Po 26. letech se rozhodl Harry Shearer opustit americký dabérský tým Simpsonových. V dalších sériích je tak nejisté pokračování rovnou několika postav.
Harry Shearer se tak nebude podílet na tvorbě nastávajících dvou schválených sériích. Důvodem má být Harryho zájem o práci i na jiných projektech, což je po 26 letech v jednom seriálu zcela pochopitelné. Jednání o jeho možném pokračování byly důvodem pozdějšího oznámení o schválení 27. a 28. série.
Otazník tedy ale visí nad postavami, které v seriálu daboval. Z těch pravidelných by nás všechny mrzela ztráta/smrt/vyškrtnutí postav jako jsou Ned Flanders, pan Burns, ředitel Skinner, Lenny Leonard a reverend Lovejoy.
Mimo to daboval také desítky dalších příležitostných postav: Waylon Smithers Jr., mimozemšťan Kang, Rainier Wolfcastle, Jasper Beardly, autobusák Otto Mann, Kent Brockman, Scratchy a všechna alter-ega výše zmíněných hlavních postav.

Zdroj: FOX
USA | 1989 | Pauza
40 sezón
| FOX
| 22 minut
Disney Plus
| Lepsi TV
| Oneplay
| SledovaniTV
Příběhy žluté rodinky Simpsonů, animovaná parodie na americký středostavovský rodinný život. Homera, Marge, Barta, Lisu a Maggie znají diváci po celém světě a nekompromisní humor se brzy stal ideálem celé jedné generace. Pro americké celebrity jakéhokoliv typu se alespoň štěk v seriálu stal prestižní záležitostí, hlášky jako „D´oh“ či „meh“ jsou nedílnou součástí mluvy teenagerů a nejen hlavní postavy jsou dnes už nedílnou součástí americké popkultury. A jako jeden z mála seriálů se Simpsonovi v roce 2007 úspěšně přenesly i na filmové plátno.
(více)
Diskuze /9
Kendal
Ak sa toto stane, tak Simpsonovci končia.
DramaQueen
Hm, dobrý… to je tak půlka dobrejch postav… :D achjoooo
1Bobesh1 admin
Takove mnozstvi postav nemohou vyskrtnout. Byli by to blazni :)
KeeperX
Tak postavy posílají do „důchodu“ z respektu třeba k úmrtí dabéra, ale při vlastně dobrovolným odchodu se spíš budou ti důležití nahrazovat.
Ojika
Tak to jsem tedy netušila, že mluví tolik postav jeden člověk. :) Jinak myslím si, že by ti důležití byli nahrazeni, jak tu psal Keeper… Stejně to ale asi nebude ono.
#6 KeeperXKeeperX
#5 Ojika: Někteří mluví i víc, kolem 25 relativně pravidelně se objevujících, mám tu o tom pak nachystanej článek (nebo aspoň sem měl)
Saruman Bílý
Jak je to s českým hlasem pana Burnse, kdo ho bude namlovat po panu Šetenovi ? A kdy se bude 26. serie vysílat na COOL ?
#8 KeeperXKeeperX
O vysílacím plánu COOLu nevím, ale podle iDnesu bude Burnse nově dabovat Jan Vlasák (daboval třeba Artura Weasleyho, více http://dabingforum.cz/viewtopic.php?…).
#7 Saruman Bílý:
I love The 100
Tolik dobrých postav vyškrtnout nemůžou, ty opravdu důležité nejspíše nahradí jiným dabérem a nějaké možná vyškrtnou :-(… Uvidíme, jak to bude dál.