Sleepy Hollow (Ospalá díra) Roberto Orci se krátce vyjádřil k Sleepy Hollow

Roberto Orci se krátce vyjádřil k Sleepy Hollow

Roberto Orci se krátce vyjádřil k Sleepy Hollow

Roberto Orci se krátce vyjádřil k Sleepy Hollow a jeho vyjádření se týkalo hlavně toho, proč televizím vládne spíše fantasy než scifi a co nového můžeme očekávat od Sleepy Hollow.


0 0
17.8.2013

Americká televizní stanice Fox v tomhle není sama a snaží se svést na vlně, která vynesla na vrchol stanice HBO (Hra o trůny) a ABC (Once Upon a Time).

A čím, že to tedy je, že televizní stanice upřednostňují fanntasy a do scifi seriálů se nikomu moc nechce? Je to asi tím, že si nikdy nemůžete být jisti výsledkem. Příkladem nám můžou být i některé letní scifi blockbustery. Třeba Star Trek: Do temnoty byl letní trhák ale Smithův After Earth byl finanční propadák.


A proto se tvůrci Sleepy Hollow snaží přijít s něčím novým. Kombinují totiž vícero žánrů. Podle jejich vyjádření bude seriál kombinovat klasický příběh Ichaboda Cranea, bezhlavého jezdce a legendární příběhy Rip Van Winkla. (Pro ty co neví, o co se jedná, tak Rip Van Winkle byl líný Američan, který při procházce lesem se svým psem narazil na zvláštní skupinku mužů či skřítků, se kterými si zahrál hru misky. Jenže po vypití divného lektvaru usnul a probudil se až za dvacet let. A po probuzení se nestačil divit jak se Amerika během občanské války změnila). A aby toho kombinování nebylo málo, tak se nám v seriálu objeví i biblické motivy. Bezhlavý jezdec je totiž jedním ze čtyř jezdců apokalypsy a lidem tak bude hrozit zánik celého světa.

A na co dalšího se ještě můžeme těšit? Prý máme očekávat naprosto jinou postavu Ichaboda, než tomu bylo v předešlých verzích. Crane nebude žádný zbabělec, nebo nesmělý vyšetřovatel ale temperamentní a odhodlaný voják, který chce za každou cenu splnit úkol George Washingtona. Jenže po probuzení to nebude mít zrovna lehké. Jediný člověk, který ho chápe je totiž detektiv Abbie Millsová (Nicole Beharie). Ostatní považuje za blázny, kteří nechápou jaké jim hrozí nebezpečí.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Jezdci apokalypsy

Čtyři jezdci apokalypsy

Čtyři jezdci apokalypsy

Pokud vás zajímá, z jakých podkladů tvůrci při ztvárnění jezdců apokalypsy ve Sleepy Hollow vycházeli, přečtěte si zajímavý článek čtenářky Jansky právě na toto téma. Dozvíte se, že jezdci apokalypsy jsou biblické postavy popsané v knize Zjevení sv. Jana, jsou čtyři, každý má specifického koně, své předměty a své jméno.

Reklama

Symboly

Poznejte okultní symboly Sleepy Hollow

Poznejte okultní symboly Sleepy Hollow

V pilotním díle seriálu si diváci mohli všimnout některých symbolů. Jeden z nich byl na rakvi, ve které byl pohřben Bezhlavý jezdec. Podobný symbol jsme mohli vidět také na týle jeho hlavy (když ji ještě měl na krku) a na bibli, se kterou byl Ichabod Crane pohřben.

Hlášky ze seriálu

Hlášky ze seriálu

Okultismus

Moloch a jeho následovníci

Moloch a jeho následovníci

Velká část mytologie seriálu Sleepy Hollow se točí okolo Molocha, který zde reprezentuje síly, proti kterým bojují hlavní hrdinové. Pojďme si zrekapitulovat, kdo to je a kdo jsou jeho služebníci.

Z historie

Historické reálie 18. století

Historické reálie 18. století

Pokud se zajímáte o historické reálie doby, ve které žil Ichabod, může vás zajímat článek Týnky o jedné z vedlejších postav první série, Banastru Tarletonovi. Tohoto muže jsme viděli v šesté epizodě nazvané Sineater. Na první pohled plukovník britských rudokabátníků, ale na ten druhý démon. Zajímavé na této postavě je, že je inspirována skutečnou historickou postavou.

Z historie

Abraham Van Brunt - bezhlavý jezdec

Abraham Van Brunt - bezhlavý jezdec

Pokud si před finálovou epizodou chcete připomenout, kdo vlastně je bezhlavý jezdec, naše nová redaktorka Týna Janska pro vás připravila delší povídání.

Hlídejte si nás