Sleepy Hollow (Ospalá díra) Dnešní díl 1x02 Blood Moon (CZ titulky)

Dnešní díl 1x02 Blood Moon (CZ titulky)

Dnešní díl 1x02 Blood Moon (CZ titulky)

V tomto díle se můžete těšit na to, jak se Ichabod a Abbie vyrovnají s příchodem čarodějnice do Sleepy Hollow. Pokud si chcete zkrátit čas při čekání na titulky, které jako vždy vyrábí překladatelská dílna hlawouna, doporučuji parádní článek o okultních symbolech, které se objevily v tomto seriálu. Případně si můžete poslechnout písničky, které v minulém díle zazněly (ty najdete v pravém boxíku dole). A nebo si pusťte ukázku z dnešní epizody, ve které Abbie a Ichabod řeší problémy profilování nadpřirozených bytostí.

2 0
24.9.2013

Thumbnail Play icon

Diskuze /4

Kurd

Docela v pohodě epizoda, jenom té akce nějak malinko ubylo. Čekal jsem, že jim dá více zabrat, ale oni ji sfoukli jako svíčku.. nebo vlastně naopak :-)

#2 Marketka
24.9.2013 | 21:55:10
Marketka

#1 Kurd: Taky jsem čekala, že jakožto zasloužilá čarodějnice ukáže pár zajímavých triků.

Na druhou stranu, některé momenty byly výborné. „Co to máte s krkem?“ „To se těžko vysvětluje“ :-D přidám to do hlášek ze seriálu…

webmaster
24.9.2013 | 22:38:32
Tenebien

Ahoj, v obou dílech jsem našla pár nepřesností v titulcích, kam je mám případně napsat? :D Jinak mi ten druhý díl přišel dost děravý… tak uvidíme, jak se to bude vyvíjet, zatím jsem trochu zklamaná, i postava Ichaboda by mohla být víc využitá…

#4 mauvais-ange
26.9.2013 | 22:52:13
mauvais-ange

#3 Tenebien: Napiš to do diskuze Titulky ;-)

27.9.2013 | 13:58:22
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Jezdci apokalypsy

Čtyři jezdci apokalypsy

Čtyři jezdci apokalypsy

Pokud vás zajímá, z jakých podkladů tvůrci při ztvárnění jezdců apokalypsy ve Sleepy Hollow vycházeli, přečtěte si zajímavý článek čtenářky Jansky právě na toto téma. Dozvíte se, že jezdci apokalypsy jsou biblické postavy popsané v knize Zjevení sv. Jana, jsou čtyři, každý má specifického koně, své předměty a své jméno.

Reklama

Symboly

Poznejte okultní symboly Sleepy Hollow

Poznejte okultní symboly Sleepy Hollow

V pilotním díle seriálu si diváci mohli všimnout některých symbolů. Jeden z nich byl na rakvi, ve které byl pohřben Bezhlavý jezdec. Podobný symbol jsme mohli vidět také na týle jeho hlavy (když ji ještě měl na krku) a na bibli, se kterou byl Ichabod Crane pohřben.

Hlášky ze seriálu

Hlášky ze seriálu

Okultismus

Moloch a jeho následovníci

Moloch a jeho následovníci

Velká část mytologie seriálu Sleepy Hollow se točí okolo Molocha, který zde reprezentuje síly, proti kterým bojují hlavní hrdinové. Pojďme si zrekapitulovat, kdo to je a kdo jsou jeho služebníci.

Z historie

Historické reálie 18. století

Historické reálie 18. století

Pokud se zajímáte o historické reálie doby, ve které žil Ichabod, může vás zajímat článek Týnky o jedné z vedlejších postav první série, Banastru Tarletonovi. Tohoto muže jsme viděli v šesté epizodě nazvané Sineater. Na první pohled plukovník britských rudokabátníků, ale na ten druhý démon. Zajímavé na této postavě je, že je inspirována skutečnou historickou postavou.

Z historie

Abraham Van Brunt - bezhlavý jezdec

Abraham Van Brunt - bezhlavý jezdec

Pokud si před finálovou epizodou chcete připomenout, kdo vlastně je bezhlavý jezdec, naše nová redaktorka Týna Janska pro vás připravila delší povídání.

Hlídejte si nás