Sleepy Hollow (Ospalá díra) Děsivý a tajemný Sleepy Hollow může být vaše nová závislost

Děsivý a tajemný Sleepy Hollow může být vaše nová závislost

Děsivý a tajemný Sleepy Hollow může být vaše nová závislost

Zajímavý článek z americké stránky io9, která si myslí, že by se seriál Sleepy Hollow mohl stát naší novou závislostí. Jejich redaktoři už totiž na Comic-Conu viděli pilotní díl a reakce všech diváků prý byly neskutečné. Pozor! Článek může obsahovat spoilery!


2 0
18.8.2013

Pokud je pro vás American Horror Story moc temný, ale The Vampire Diaries zase moc hloupý, tak pro vás máme jedno doporučení pro tuhle podzimní sezónu. Sledujte Sleepy Hollow na Foxu. Je to perfektní kombinace zábavy a napětí. Na Comic-Conu byl ke zhlédnutí pilotní díl a všichni z něj jásali jak šílenci.

Pilot nám představí vojáka Ichaboda Cranea (Tom Mison), který se během americké občanské války zapojí do bitvy proti tajemnému muži s maskou, jehož ruka nese znamení luku a šípu. Ichabod ho sice zastřelí, ale to na něj nemá žádný vliv, takže spolu začnou bojovat meči. Ichabodovi se sice podaří setnout muži hlavu, ale sám umírá na bodné zranění. A jejich krev rudá a černá se smísí dohromady, což je navždy spojí.


Najednou se přesuneme do současnosti, kde se Crane vydrápal ze svého hrobu v podzemní jeskyni. Zmatený a otřesený se dostane až k silnici, kde ho skoro srazí náklaďák. Mezitím se mladá policistka Abbie Millsová (Nicole Beharie) chystá opustit město a přidat se k FBI, když dostane hlášení o neznámém jezdci na koni. Ona a její parťák to se smíchem berou jako žert, dokud nenajdou volajícího bez hlavy. Když nakonec Abbie uvidí, jak jezdec srazí hlavu i jejímu parťákovi a učiteli, dojde jí, že se věci asi trochu pokazily.

Částečně za to může i fakt, že když byla teenager, měla podivnou nadpřirozenou vizi o čtyřech bílých stromech a démonovi. A do toho všeho přivede další policista na stanici podezřelého, který si říká Ichabod Crane, a tvrdí, že už je 250 let po smrti. Jakmile se on a Abbie setkají, začne to mezi nimi zábavně jiskřit, a chemie fungovat dokonale. Ichabodova první otázka je totiž na Abbie: Takže vás osvobodili? Ta jenom obrátí oči v sloup, ale Ichabod je nadšený, protože byl velkým zastáncem emancipace a zrušení otroctví ve Spojených státech. A zatímco byl po smrti, tak se obě věci staly skutečností.

A věci jsou čím dál tím podivnější, protože Abbie začne věřit Ichabodově historce. Jak se zdá, je totiž jediným, kdo opravdu ví, co je šílený jezdec zač. Ichabod se jí také svěří s tím, že byl Washingtonův špion, a později mu také pomáhal zabránit apokalypse. Jenže bezhlavý jezdec je zpátky a není to nikdo jiný než samotná smrt. A jak se zdá, tak další tři jezdci nebudou daleko.

Jenže dokud se nezačnou hromadit nadpřirozená úmrtí, tak tomu nikdo nechce věřit. Nakonec i pochybovačný kapitán Frank Irving bude muset uznat, že se něco děje a konec světa je blíž, než by se mohlo zdát. Ichabod a Abbie se tak stanou partnery v boji proti zlu, a aby toho nebylo málo, tak se vrátil i děsivý démon, kterého Abbie viděla ve svých vizích.

Seriál skvěle balancuje na hraně vtipnosti a děsivé hrůzy, které připomíná pověstné skvělé období seriálu Lovci duchů mezi 4. a 5. sérií, kde byl taktéž biblický motiv konce světa. A také tady má Abbie tajnou skrýš, kterou zanechal její mrtvý parťák, a kde jsou popisy všech nadpřirozených věcí, který se ve městě staly.

Seriál má tudíž obrovský potenciál a navíc se scenáristé Roberto Orci a Alex Kurtzman se nechali slyšet, že se děj nebude soustředit jen na bezhlavého jezdce. Jezdec je jen jednou z mnoha věcí, se kterou se bude hlavní dvojice potýkat. Příběh nás totiž zavede i do dávné historie, kde se dozvíme víc o tajné válce George Washingtona proti zlu.

Očekávání je tak opravdu velké a já za všechny doufám, že nebudeme zklamáni.

Diskuze /3

Scrappak

no vyzerá to zaujímavo ďalší seriál do zbierky? :)

18.8.2013 | 15:44:17
paytrack

Inu… Nejdříve jsem se na Sleepy Hollow opravdu velmi těšil, ale po shlédnutí traileru ze mě mé nadšení opadlo. Po přečtení tohoto článku se mi ale zase vrátilo :D Takže si tento seriál rozhodně nenechám ujít. Díky!

18.8.2013 | 19:50:41
vojtamkv

Já se na to těším, baví mě tyhle šílené kombinace pověstí a moderny:-D.

19.8.2013 | 14:13:31
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Nedovol, aby nám chodci sežrali Lupu. Hlasuj pro Ednu. 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Jezdci apokalypsy

Čtyři jezdci apokalypsy

Čtyři jezdci apokalypsy

Pokud vás zajímá, z jakých podkladů tvůrci při ztvárnění jezdců apokalypsy ve Sleepy Hollow vycházeli, přečtěte si zajímavý článek čtenářky Jansky právě na toto téma. Dozvíte se, že jezdci apokalypsy jsou biblické postavy popsané v knize Zjevení sv. Jana, jsou čtyři, každý má specifického koně, své předměty a své jméno.

Reklama

Symboly

Poznejte okultní symboly Sleepy Hollow

Poznejte okultní symboly Sleepy Hollow

V pilotním díle seriálu si diváci mohli všimnout některých symbolů. Jeden z nich byl na rakvi, ve které byl pohřben Bezhlavý jezdec. Podobný symbol jsme mohli vidět také na týle jeho hlavy (když ji ještě měl na krku) a na bibli, se kterou byl Ichabod Crane pohřben.

Hlášky ze seriálu

Hlášky ze seriálu

Okultismus

Moloch a jeho následovníci

Moloch a jeho následovníci

Velká část mytologie seriálu Sleepy Hollow se točí okolo Molocha, který zde reprezentuje síly, proti kterým bojují hlavní hrdinové. Pojďme si zrekapitulovat, kdo to je a kdo jsou jeho služebníci.

Z historie

Historické reálie 18. století

Historické reálie 18. století

Pokud se zajímáte o historické reálie doby, ve které žil Ichabod, může vás zajímat článek Týnky o jedné z vedlejších postav první série, Banastru Tarletonovi. Tohoto muže jsme viděli v šesté epizodě nazvané Sineater. Na první pohled plukovník britských rudokabátníků, ale na ten druhý démon. Zajímavé na této postavě je, že je inspirována skutečnou historickou postavou.

Z historie

Abraham Van Brunt - bezhlavý jezdec

Abraham Van Brunt - bezhlavý jezdec

Pokud si před finálovou epizodou chcete připomenout, kdo vlastně je bezhlavý jezdec, naše nová redaktorka Týna Janska pro vás připravila delší povídání.

Hlídejte si nás