Spartacus (Spartakus)
93/100 - 438×

Spartacus(Spartakus)

Příběh nejslavnějšího rebela starověku, který se stal gladiátorem a vzepřel se mocnému Římu v boji za záchranu života a získání svobody pro sebe i své druhy uvržené do otroctví.

USA | 2010 | Ukončeno
vysílání
4 sezóny | Starz | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Historický
hrají
Andy Whitfield (první Spartakus), Liam McIntyre (druhý Spartakus), Manu Bennett (Crixus), Peter Mensah (Oenomaus), Lucy Lawless (Lucretia), Nick E. Tarabay (Ashur), Daniel Feuerriegel (Agron), Viva Bianca (Ilithyia), Dustin Clare (Gannicus), Pana Hema Taylor (Nasir), Lesley-Ann Brandt (první Naevia), Cynthia Addai-Robinson (druhá Naevia), John Hannah (Quintus Lentulus Batiatus), Katrina Law (Mira), Ellen Hollman (Saxa)

Interview s Nickem Tarabayem

Interview s Nickem Tarabayem

Překlad rozhovoru s hercem Nickem Tarabayem (Ashur)

0 0
19.3.2010

Zatím vím o Ashurovi, že je to bývalý gladiátor, který byl zmrzačen a nyní vede podřadný život kšeftováním a posluhováním mužům a svému pánovi. Jak se na Ashura díváš ty, jak bys ho popsal a kde myslíš, že jeho loajalita leží?

V podstatě dělá trošku více, než že by jen sloužil. On hájí Batiatovy zájmy. Ashur se liší od ostatních gladiátorů. Ať už jde o roli samotnou nebo o mě, herce, který ji hraje.

Zaprvé, je velmi chytrý a vypočítavý. Má nad věcmi rozhled a na rozdíl od většiny gladiátorů se nenechá unést svými emocemi, A to se dostávám k tomu druhému. Tím jsem já jako herec. Bylo to velmi náročné. Na rozdíl od jiných postav, které jsem v minulosti hrál, je Ashur zdaleka tou nejkomplikovanější postavou.

On je vrstva za vrstvou. A já jsem musel přesně znát každou z nich. Čímž jsem si ho nakonec zamiloval, a stejně tak i jeho hraní. Co se loajality týče, je loajální pouze jedné osobě. Sám sobě.

Tahle tvorba je neobvyklá, protože je vedena na green-screenu. Jak jsi se jako herec přizpůsobil, ve srovnání s živou akcí a skutečnými lokalitami, kterými jsi byl obklopen v seriálu Crash?

Musel jsem se trošku přizpůsobit, ale nebylo to těžké. Nakonec, jsem přece herec a představivost je velkou částí mého řemesla (smích) a tým byl v tomhle velice vstřícný, když došlo na technické věci.

Často nám ukážou na obrazovce, na co se budeme dívat, oproti Crashi, kde jsme vše měli přímo před sebou. Představivost není příliš třeba. Obojí bylo dobré. Miluji natáčení v exteriérech a stejně tak si užívám a respektuji green-screen.

Prozraď nám, jakou roli sehraje Ashur v gladiátorské škole, v příběhu Spartaka. Spřátelí se se Spartakem a má vlastně Ashur nějaké přátele?

Jakou roli sehraje! No mohu vám prozradit, že vás čeká veliké překvapení. V jeho případě půjde o daleko víc, než bylo ukázáno v epizodě 105. Sice se jeho postava v příběhu rozvine až později, ovšem nikterak nevýznamně. Vlastně některé věci, které způsobí, budou velmi šokující a náhlé. Určitě byste to neočekávali. Já jsem byl šokován taky a nepředpokládal jsem, že k nim dojde.

Čímž vzdávám čest perfektnímu scénáři. Co se týče přátelství se Spartakem – no prostě se dívejte a dočkáte se (smích).

A ne, Ashur nemá žádné přátele.

V minulosti byl těžce zrazen, a kvůli tomu už nikomu nedůvěřuje jako příteli. Ale nikdy nevíte, co se v budoucnu může stát. Ale stejně tak to neznamená, že by nikoho neměl rád.

Podal jsi elektrizující výkon jako „špatný Lt.“ Axel, jaká byla tvá oblíbená scéna, kterou sis zahrál v první řadě seriálu Crash?

Mockrát vám děkuji, že tohle říkáte. Skutečně si toho cením. Je to těžké říci, protože jsem miloval práci na tom pořadu a taky všechny herce a štáb.

Ale jestli si mám vybrat, řekl bych, že epizoda 107, když jsem šel k Bebenimu domu a překvapil mě tam Kenny, který měl být na nějakou dobu její spolubydlící.

Užili jsme si natáčení téhle scény. A některé z úprav, co jsme dělali, byly použity ve finální verzi.

Pokud je to málo informací o tobě správně, tak je celá tvá rodina v Libanonu. Jak často vídáš svou rodinu a koukají se na tvou práci v televizi?

Ano, máte pravdu. Bohužel za nimi nemůžu moc jezdit, kvůli práci. Což je žádoucí problém (smích), ale často přijíždí a navštěvují mě. A ano, sledovali část z mé tvorby, ale zatím ne vše. Nejspíš kvůli časovým odstupům ve vysílání v zahraničí.

Stala se ti nějaká zranění nebo nehody při natáčení Spartaka?

No jistě! Ten gladiátorský tábor byl tak intenzivní a úžasný! Ale nic vážného. A produkce byla skvělá, zajistili, že o nás bylo postaráno a každý týden jsme byli vyšetřeni. Takže jsme se vždy cítili bezpečně.

Řekni mi, jak dlouho jsi byl na Novém Zélandu kvůli natáčení Spartaka, jaký jsi vedl život v průběhu natáčení?

Bylo to něco přes sedm měsíců natáčení. A musím říct, že to byla fakt zábava. Novy Zéland je vážně nádherná země a lide jsou tam velice milí. Po nějaké době jsem se cítil skoro jak místní.

Baví tě hrát „zlý chlápky“?

K tomuto mohu říct velké ANO. Hraní zlých chlápků je vždy hodně zábavné. Jsou bez cenzury. Svobodní, silní, chytří – většinou – a divocí. Dělají to, co většina z nás dělat nemůže. Říkají to, co většina z nás říkat nemůže. Jsou neprůhlední a složití. A většinou ze všeho nakonec vyváznou, ať už chtějí nebo ne. Tak co by mě na tom nebavilo?

Dobře, já jsem z Massachusetts, je tu hodně Libanonců. Můj dobrý přítel mi řekl, že by si vzal pouze dívku, která dokáže udělat Kibbeh (arabský pokrm z bulguru a krájeného masa) stejně jako jeho matka… kde tady v Los Angeles kupuješ vaše báječné libanonské jídlo?

Hehe, to je sranda, protože něco takového by mohl vážně říci pouze Libanonec (smích). Zde v LA se pár takových míst najde. Jedno na Sunsetu s názvem Mediterranean Cafe, a to je vážně fajn. Vlastník i personál jsou opravdu milí.

Zdroj: Starz

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama