Spartacus (Spartakus)
93/100 - 438×

Spartacus(Spartakus)

Příběh nejslavnějšího rebela starověku, který se stal gladiátorem a vzepřel se mocnému Římu v boji za záchranu života a získání svobody pro sebe i své druhy uvržené do otroctví.

USA | 2010 | Ukončeno
vysílání
4 sezóny | Starz | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Historický
hrají
Andy Whitfield (první Spartakus), Liam McIntyre (druhý Spartakus), Manu Bennett (Crixus), Peter Mensah (Oenomaus), Lucy Lawless (Lucretia), Nick E. Tarabay (Ashur), Daniel Feuerriegel (Agron), Viva Bianca (Ilithyia), Dustin Clare (Gannicus), Pana Hema Taylor (Nasir), Lesley-Ann Brandt (první Naevia), Cynthia Addai-Robinson (druhá Naevia), John Hannah (Quintus Lentulus Batiatus), Katrina Law (Mira), Ellen Hollman (Saxa)

Interview s Katrin Law

Interview s Katrin Law

Překlad rozhovoru s herečkou Katrin Law (Mira)

0 0
23.4.2010

Spoustu let jste strávila v taneční skupině, co vás přimělo k tomu dát se na dráhu herečky?

Od doby, co mi byly tři roky, jsem tancovala a tanec mě dostal přes některé velice nepříjemné situace v mém životě a je to taky způsob jakým se dokážu uvolnit. Když jsem dokončila střední školu, moje učitelka tance mě chytla a řekla „nemůžeš mít hlavní předmět tanec, protože budeš mít kariéru pouze na šest let a co chceš dělat potom?“, takže jsem se začala strachovat. Poslechla jsem ji a změnila jsem si hlavní předmět na fyzikální terapii. Když jsem se dostala na vysokou a zapisovala jsem se do třídy, uvědomila jsem si, že mě fyzikální terapie nezajímá a přešla jsem na mořskou biologii, protože mám ráda vodu a jsem docela dobrá v oblasti vědy. Mořskou biologii jsem studovala rok a půl a poté jsem dostala roli Cassie ve filmu A Chorus Line a jakmile jsem byla na jevišti herectví, zpěvu a tance, prostě jsem věděla, že to je to pravé.

Četl jsem, že jste zpívala v kapele, jak často stíháte koncerty?

Jsme druh kapely, která se přenesla přes to, být „nahrávací studio skupinou“. Koncerty jsme začali hrát před dvěma roky, ale pro nás to je prostě tvůrčí způsob jak být všichni pohromadě, hrát muziku, zpívat a nestarat se o stres. Je to jako čisté vybití energie.

Jaký druh hudby hraje vaše kapela?

Je to něco mezi reggae, popem a věřte nebo ne – křesťanským rockem. Všechno dohromady zní opravdu cool, elektrickým způsobem.

Povězte nám něco o postavě Miri v seriálu Spartacus: Blood and Sand.

Mira je otrokyně v domě Batiata. Byla uvedena jako Spartakova milostná známost, ale myslím si, že toto uvedení je použito velmi nepřesně, je to pravděpodobně nejjednodušší způsob jak ji popsat. Ona je hlas rozumu, je to velice silná dívka, která dělá to nejlepší, co může, aby byla na radaru a nedostala se do problémů. Ale je také mazaná a ví co udělat, aby se stalo to, co ona chce.

Podstoupila jste něco speciálního k přípravě role?

Pracovala jsem venku a to hodně! Musela jsem dělat hodně výzkumů o starověkém Římě. Tehdejší mentalita je tak odlišná od té dnešní, způsob jakým vnímali bohy, jak pohlíželi na sex a jak pohlíželi na vlastnictví života. Musela jsem dělat hodně výzkumů o tom, jakým způsobem fungovala společnost v té době a zjistit co se dělo v hlavách lidí.

Myslíte si, že je pořad historicky přesný?

Stephen DeKnight citoval pořekadlo " Zabočili od historie kvůli hodnotě zábavy, ale nikdy ji nezměnili. Takže ano, je to historicky přesné, ale museli změnit určité věci, aby to měli jednodušší. Například, když se někdo ve starověkém Římě rozhodl nechat gladiátora živého, dal palec dolů. Pro naše diváky to ale změnili na palec nahoru. Obrátili to, protože lidé v dnešní době palec nahoru považují bezprostředně za dobrý symbol.

Sledujete nějaké televizní pořady pravidelně?

Sleduji Gossip Girl, Greys Anatomy, Private Practice a Brothers & Sisters, všechno to jsou ženské pořady.

Něco co chcete vzkázat fanouškům?

Děkuji za všechnu vaši podporu, pořad takový jaký je, je díky vám. Kdyby to nebylo pro vás, tak bych tady nebyla. Doufám, že jste si první sezónu užili, druhá sezóna se vám chystá srazit ponožky z nohou, takže zůstaňte s námi.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama