Sleepy Hollow (Ospalá díra) Sleepy Hollow prý zesměšnuje víru

Sleepy Hollow prý zesměšnuje víru

Sleepy Hollow prý zesměšnuje víru

Co jste říkali na minulou epizodu, kde jsme se setkali s démonickou přisluhovačkou hinduistické bohyně smrti Kálí? Líbila se vám? Skuteční vyznavači „hinduistického náboženství“ z toho zrovna nadšení nebyli a požadovali omluvu jak po tvůrcích, tak i řediteli stanice FOX a dokonce i po samotném Rupertu Murdochovi, majiteli celé mediální skupiny FOX.


0 8
31.1.2015

Podle serveru Hollywood Reporter se hinduistická skupina dožadovala veřejné omluvy za zkreslení jejich víry v nedávné epizodě Kali Yuga. Celé prohlášení si můžete přečíst zde (anglicky)..

Podle nich byla hinduistická bohyně Kálí vyzobrazena velmi nevhodně. Kálí je v hinduismu velmi váženou bohyní, uctívanou v mnoha chrámech a domácích svatyních. Božstvo by prý nemělo být nevhodně zobrazováno pro dramatický efekt v televizních seriálech.


Také si všimli několika dalších pochybeních scénáristů. Například když démonicky přízrak Vetala, nechali sloužit bohyni Kálí, zatímco v hinduistické víře mezi nimi neexistuje žádná spojitost. Epizoda také ukazovala, jak bohyně Kálí mění člověka v démona. Což je pro hinduismus naprosto neslýchané.

Prohlášení stanice FOX a producentů pořadu přišlo vzápětí:

Sleepy Hollow pro svůj příběh tvořivě využívá historii a mytologii všech našich dob a kultur. Příběh je ovšem smyšlená fantazie, jejím cílem je pobavit, nikoliv urazit. Upřímně se omlouváme, pokud některé scény nebo postavy z této epizody nebyli uctivé k hinduistické víře. Toto rozhodně nebylo naším záměrem.

Diskuze /8

Fifipek

Pecka, tak ať se na to nekoukají :D

31.1.2015 | 19:23:50
njunjunju

Nebyla bohyně Kálí součástí příběhu – Indiana Jones a Chrám zkázy? Tam také nebyla zrovna vhodně vyobrazena a vadilo to někomu? :D

31.1.2015 | 20:57:09
vacicak

smesny, nechal bych o tom natocit dalsi dil

#8 azoxid
31.1.2015 | 21:04:11
SerFirox

Je to vážně směšný, jak sou ti lidé hloupí.

webmaster
31.1.2015 | 23:15:30
PrincessLeia

To by se ze Supernatural museli zbláznit všechna náboženství… Já jsem křesťanka, ale tyto seriály beru s nadhledem a užívám si je. Jenom blázen si může myslet, že by tvůrci měli jakékoliv úmysly někoho cíleně poškodit.

1.2.2015 | 0:19:14
Ann Taylor

Co by dělali, kdyby to byli křesťani a viděli film Dogma :D

redaktor
1.2.2015 | 11:46:51
Ella91

Celkem trapný přístup. Ve světě, kde je demokracie a navíc tyhle urážky jsou v každym druhym seriálu… Ubohé.

1.2.2015 | 12:55:16
azoxid

#3 vacicak: Asi tak.

1.2.2015 | 17:00:44
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

O osudu seriálu je rozhodnuto

Seriál Sleepy Hollow končí

Seriál Sleepy Hollow končí

Po čtyřech letech boje s nadpřirozeným zlem a pátrání v alternativní americké historii se musíme rozloučit s Ichabodem a jeho spolubojovníky. Stanice se rozhodla seriál dále neprodloužit.

Reklama

Z historie

Abraham Van Brunt - bezhlavý jezdec

Abraham Van Brunt - bezhlavý jezdec

Pokud si před finálovou epizodou chcete připomenout, kdo vlastně je bezhlavý jezdec, naše nová redaktorka Týna Janska pro vás připravila delší povídání.

Hlášky ze seriálu

Hlášky ze seriálu

Promo postav

Promo postav