Sleepy Hollow (Ospalá díra) Obsazena nová postava: otec Ichaboda Cranea

Obsazena nová postava: otec Ichaboda Cranea

Obsazena nová postava: otec Ichaboda Cranea

V předchozích dílech jsme se dozvěděli něco nového i Ichabodově rodině, a sice že jeho otec byl profesorem v Oxfordu a že s ním měl Ichabod velmi dobrý vztah. Proto vás jistě potěší, že tato postava se objeví v některé z příštích epizod. Ichabodova otce by měl ztvárnit herec Victor Garber, kterého můžete znát třeba jako Jacka Bristowa ze seriálu Alias.

1 0
9.12.2013

Myslíte, že se Victor Garber hodí na ctihodného pana Cranea staršího?

Diskuze /3

Ann Taylor

Tak toho miluju v Titanicu a je fajn i v jednom seriálu o speciální policejní jednotce, jméno si nevabavuju, pokud se teda nepletu. A jo, řekla bych, že se dost hodí.

redaktor
9.12.2013 | 11:06:49
Kothy

Btw jmenuje se Victor ;)

9.12.2013 | 20:24:29
Marketka

ajo, whoops :-) díky za upozornění, přepíšu…

webmaster
9.12.2013 | 21:11:12
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Jezdci apokalypsy

Čtyři jezdci apokalypsy

Čtyři jezdci apokalypsy

Pokud vás zajímá, z jakých podkladů tvůrci při ztvárnění jezdců apokalypsy ve Sleepy Hollow vycházeli, přečtěte si zajímavý článek čtenářky Jansky právě na toto téma. Dozvíte se, že jezdci apokalypsy jsou biblické postavy popsané v knize Zjevení sv. Jana, jsou čtyři, každý má specifického koně, své předměty a své jméno.

Reklama

Symboly

Poznejte okultní symboly Sleepy Hollow

Poznejte okultní symboly Sleepy Hollow

V pilotním díle seriálu si diváci mohli všimnout některých symbolů. Jeden z nich byl na rakvi, ve které byl pohřben Bezhlavý jezdec. Podobný symbol jsme mohli vidět také na týle jeho hlavy (když ji ještě měl na krku) a na bibli, se kterou byl Ichabod Crane pohřben.

Hlášky ze seriálu

Hlášky ze seriálu

Okultismus

Moloch a jeho následovníci

Moloch a jeho následovníci

Velká část mytologie seriálu Sleepy Hollow se točí okolo Molocha, který zde reprezentuje síly, proti kterým bojují hlavní hrdinové. Pojďme si zrekapitulovat, kdo to je a kdo jsou jeho služebníci.

Z historie

Historické reálie 18. století

Historické reálie 18. století

Pokud se zajímáte o historické reálie doby, ve které žil Ichabod, může vás zajímat článek Týnky o jedné z vedlejších postav první série, Banastru Tarletonovi. Tohoto muže jsme viděli v šesté epizodě nazvané Sineater. Na první pohled plukovník britských rudokabátníků, ale na ten druhý démon. Zajímavé na této postavě je, že je inspirována skutečnou historickou postavou.

Z historie

Abraham Van Brunt - bezhlavý jezdec

Abraham Van Brunt - bezhlavý jezdec

Pokud si před finálovou epizodou chcete připomenout, kdo vlastně je bezhlavý jezdec, naše nová redaktorka Týna Janska pro vás připravila delší povídání.

Hlídejte si nás