Snowpiercer (Ledová archa)
83/100 - 58×

Snowpiercer(Ledová archa)

Snowpiercer je zasazen sedm let poté, co se svět stal zamrzlou pustinou a sleduje zbytky lidstva, které obývá obrovský neustále se pohybující vlak, jenž jezdí kolem celé zeměkoule.

USA | 2020 | Poslední sezóna
vysílání
4 sezóny | TNT | 43 minut
žánr
Akční, Sci-fi, Thriller
hrají
Rowan Blanchard (Alexandra Cavill), Daveed Diggs (Andre Layton), Archie Panjabi (Asha), Iddo Goldberg (Bennett Knox), Mickey Sumner (Bess Till), Roberto Urbina (Javier De La Torre), Sam Otto (John "Oz" Osweiller), Sean Bean (Joseph Wilford), Katie McGuinness (Josie Wellstead), Jennifer Connelly (Melanie Cavill), Lena Hall (Miss Audrey), Annalise Basso (LJ Folger), Steven Ogg (Pike), Alison Wright (Ruth Wardell), Mike O'Malley (Roche)

Výkonný producent Becky Clements promluvil o finále a o osudu jedné z hlavních postav

Výkonný producent Becky Clements promluvil o finále a o osudu jedné z hlavních postav

Finále je za námi a výkonný producent Becky Clements zasedl k rozhovoru pro Entertainment Weekly, kde vyzradil pár zajímavostí s finále a také se zmínil o šokujícím osudu jedné z postav. Upozorňujeme, že v článku jsou spoilery z finále druhé řady.

6 0
1.4.2021

V úterním finále druhé řady jsme viděli další rozdělení titulního vlaku Sněhoborce na dvě části k velkému hněvu darebného pana Wilforda. Skutečná rána přišla však na samotném konci seriálu. Layton a Alex po oddělení vlaků vyrazili, aby se setkali opět s Melanie. Bohužel zjistili, že Melanie se zdánlivě vzdala svého života, aby zajistila přežití rozhodujících meteorologických dat. Níže výkonný producent seriálu Becky Clements hovoří o finále druhé řady a osudu Melanie.

ET | Takže očividnou otázkou je, zda je to pro Melanie konec?
Každého vždy překvapíme. Byl to silný konec. Na konci druhé řady vás to donutí přemýšlet.


ET | To je pravda. Nechci být morbidní, ale pokud jde o fiktivní postavy, zjistil jsem, že pokud nevidím tělo, nejsem úplně přesvědčen, že je postava pryč.
Buďme upřímní, někdy existuje tělo – jako to bylo u Jona Snowa – a věci se stále dějí.

ET | To tedy ano. Takže neříkáte, že pro Melanie je to definitivně konec?
Myslím, že je to přesně vidět. Vidíte dceru se zlomeným srdcem a Layton se ji snaží uklidnit. Uvědomuje si, že Melanie udělala přesně to, co řekla, že udělá, takže bych to nechal u tohoto.

ET | Před několika týdny jsem s Jennifer Connelly dělal rozhovor o její sólové epizodě, a když jsem jí poblahopřál k tomu, že její postava nezemřela, ani nemrkla.
Ano, je opravdu velmi dobrá herečka.

ET | Pokud její postava opravdu zemřela, tak mě určitě oklamala.
To je dobře.

ET | Epizoda o Melanie mohla být v jakékoliv fázi seriálu. Bylo tedy vždy v plánu ji mít jako šestou epizodu?
Přesně tak. Showrunner Graeme Manson měl velmi jasnou představu o tom, že se vlak a Melanie setkají v tomto ohnivém okamžiku a pak si trochu pohrajeme s časem. Vždy se dozvíte, kdy se kterýkoli scénárista, ale zejména Graeme, zamyslí nad myšlenkou, která je natolik rozpálí, že to pomůže seriálu. Velmi toužil tuto myšlenku prosadit a vyplatilo se to. Bylo to poměrně na začátku seriálu. Vždy se snažíte diváky překvapit a udržet je v pozoru.

ET | Musíte být spokojeni s tím, jak se v této sezóně prokázal ďábelská povaha pana Wilforda v podání Seana Beana.
Máte naprostou pravdu. Měli jsme tolik talentovaných herců a tolik zápletek. V sázce bylo opravdu dost. V první řadě jsme měli tak významný příběh o vzpouře a ve druhé řadě jsme chtěli, aby byl Wilford ztělesněním filmu Karlík a továrna na čokoládu a mít něco víc z postavy Hannibal Lecter. Je šílený, nebo nejskvělejší člověk na Zemi? Nevíme. To, co na Seanovi miluju, je, že nevíte, co přijde dalšího v jeho hraní a u jeho postavy. Vždy je to velmi zábavné. Přináší takovou nepředvídatelnost. Máme s ním takové velmi podivné chvíle.

ET | Bylo také zábavné vidět, jak si Ruth ve finále zašpinila ruce – obrazně i doslovně.
Ano. A také odhalila nějakou zranitelnost, kterou u této postavy často nevidíte. Souhlasím. Alison Wright je tak talentovaná, pozorná, připravená a vždy originální. Miluju ty poslední společné chvíle s Laytonem, jen sledovat vývoj jejich vztahu.

ET | Co jsou v reálném životě ty ohavné tyčinky, které v seriálu jedli?
To závisí na herci. Dali jsme do toho opravdu zrádné věci – ne, škádlím vás. Byly to tyčinky ze sušeného ovoce, které museli žvýkat.

