Sleepy Hollow (Ospalá díra) S01E09: Sanctuary

S01E09: Sanctuary

S01E09: Sanctuary

V domě v koloniálním stylu z doby, ve které žil Ichabod, může být ukrytý klíč k nalezení pohřešované osoby… a také k odhalení tajemství z Ichabodovy minulosti.

cz sk
25.11.2013
6 560 000
44 minut

Thumbnail Play icon


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
karlospajdos

Trochu slabší, dobré jak jsou oba propojeni…

17.7.2016 | 0:55:55
Oju

haunted house? niečo pre mňa :)

14.7.2014 | 13:24:14
Ann Taylor

Tak tohle byla asi určitě nejlepší epizoda. Nejnebezpečnější, řekla bych, že nejtemnější, velice dojemná a i černě vtipná s Jenny.

redaktor
28.11.2013 | 12:02:16
Aprok

stim oblecenim se mi to libi prave ale muj starsi bratr rikal ze by se prave Ichabod mohl obliknout uz do nasi doby a ostrihat hrivu atd… ale ja bych to takhle nechal me se to moc libi a serial je to opravdu vynikajici ale predesla epizoda podle me je zatim nejlepsi :)

27.11.2013 | 15:43:12
apollo86

vynikajici epizoda jako cely serial. snad nebudu jediny kdo si toho vsiml ale uz je skoro pul serie pryc a hlavni hrdina ma na sobe obleceni ve kterem byl 200 let pohrben. je sice originalni a snadno neprehlednutel­ny ale…

27.11.2013 | 4:28:03
Kothy

Ichabood se pekne rozjel :)

26.11.2013 | 23:38:11

Sleepy Hollow (Ospalá díra)
85/100 - 199×

Sleepy Hollow(Ospalá díra)

Legenda o bezhlavém jezdci v městečku Sleepy Hollow znovu ožívá. Tentokrát v naší současnosti, kde se Ichabod Crane a bezhlavý jezdec opět střetnou, v sázce je tentokrát osud celého světa.

USA | 2013 | Ukončeno
vysílání
4 sezóny | FOX | 44 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Mysteriózní
hrají
Janina Gavankar (Diana Thomas), Jeremy Davies (Malcolm Dreyfuss), Shannyn Sossamon (Pandora),

Jezdci apokalypsy

Čtyři jezdci apokalypsy

Čtyři jezdci apokalypsy

Pokud vás zajímá, z jakých podkladů tvůrci při ztvárnění jezdců apokalypsy ve Sleepy Hollow vycházeli, přečtěte si zajímavý článek čtenářky Jansky právě na toto téma. Dozvíte se, že jezdci apokalypsy jsou biblické postavy popsané v knize Zjevení sv. Jana, jsou čtyři, každý má specifického koně, své předměty a své jméno.

Nejlepší postavy

Reklama

Symboly

Poznejte okultní symboly Sleepy Hollow

Poznejte okultní symboly Sleepy Hollow

V pilotním díle seriálu si diváci mohli všimnout některých symbolů. Jeden z nich byl na rakvi, ve které byl pohřben Bezhlavý jezdec. Podobný symbol jsme mohli vidět také na týle jeho hlavy (když ji ještě měl na krku) a na bibli, se kterou byl Ichabod Crane pohřben.

Hlášky ze seriálu

Hlášky ze seriálu

Reklama

Okultismus

Moloch a jeho následovníci

Moloch a jeho následovníci

Velká část mytologie seriálu Sleepy Hollow se točí okolo Molocha, který zde reprezentuje síly, proti kterým bojují hlavní hrdinové. Pojďme si zrekapitulovat, kdo to je a kdo jsou jeho služebníci.

Z historie

Historické reálie 18. století

Historické reálie 18. století

Pokud se zajímáte o historické reálie doby, ve které žil Ichabod, může vás zajímat článek Týnky o jedné z vedlejších postav první série, Banastru Tarletonovi. Tohoto muže jsme viděli v šesté epizodě nazvané Sineater. Na první pohled plukovník britských rudokabátníků, ale na ten druhý démon. Zajímavé na této postavě je, že je inspirována skutečnou historickou postavou.

Z historie

Abraham Van Brunt - bezhlavý jezdec

Abraham Van Brunt - bezhlavý jezdec

Pokud si před finálovou epizodou chcete připomenout, kdo vlastně je bezhlavý jezdec, naše nová redaktorka Týna Janska pro vás připravila delší povídání.

Hlídejte si nás