Sleepy Hollow (Ospalá díra) Bezhlavý jezdec

Bezhlavý jezdec

Bezhlavý jezdec

Nesmrtelný bezhlavý jezdec, který ve Sleepy Hollow rozpoutal krvavé řádění.

Sezóny 2
2013 - 2015

Odvěký Ichabodův nepřítel, který se s ním poprvé utkal na bojišti během války za nezávislost, kde také přišel o hlavu. Ichabod ho tak sice porazil, ale jen za cenu vlastního života. Teď o 250 let později se s nimi setkáváme znovu, protože byli oba prokleti temným kouzlem, které jim nedovolí v klidu spočinout. Historie se opakuje a jak se zdá se, tak jezdec bude mít tentokrát obrovskou výhodu. Neexistuje totiž způsob jak ukončit jeho krvavé řádění, protože je odolný vůči jakékoli zbrani. A aby toho neměli hlavní hrdinové málo, zjistí, že bezhlavý jezdec je zároveň jedním z jezdců apokalypsy a tím pádem hrozí zánik celého světa.

Ještě horší je poté zjištění, že bezhlavý jezdec je ve skutečnosti Abraham Van Brunt, Ichabodův dávný přítel a bývalý snoubenec jeho ženy Katriny.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Kothy

Tvrdy pritivnik.

10.4.2017 | 15:17:23

Jezdci apokalypsy

Čtyři jezdci apokalypsy

Čtyři jezdci apokalypsy

Pokud vás zajímá, z jakých podkladů tvůrci při ztvárnění jezdců apokalypsy ve Sleepy Hollow vycházeli, přečtěte si zajímavý článek čtenářky Jansky právě na toto téma. Dozvíte se, že jezdci apokalypsy jsou biblické postavy popsané v knize Zjevení sv. Jana, jsou čtyři, každý má specifického koně, své předměty a své jméno.

Nejlepší postavy

Reklama

Symboly

Poznejte okultní symboly Sleepy Hollow

Poznejte okultní symboly Sleepy Hollow

V pilotním díle seriálu si diváci mohli všimnout některých symbolů. Jeden z nich byl na rakvi, ve které byl pohřben Bezhlavý jezdec. Podobný symbol jsme mohli vidět také na týle jeho hlavy (když ji ještě měl na krku) a na bibli, se kterou byl Ichabod Crane pohřben.

Hlášky ze seriálu

Hlášky ze seriálu

Reklama

Okultismus

Moloch a jeho následovníci

Moloch a jeho následovníci

Velká část mytologie seriálu Sleepy Hollow se točí okolo Molocha, který zde reprezentuje síly, proti kterým bojují hlavní hrdinové. Pojďme si zrekapitulovat, kdo to je a kdo jsou jeho služebníci.

Z historie

Historické reálie 18. století

Historické reálie 18. století

Pokud se zajímáte o historické reálie doby, ve které žil Ichabod, může vás zajímat článek Týnky o jedné z vedlejších postav první série, Banastru Tarletonovi. Tohoto muže jsme viděli v šesté epizodě nazvané Sineater. Na první pohled plukovník britských rudokabátníků, ale na ten druhý démon. Zajímavé na této postavě je, že je inspirována skutečnou historickou postavou.

Z historie

Abraham Van Brunt - bezhlavý jezdec

Abraham Van Brunt - bezhlavý jezdec

Pokud si před finálovou epizodou chcete připomenout, kdo vlastně je bezhlavý jezdec, naše nová redaktorka Týna Janska pro vás připravila delší povídání.

Hlídejte si nás