byla vražda, malý Moriarty se do něj zblázní. Začne být přesvědčený, že jsou stvořený jeden pro druhého (což později v seriálu taky Sherlockovi říká :D ) Trpí až do dospělosti silnou posedlostí jeho osobou. Na Sherlockovo webovkách mu dokonce pod jménem „ten nepravděpodobný“ nabídne pokoj u sebe v bytě, když se dozví, že Sherlock schání nové bydlení. Jenomže pak se objeví John a Moriarty je vzteky bez sebe, tak se ve „Velké hře“ objeví a snaží se ho získat. Sherlock ho vlastně odmítne. Dokonce třikrát :D Jako anonyma, který mu nabízí bydlení, potom jako roztomilého gaye (Jima s IT), který se ho snaží sbalit i když zrovna jakože „chodí“ s jeho kamarádkou Molly a po třetí jako Mocný Jim Moriarty, který zabil soustu lidí, vyhodil 30 milionu liber jen tak z okna a utopil flash disk, protože si chtěl podle jeho vlastních slov se Sherlockem „hrát“. Když ani jedna strategie nezabrala, protože Sherlock není sociopat, kterej by stál o vztah s psychopatickým zabijákem a protože se mu už líbí John, Jim se rozhodně, že budď Sherlocka psychicky vydeptá na tolik, že ho změní k obrazu svému – což možná dělá ve druhé i třetí sérii, a když ani to nezabere, tak ho prostě zabije. Mám takový pocit, že si Sherlock teprve až v Přízračné nevěstě uvědomil, že Moriartyho šílená (a dost možná i sexuální) posedlost jeho osobou, byla hlavní jeho motivace prakticky ke všemu, co udělal. V takovém případě by návrat Moriartyho dával smysl, protože kdyby Morioarty předstíral smrt zapadalo by to víc, než kdyby se jenom tak střelil do hlavy. Tohle obvykle hlavní záporáci pořadu nedělají :D Sherlockův život je od Reichenbachu stále více a více v háji.. stejně, jako jeho vztah s Johnem. A Moriarty by v tom klidně mohl mít prosty. Koneckonců. Mary – Johnova snoubenka, která se vynořila, když byl Sherlock „mrtvý“ je „čirou náhodou“ nájemný zabiják a skvělý střelec" stejně jako byl Sebastian Moran v kánonu. :D

#18 SaDiablo
21.12.2016 | 22:32:20
Fufinek

Môžem sa spýtať, ako to bude s titulkami? :)

#16 SherlockWho
21.12.2016 | 23:25:04
SherlockWho

#15 Fufinek: podle mně bude na čt2 dabing (myslím že bez dabingu by to ani nevasílaly)

#17 Fufinek #21 Lovila veverky
22.12.2016 | 20:42:59
Fufinek

#16 SherlockWho: to jo, ale ja počkám na titulky tuto :) to som sa pýtal, že kolko asi bude trvať preklad :/

26.12.2016 | 18:40:23
SaDiablo

#14 TruTru: Tak nějak by šla i ta teorie, že Mary by původně mohla být najatá Moriartym (aby to Sherlockovi „vypálilo srdce z těla“), začít si s Johnem jen proto (podle původního plánu Moriartyho), aby Sherlock viděl, jak se John pomalu vzdaluje a má jiný život, ke kterému Sherlocka už nepotřebuje, zároveň se je ale snažit „dát znovu dohromady“, to aby byl Sherlock ještě více zraněný z toho, co měl a už nemá. S čím ale Mary nepočítala (a nejspíš na to přistoupila, protože jí Moriarty mohl slíbit zbavit se CAM), že se do Johna doopravdy zamiluje, nicméně doufám, že nic z toho nebude pravda. :D Ale co mi přijde taky zajímavý, že všichni heroes jsou poprvé představeni čelem, a „záporáci“ jsou vždy v prvním záběru zády (CAM, Mycroft, Mary), až na Moriartyho, kterého poprvé vidíme jako Richarda Brooka, ale když už vidíme jeho pravé já, tak má část tváře skrytou. Takže otázka je, jestli Mary byla braná jako záporák jen kvůli svojí minulosti a že lhala, nebo se ukáže jako „supporting villain“ i v s4 (a důsledkem umře, což taky nechci :D). Moriarty je snad mrtvej už napořád, ale Mary s ním podle mě měla něco společného.

#19 TruTru
28.12.2016 | 12:43:26
TruTru

#18 SaDiablo: Vzhledem k tomu, že Mary se pokusila zabít hlavní postavu, tak mi připadá silně nepravděpodobné, že by z ní tvůrci ještě měli v plánu dělat kladný charakter :D Osobně si myslím, že je Moriarty naživu, ale to se těžko předvídá dopředu. Kdo ví, co si Moffat s Gatissem vymysleli :)

#22 SaDiablo
29.12.2016 | 0:40:25
Lovila veverky

Mě pořád vrtá hlavou, co šel Sherlock řešit v S02E02 na konci s majitelem hospody? Bylo to vážně jen kvůli té slovní hříčce?

