Sleepy Hollow (Ospalá díra) Ještě není všemu konec

Ještě není všemu konec

Ještě není všemu konec

Stanice seriálu nečekaně přiřknula čtvrtou řadu. Vzápětí jsme se ale ještě všichni doslechli, že ani ta nemusí být nutně poslední. Dočkáme se tak jednou i páté sezóny ve Sleepy Hollow?


18 2
18.5.2016

„Neoznamujeme, že se jedná o poslední řadu,“ pronesla výkonná ředitelka Dana Waldenová na prezentaci programové skladby stanice. „Upřímně řečeno si nejsme jisti, jestli už má přijít závěr či ne“. A to ani s přihlédnutím k onu závěrečnému zvratu? „K tomu konci nás vedla celá řada faktorů,“ prohlásila ohledně tragického skonu Abbie Millsové. „Nebylo to něco, co bychom zprvu chtěli udělat. Nakonec jsme se ale dostali do situace, kdy to rozhodnutí zkrátka padlo.“ Snaží se tak vlastně nepotvrzovat dosud ne zcela průkazné fámy o odchodu Nicole Beharie ze seriálu z vlastní vůle. Protože co to je příběh o Dvou svědcích bez jednoho z nich? A pak ještě dodala: „Ale nemyslíme, že by to mělo předznamenat konec celého seriálu.“ Naděje totiž umírá poslední.


I když prodloužení seriálu zvedlo vlnu nevole, ukázalo se také velké množství nadšených fanoušků, které potěšilo obnovení a také že se Tom Mison stane jádrem příběhu. Stanice seriálu velmi věří a nemá ho v tomto bodě potřebu ukončovat. Což jsou jistě pozitivní zprávy, pokud si seriál udrží své kvality. Vrátit by se měl opět na podzim s pravděpodobnými 13 epizodami. Ichabod Crane jako vůdce tajné vládní organizace lovící démonické nestvůry? A sám v honbě za nalezením inkarnace Druhého svědka? To by mohlo být docela poutavé. Třeba by se nám na scénu vrátil i Bezhlavý jezdec nebo třeba Nicholas Hawley, kapitána Irvinga už jsme asi oplakali. Tak teď ještě toho zajímavého nového záporáka…

A jaké jsou vaše pocity z téměř bezmezné podpory seriálu ze strany stanice? A máte své osobní návrhy co by nás mohlo čekat příště?

Diskuze /4

227petr

Skvělá zpráva :) Doufám tedy, že bude i 5. série. Kdyby se vrátili k 4 Jezdcům apokalypsy, bylo by to super.

webmaster
18.5.2016 | 19:20:27
matrix17

To je výborná zpráva. Už se těším. :)

redaktor
20.5.2016 | 20:32:01
lenacia

opravdu nikdy před tím se mi nestalo, že bych ve třetí sezóně mého oblíbeného seriálu seriál kompletně ostřihla v samotné polovině příběhu. A přesto se tak stalo. Celá třetí série se táhla, první dva díly ušly, ale absence prakticky všech postav z předchozích sérií a chaotická změna záporáků. Nejspíš i to způsobilo odchod Nicole Beharie ze seriálu. Škoda, přecijenom to byl jeden z opravdu dobrý seriálů, ale čtvrtou sérii již sledovat nebudu.

#4 Carnage
6.9.2016 | 3:42:10
Carnage

#3 lenacia: Souhlasím, třetí série to zabila taky jsem to nedokázal dokoukat. Byla vidět změna ve vyprávění a každej díl končil tak nějak vyřešeně místo toho aby se to rozprostřelo na více dílů, tuším že tu o tom byla kdysi novinka před třetí sérkou, že hlavouni si to tak přáli. Protože když k tomu přišel novej divák tak se v tom prej neorientoval. Velká škoda…

11.10.2016 | 23:23:47
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Jezdci apokalypsy

Čtyři jezdci apokalypsy

Čtyři jezdci apokalypsy

Pokud vás zajímá, z jakých podkladů tvůrci při ztvárnění jezdců apokalypsy ve Sleepy Hollow vycházeli, přečtěte si zajímavý článek čtenářky Jansky právě na toto téma. Dozvíte se, že jezdci apokalypsy jsou biblické postavy popsané v knize Zjevení sv. Jana, jsou čtyři, každý má specifického koně, své předměty a své jméno.

Reklama

Symboly

Poznejte okultní symboly Sleepy Hollow

Poznejte okultní symboly Sleepy Hollow

V pilotním díle seriálu si diváci mohli všimnout některých symbolů. Jeden z nich byl na rakvi, ve které byl pohřben Bezhlavý jezdec. Podobný symbol jsme mohli vidět také na týle jeho hlavy (když ji ještě měl na krku) a na bibli, se kterou byl Ichabod Crane pohřben.

Hlášky ze seriálu

Hlášky ze seriálu

Okultismus

Moloch a jeho následovníci

Moloch a jeho následovníci

Velká část mytologie seriálu Sleepy Hollow se točí okolo Molocha, který zde reprezentuje síly, proti kterým bojují hlavní hrdinové. Pojďme si zrekapitulovat, kdo to je a kdo jsou jeho služebníci.

Z historie

Historické reálie 18. století

Historické reálie 18. století

Pokud se zajímáte o historické reálie doby, ve které žil Ichabod, může vás zajímat článek Týnky o jedné z vedlejších postav první série, Banastru Tarletonovi. Tohoto muže jsme viděli v šesté epizodě nazvané Sineater. Na první pohled plukovník britských rudokabátníků, ale na ten druhý démon. Zajímavé na této postavě je, že je inspirována skutečnou historickou postavou.

Z historie

Abraham Van Brunt - bezhlavý jezdec

Abraham Van Brunt - bezhlavý jezdec

Pokud si před finálovou epizodou chcete připomenout, kdo vlastně je bezhlavý jezdec, naše nová redaktorka Týna Janska pro vás připravila delší povídání.

Hlídejte si nás