Sleepy Hollow (Ospalá díra) Co nás čeká v příštích dílech

Co nás čeká v příštích dílech

Co nás čeká v příštích dílech

Nadcházející epizody se částečně ponesou ve znamení návratů. Očekávaných, překvapivých či nebezpečných. Podívejme se, na co se můžeme těšit.


9 0
9.2.2016

V honbě za záchranou Abbie jsou Crane a Sophie nuceni bojovat s nadpřirozenou sílu zaměřující se na občany Sleepy Hollow, zatímco Pandora a Skrytý nabírají na síle. Ve snaze zjistit, co se opravdu stalo s její sestrou, se mezitím Jenny postaví starému protivníkovi, svému otci. Dokáží naši hrdinové vyřešit své nejniternější problémy?

Zatímco se Abbie, Crane a Jenny snaží zase fungovat normálně, objeví se nová hrozba v podobě Spřízněného. Zatímco se všichni snaží zjistit, proč Spřízněný přešel ke zlu, Ichabod zjišťuje, že jeho romantické schůzky se Zoe můžou způsobit dlouhodobé problémy.


3×11 Spřízněné duše

Když se Jenny rozhodne konfrontovat svého otce, vyplavou na povrch rodinné neshody z minulosti. Mezitím se do města vrací Atticus Nevins a vyvolá větší nebezpečí než si FBI mohla vůbec představit.

3×12 Hříchy otce

Zřejmě nejzajímavější bude návrat Spřízněného, o jehož osudu i návratu se dlouho diskutovalo a spekulovalo. Jenže tentokrát propůjčí své služby temné straně. Návrat Abbie asi nikoho nepřekvapí, ale i tak bude zajímavé sledovat její cestu zpět. Do popředí se také dostane otec sester Millsových a ukáže se, že vžitý rodinný příběh byl možná úplně jinak. Nakonec se nám vrátí i Atticus Nevins, který se v příběhu příliš neohřál, a s sebou zavleče do městečka velké nebezpečí.

V následující třinácté epizodě Temné zrcadlo se pak opět můžeme těšit na linku Benjamina Franklina. Setkáme s jeho tehdejším protivníkem a kolegou alchymistou, který se v honbě za prvenstvím a touze předehnat Franklina obrátil k černé magii. Nyní se v moderní době postaví Ichabodovi, který brzy zjistí, že za své experimenty zaplatil tento muž až příliš vysokou daň. Jeho příběh navazuje na americkou legendu o Jerseyském ďáblu. Můžeme se tak těšit na další děsivé stvoření.

Navnadili vás střípky na další epizody? Věříte, že směřování příběhu splní i letos vaše očekávaní?

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Jezdci apokalypsy

Čtyři jezdci apokalypsy

Čtyři jezdci apokalypsy

Pokud vás zajímá, z jakých podkladů tvůrci při ztvárnění jezdců apokalypsy ve Sleepy Hollow vycházeli, přečtěte si zajímavý článek čtenářky Jansky právě na toto téma. Dozvíte se, že jezdci apokalypsy jsou biblické postavy popsané v knize Zjevení sv. Jana, jsou čtyři, každý má specifického koně, své předměty a své jméno.

Reklama

Symboly

Poznejte okultní symboly Sleepy Hollow

Poznejte okultní symboly Sleepy Hollow

V pilotním díle seriálu si diváci mohli všimnout některých symbolů. Jeden z nich byl na rakvi, ve které byl pohřben Bezhlavý jezdec. Podobný symbol jsme mohli vidět také na týle jeho hlavy (když ji ještě měl na krku) a na bibli, se kterou byl Ichabod Crane pohřben.

Hlášky ze seriálu

Hlášky ze seriálu

Okultismus

Moloch a jeho následovníci

Moloch a jeho následovníci

Velká část mytologie seriálu Sleepy Hollow se točí okolo Molocha, který zde reprezentuje síly, proti kterým bojují hlavní hrdinové. Pojďme si zrekapitulovat, kdo to je a kdo jsou jeho služebníci.

Z historie

Historické reálie 18. století

Historické reálie 18. století

Pokud se zajímáte o historické reálie doby, ve které žil Ichabod, může vás zajímat článek Týnky o jedné z vedlejších postav první série, Banastru Tarletonovi. Tohoto muže jsme viděli v šesté epizodě nazvané Sineater. Na první pohled plukovník britských rudokabátníků, ale na ten druhý démon. Zajímavé na této postavě je, že je inspirována skutečnou historickou postavou.

Z historie

Abraham Van Brunt - bezhlavý jezdec

Abraham Van Brunt - bezhlavý jezdec

Pokud si před finálovou epizodou chcete připomenout, kdo vlastně je bezhlavý jezdec, naše nová redaktorka Týna Janska pro vás připravila delší povídání.

Hlídejte si nás