29.12.2016 | 22:13:04
Lovila veverky

#16 SherlockWho: Nevysílali!!!! bože, to je češtin. Samozřejmě, že to bude s dabingem. bohužel…

29.12.2016 | 22:14:14
SaDiablo

#19 TruTru: I kdyby Sherlocka nestřelila a byla jenom sladká Mary, co si vzala Watsona, tak by ji lidi nesnášeli úplně stejně… :D (ehmjohnlockehm) Takže kladná nebo ne, doufám, že to pořádně roztočí. :D

#23 TruTru
30.12.2016 | 15:16:20
TruTru

#22 SaDiablo: Tady si tedy s dovolením dovolím nesouhlasit :D Většina lidí se možná obávala Mary před 3 sérií, ale po jejím odvysílaní byla většina za její zahrnutí vděčná. Nic nepotvrzuje Johnlock víc, než fakt, že tvůrci udělali z Mary nájemného vraha, který střelí hlavní postavu a jejich manželství bylo ještě před tímto problémem zobrazeno jako nespokojené a nefungující hned na samém začátku „Poslední přísahy“. Lidi jsou za její zajímavou a nepředvídatelnou roli neskonale vděční :)

#24 SaDiablo
30.12.2016 | 17:53:03
SaDiablo

#23 TruTru: Já jsem taky vděčná. :D Ale z těch komentářů, co jsem četla různě u fotek a videí, mi přišlo, že ráda ji má menšina (i když rozhodně větší část než před s3), ale samozřejmě vždycky tu bude někdo, kdo nebude spokojený.
Btw, taky jsem si říkala, když v každé sérii máme představenou jinou zajímavou/silnou ženskou postavu (u Molly v s1 tedy tolik ne, ale potom Irene, Mary), tak jsem si říkala, jestli se tuto sérii budou soustředit na nového padoucha a nikoho jiného (jinou) nepřidají, ale pak vydali novou promo fotku nějaké Hopkinsové (myslím) od Lestrada, tak ta bude mít asi taky nějakou větší roli, i když se nejspíš nic víc neví… O Mary už víme, že tam bude podrobněji zkoumaná její minulost, a tak mě těší, že ty postavy se pořád rozvíjí + řekli, že nějaká stávající vedlejší postava dostane mnohem víc prostoru, a doufám v Molly.

30.12.2016 | 20:22:00
pampeliska

víte někdo odkaz, kde sledovat online v neděli? děkuji moc!

#26 helsl
30.12.2016 | 21:32:48
pampeliska

#26 helsl: díky !!

31.12.2016 | 22:42:18
MajaG

Mě zas trochu vrtá hlavou, jak Janine říkala Sherlockovi, že si pořídila chalupu – asi na venkově tedy? A že tam jsou včely… Možná to byl jen takový „vtipný“ odkaz od tvůrců, anebo se Janine ještě nějak vrátí na scénu? K nové sérii – vrtá mi hlavou Sherrinford – třeba je to jen nějaký krycí název pro Eurus, nebo to vůbec nebude bratr? A taky to nasvědčuje tomu, že Sherrinford a Mycroft jsou v kontaktu. Jsem strašně moc natěšená na poslední díl série. A i když Moffat a Gatiss říkají o každí sérii, že bude průlomová, tady to tak opravdu vypadá. Snad se konečně dozvím, co bylo s tím Rudovousem. Asi se taky něčím budu muset sjet jako Sherlock, aby to se mnou do té doby neseklo.

9.1.2017 | 21:40:59
tigy

Takže, keď som z traileru vylúčila všetky scény, ktoré sme už videli, tak do tretej časti zostáva už len ten horiaci dom, Sherlock ležiaci na stole v nejakej cele, potom spolu s (tuším) Mycroftom a Johnom zase v nejakej tajomnej miestnosti a John v studni… no to som vážne zvedavá, čo z toho vzíde :)

9.1.2017 | 22:21:38
tigy

#1 tigy: Takže Molly… to by jeden nepovedal :)

16.1.2017 | 15:51:52
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Čtvrtá série

S04E01 The Six Thatchers

 • BBC One: 1.1. 21:30
 • ČT 2: 2.1. 21:35 (Šest železných dam)
 • STV 2: 1.1. 22:10 (Šesť Thatcheriek)

S04E02 The Lying Detective

 • BBC One: 8.1. 22:00
 • ČT 2: 8.1. 22:05 (Skomírající detektiv)
 • STV 2: 8.1. 22:10 (Klamár detektív)

S04E03 The Final Problem

 • BBC One: 15.1. 22:00
 • ČT 2: 15.1. 22:05 (Poslední případ)
 • STV 2: 15.1. 22:10 (Konečný problém)

Hlídejte si nás

Reklama

Promo fotky

Promo fotky

Partneři

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama