Silo
93/100 - 12×

Silo

Wool se odehrává ve zničené a toxické budoucnosti, kde komunita lidí přežívá v podzemí v obrovském sile, které sahá stovky pater hluboko. Zde žijí jeden muž a žena ve společnosti plné nařízení, o kterých si mají myslet, že je mají chránit. Seriál je adaptací knižní trilogie Silo od spisovatele Hugha Howeyho.

USA | 2023 | Vysílá se
vysílání
1 sezóna | Apple TV+ | 60 minut
žánr
Mysteriózní, Sci-fi, Thriller
hrají
Rebecca Ferguson (Juliette Nichols), David Oyelowo (Holston Becker), Rashida Jones (Allison Becker), Tim Robbins (Bernard Holland), Common (Robert Sims), Harriet Walter (Martha Walker)

Knižní trilogii Silo čeká seriálové zpracování s Rebeccou Ferguson v hlavní roli

Knižní trilogii Silo čeká seriálové zpracování s Rebeccou Ferguson v hlavní roli

Streamovací služba Apple TV+ se pustí do zpracování knižní trilogie Silo, kterou napsal Hugh Howey. Jedná se o postapokalyptické sci-fi, ve kterém lidstvo žije v podzemním silu. A v hlavní roli se můžeme těšit na herečku Rebeccu Ferguson.

10 0
22.5.2021

Streamovací služba Apple TV+ nadále rozšiřuje svoji seriálovou nabídku, jejíž součástí je několik velkých výpravných dramat, jako třeba seriály See či For All Mankind. Letos by služba také měla nabídnout nové sci-fi Foundation, od kterého jsou velká očekávání, a nyní Apple oznámil, že do seriálové podoby přemění i knižní trilogii Silo od spisovatele Hugha Howeyho.

O seriál, který nese název Wool, což je i název první knihy, se postarají scenárista Graham Yost a režisér Morten Tyldum. Yost je například tvůrcem seriálu Justified a rovněž je scenáristou pro nadcházející seriál Masters of the Air a Morten Tyldum jako režisér působil u seriálu Defending Jacob. Na produkci seriálu bude rovněž spolupracovat AMC Studios. První sérii by mělo podle všeho tvořit deset epizod a popis seriálu zní následovně:

Wool se odehrává ve zničené a toxické budoucnosti, kde komunita lidí přežívá v podzemí v obrovském sile, které sahá stovky pater hluboko. Zde žijí jeden muž a žena ve společnosti plné nařízení, o kterých si mají myslet, že je mají chránit.

(Třídílná knižní předloha seriálu, u nás vydaná pod názvy Silo, Turnus a Prach. Foto: Imgur)

Do hlavní role byla obsazena švédská herečka Rebecca Ferguson, která se proslavila například rolemi ve filmech Mission: Impossible, The Greatest Showman nebo Dune a v seriálovém světě například hlavní rolí v The White Queen. Ve Wool se Rebecca ujme role Juliette, nezávislé a pracovité inženýrky. Zároveň bude herečka u seriálu působit i jako výkonná producentka. Mezi dalšími výkonnými producenty budou sám autor předlohy Hugh Howey a dále Remi Aubuchon, Nina Jack a Ingrid Escajeda.

Cesta knižní série na plátna či obrazovky však nebyla vůbec snadná. Howey první knihu vydal v roce 2011 a už následujícího roku si zakoupilo práva na zpracování studio 20th Century Fox, které měli mít na starosti Ridley Scott a Steve Zaillian, avšak nakonec z toho sešlo. Před pěti lety se práva navrátila k Howeymu a on tak mohl hledat místo jinde, třeba i v televizi. Nejdříve našel Howey se svým projektem domov u AMC, až se nakonec ozval Apple, který se chtěl na zpracování také podílet. O celé této cestě se Howey rozpovídal i na svém webu, kde si o ní můžete dopodrobna přečíst. Také tam zmiňuje, že už jsou obsazeny všechny role a že nebudeme věřit vlastním očím, jací herci se na seriálu budou podílet. Kromě Ferguson tak můžeme očekávat další zvučná jména.

(Rebecca si zahrála v posledních dvou Mission: Impossible a vrátí se i v dalším díle. Foto: Paramount Pictures)

Zdroj: Deadline

Jste obeznámeni s knižní předlohou? Jste rádi, že se konečně dočká svého seriálového zpracování?

Diskuze /2

Jonner

Knihy me bavily, konec byl trosku odflakly, ale i tak nelituji. Na serial jsem teda zvedavy. Snad to nebude odflakle jako Snowpiercer.

23.5.2021 | 22:22:20
Mordrull

Taky jsem knížky četl, jednička a trojka byly asi nejlepší ..

30.10.2021 | 21:15:18
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S01E05: The Janitor's Boy

cz100%
DOKONČENO

Po zhlédnutí nezapomeňte epizodu ohodnotit.

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Galerie

Galerie

Narozeniny herců

Sledujte nás

Filtr seriálů
Reklama