ET | Kde jste teď se třetí řadou?
Tenhle týden začínáme čtvrtý týden. Všichni jsou v Kanadě a dodržují všechny naše koronavirové protokoly. Přicházejí opravdu s neuvěřitelným materiálem, takže zatím máme první dvě epizody téměř natočené.

ET | A je na natáčecím place i Jennifer Connelly?
To je dost dobrá otázka. Nemám odpověď na tuhle otázku.

ET | Musel jsem to prostě zkusit.
Bylo to dobré. Já jsem stejný. Musíte prostě zkoušet.

Foto: TNT

Věříte, že s Melanie je opravdu konec? Líbil se vám ve druhé řadě pan Wilford? Byli jste překvapeni chováním Ruth ve finále řady?

Diskuze /9

Lex Luthor

Já to beru tak, že napsala dopis a vydala se na jedno z teplých míst na planetě, která se ukázala na mapě.

#7 Iver
1.4.2021 | 21:45:34
zorgSVk

Neverím tomu, že je mŕtva…určite sa vydala na jedno z teplejších miest ako píše kolega hore.

2.4.2021 | 4:33:44
MrPlankton

V dopise psala, pokud se nemýlím, že si může s klidem sundat helmu a nechat se zabít mrazem, takže by nedávalo smysl, aby se vydávala někam do teplých krajin. Koneckonců neměla ani jak…žádné jídlo, žádný dopravní prostředek. Pokud tedy její postava přežije, tak to podle mě bude jen za přičinění Wilforda, který ji může použít jako diplomatickou páku proti Laytonovi. Můj tip tedy je, že Wilfordovi samozřejmě došlo, o co se budou pokoušet, a vyzvedl jí dříve… a možná v okamžiku, kdy se zrovna chystala odevzdat se zimě.

2.4.2021 | 12:34:18
zizik
  1. Ačkoliv jsem do poslední chvíle doufal, že Melanii objeví a zachrání, tak její konec/smrt dává perfektní smysl. A pokud se objeví v 3. řadě (a nebudou to jen flashbacky), tak doufám, že to nějak hodně dobře a věrohodně vysvětlí.
  2. Wilford byl v druhé řadě skvělý, jeho vykreslení a chování dokonalé. Perfektní představení narcistického sociopata s mesiášským komplexem, zároveň extrémně inteligentního, plánujícího a manipulujícího davy i jednotlivci. Fakt paráda to sledovat, i když z toho často běhal mráz po zádech.
  3. Chování Ruth pro mě překvapení nebylo, její postava k tomu směřovala už od revoluce, stačilo si trochu všímat jejího vyjadřování, chování a mimiky (to herečka zahrála dokonale). Takže jak její finální odmítnutí Wilforda a následná účast na akci násilného unesení vlaku až tak překvapivá nebyla. Prostě „Znám osobně každého cestujícího“.
2.4.2021 | 19:50:29
myssi

Takže se třeba někam propadla a zjistila, že těch teplých míst je tam víc a jsou tam i lidé.

2.4.2021 | 21:51:46
tekthorin

Teple miesto od tej stanice v skalnatych horach je najblizsie az panamska sija. Potom uz len Patagonia na juhu juznej ameriky. Ako ste pisali vyssie, ta postava bola tak vynikajuco zahrata, okrem nej, plnohodnotneho protivnika wilfordovi nemaju koho dat. A nerobi blbosti ako Carrano v mandovi, takze ju nemaju preco vyhodit. pdla mna sa vrati v tretej serii:

  1. moze ist popri kolajniciach a ako budu odchadzat tak ju uvidia, a zachrania na poslednu chvilu.
  2. moze natrafit na dalsie vulkanicke miesto a zasit sa tam. A pocka do dalsej otocky snowpierceru(jazdi dookola celej zemegule) a nastupi niekde v polke serialu, aby napinali divakov.

Nieco scenaristi vymyslia, aby gradovali atmosferu a prilakali divakov nazad na 3 seriu.

4.4.2021 | 15:32:17
Iver

#1 Lex Luthor: To bylo první co mě napadlo.

5.4.2021 | 19:51:05
DHARMA4,8

Já jsem smířený s koncem Melanie a ona nejspíš taky. Je pravda, že bude chybět, ale třeba se objeví nějaká adekvátní náhrada. Její cesta do teplejších končin se mi jeví jako nepravděpodoná. Měla velký problém se dostat do stanice se zásobama z vlaku. Teplá místa jsou nejspíše hodně vzdálená od stanice. Wilford je opravdový psychopat. Vývoj Audry byl pro mě také překvapením. Budoucí spojení vlaků proběhne třeba za pomoci ledařky.

6.4.2021 | 13:50:50
igwar

Mrs. Clemenrts odpovedá na otázky ohľadom Melanie tak strašne vyhýbavo, že už to samé o sebe naznačuje, že Melanie sda objaví.

17.1.2022 | 11:07:10
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S03E10: The Original Sinners

cz100%
DOKONČENO

Epizodu nezapomeňte ohodnotit

Ohodnoťte Snowpiercer

Nepřehlédněte

Sean Bean se bál, že se jeho postava nedožije konce druhé série

Sean Bean se bál, že se jeho postava nedožije konce druhé série

Jak už to tak u herce Seana Beana bývá, jeho role většinou končí velmi rychle, jak to bylo třeba v Game of Thrones či Lord of the Rings. Herec se tak oprávněně bojí, že ho zabijí i v dalších projektech. Kdo ho navíc inspiroval ve ztvárnění pana Wilforda, to se dozvíte v článku.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Momentka

Momentka

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama