Sleepy Hollow (Ospalá díra) Jak dopadlo probuzení ze zimního spánku?

Jak dopadlo probuzení ze zimního spánku?

Jak dopadlo probuzení ze zimního spánku?

Ospalá díra se nám v novém roce vrátila s druhou polovinou své třetí řady. Jak se podařil start v novém vysílacím čase a jakou může seriál očekávat budoucnost?


12 0
7.2.2016

Kupodivu si i po změně vysílacího slotu a pár měsíční odmlce dokázal seriál udržet své publikum, ba dokonce navýšit. Oproti 2.8 mil. diváků a podílu sledovanost 0.8 % během minulé epizody a podzimního finále, se tenkrát vytáhl na 3.1 mil. diváků a 0.9 %. Vliv na výsledky pochopitelně má i o hodinu dřívější vysílání. Zatímco ve čtvrteční večer mohl seriál čerpat diváky z předchozího vysílaní oblíbených Sběratelů kostí, nyní bude moct vytvořit jakýsi tandem s Grimmem, který ho bude následovat, ovšem na jiné stanici. Oba seriály mají podobnou náplň příběhu a tak dozajista mohou sdílet i část diváckého publika. Pravdu ale odhalí až čas.

Co máme v planu do budoucna? Foto: FOX


Co se týká rozhodnutí ze strany vedení stanice FOX, ti by jistě rádi viděli alespoň ještě jednu sérii. Jak jsem zmiňoval v předchozím článku, seriál si vede velmi dobře v následném přehrání. Později si epizodu pustí skoro více diváků než samotnou premiéru. Roli tam ale zase hraje, že už není tak účinná reklama a je třeba hledat jiné zdroje zisku. Pokud si seriál udrží alespoň současné výsledky, naděje na další řadu by tady byla. Finální rozhodnutí ale můžeme opět očekávat až někdy po finále této řady.

Jak vidíte budoucnost Sleepy Hollow vy? Zaslouží si další řadu, přejete mu ji nebo už toho bude tak akorát dost? Neváhejte se svěřit v komentářích.

Diskuze /5

gladiator992

Tak 3 séria , je úplne iný šálok kávy , dúfam že sa udrží sledovanosťou.

7.2.2016 | 13:44:32
Ann Taylor

No rozhodně je to jiné. A když do „týmu“ přibrali teď nového člověka, mohlo by to mít nový náboj. Jenom to vážně chce zapracovat na epizodních zápletkách, třeba to minule s tím japonským zrcadlovým bylo vyloženě hloupý. Ne přímo zápletka, ale její vyřešení.

redaktor
7.2.2016 | 14:24:14
Samuel-El

Mne sa prvé dve série páčili veľmi, no táto 3 séria… neviem ako to povedať… myslím si skôr, že mali ostať pri téme peklo a 4 jazdcoch apokalypsy

7.2.2016 | 18:44:59
had-89

ja som to pár častí dozadu vzdal, kvalita išla neskutočne dole podla mňa… škoda…

7.2.2016 | 19:26:26
Maximiliancz

být američan tak jsem nehorázně šťastnej , že Grimma dávají hned po Sleepy Hollow :D oba serialy sleduju :D Musim uznat že na rozdíl od Grimma , je Sleepy Hollow čím dál tím lepší a lepší :D

8.2.2016 | 19:22:37
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Jezdci apokalypsy

Čtyři jezdci apokalypsy

Čtyři jezdci apokalypsy

Pokud vás zajímá, z jakých podkladů tvůrci při ztvárnění jezdců apokalypsy ve Sleepy Hollow vycházeli, přečtěte si zajímavý článek čtenářky Jansky právě na toto téma. Dozvíte se, že jezdci apokalypsy jsou biblické postavy popsané v knize Zjevení sv. Jana, jsou čtyři, každý má specifického koně, své předměty a své jméno.

Reklama

Symboly

Poznejte okultní symboly Sleepy Hollow

Poznejte okultní symboly Sleepy Hollow

V pilotním díle seriálu si diváci mohli všimnout některých symbolů. Jeden z nich byl na rakvi, ve které byl pohřben Bezhlavý jezdec. Podobný symbol jsme mohli vidět také na týle jeho hlavy (když ji ještě měl na krku) a na bibli, se kterou byl Ichabod Crane pohřben.

Hlášky ze seriálu

Hlášky ze seriálu

Okultismus

Moloch a jeho následovníci

Moloch a jeho následovníci

Velká část mytologie seriálu Sleepy Hollow se točí okolo Molocha, který zde reprezentuje síly, proti kterým bojují hlavní hrdinové. Pojďme si zrekapitulovat, kdo to je a kdo jsou jeho služebníci.

Z historie

Historické reálie 18. století

Historické reálie 18. století

Pokud se zajímáte o historické reálie doby, ve které žil Ichabod, může vás zajímat článek Týnky o jedné z vedlejších postav první série, Banastru Tarletonovi. Tohoto muže jsme viděli v šesté epizodě nazvané Sineater. Na první pohled plukovník britských rudokabátníků, ale na ten druhý démon. Zajímavé na této postavě je, že je inspirována skutečnou historickou postavou.

Z historie

Abraham Van Brunt - bezhlavý jezdec

Abraham Van Brunt - bezhlavý jezdec

Pokud si před finálovou epizodou chcete připomenout, kdo vlastně je bezhlavý jezdec, naše nová redaktorka Týna Janska pro vás připravila delší povídání.

Hlídejte si nás