Spartacus (Spartakus)
93/100 - 438×

Spartacus(Spartakus)

Příběh nejslavnějšího rebela starověku, který se stal gladiátorem a vzepřel se mocnému Římu v boji za záchranu života a získání svobody pro sebe i své druhy uvržené do otroctví.

USA | 2010 | Ukončeno
vysílání
4 sezóny | Starz | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Historický
hrají
Andy Whitfield (první Spartakus), Liam McIntyre (druhý Spartakus), Manu Bennett (Crixus), Peter Mensah (Oenomaus), Lucy Lawless (Lucretia), Nick E. Tarabay (Ashur), Daniel Feuerriegel (Agron), Viva Bianca (Ilithyia), Dustin Clare (Gannicus), Pana Hema Taylor (Nasir), Lesley-Ann Brandt (první Naevia), Cynthia Addai-Robinson (druhá Naevia), John Hannah (Quintus Lentulus Batiatus), Katrina Law (Mira), Ellen Hollman (Saxa)

Střípky rozhovorů o třetí sérii s tvůrcem seriálu

Střípky rozhovorů o třetí sérii s tvůrcem seriálu

Na internetu se objevilo několik rozhovorů, kde se Steven S. DeKnight zmiňuje o další sérii. Zde jsou nejzajímavější dotazy a odpovědi.

0 0
2.4.2012

Nyní, když má Spartakus svou pomstu, co ho požene ve třetí sérii?

To je velmi dobrá otázka, co ho nyní požene? To je něco, co jsme nakousli hned na začátku další série. Jakmile máte svou pomstu, je to bezvýznamná výhra a to nikdy nestačí. Pokud si přečtete historii, tak povstalci putovali po zemi a loupili, drancovali, znásilňovali. Pro účely příběhu jsme to použili, ačkoli pro vyprávění potřebujete více prostoru pro vašeho hrdinu. Ale na to se také dostane.

Co nám můžete povědět o třetí sérii?

Je to příliš velké. Každá epizoda se zdá ohromná, takže jsme bojovali s otázkami ohledně produkce. Tuhle sérii se Spartakus stal vůdcem, další série, která nemá ještě název, bude o Spartakovi jako vůdci a o jeho vedení války. Posuneme se o šest měsíců dopředu, kde se za tu dobu Spartakův počet povstalců rozroste na tisíce a začne představovat pro Řím vážný problém.

Gannicus, Crixus, Agron, Nasir a Naevia, ti všichni se vrátí ve třetí sérii? Nebo se vrátí ještě někdo další?

Gannicus, Crixus, Agron, Nasir a Naevia – a herci co je ztvárnili, ti všichni se vrátí. Společně s nimi Saxa, Lugo, Nemetes a Donar (všichni se připojili v druhé sérii). Nemohu ale zaručit, že se všichni dožijí konce série, alespoň budou žit na začátku.

S Capuou jste skončili nadobro? Berete Spartaka na cestu do Říma?

Opravdu jsme se nadobro obrátili ke Capue zády. Už toto město nenavštívíme, ani Batiatovu školu nebo zničenou arénu. Místo toho se válka požene po zemích republiky. Už jsem viděl nějaké koncepce a jedna z hlavních je už hotová a je to opravdu pastva pro oči. Pokud Vengeance rozšířilo Spartakův svět, tak další série ho úplně zničí.

Pro třetí sérii jsme se dozvěděli o obsazení Julia Caesara a Marca Crassa. Jako historická jména jsou více známá i pro laiky, jak přesní chcete být při vyprávění Spartakova příběhu?

Myslím, že co se týče přesnosti, tak se nám to daří, obzvláště co se týče Crassa. Mezi Crassem a Glaberem dle historie existuje několik dalších lidí, kteří se hnali po Spartakovi. Ale když se podíváme na historii, tak Spartakus táhnul v jednu chvíli na sever, potom na jih, poté na východ a pak zase na jih. Bylo hodně lidí, kteří se za ním honili, tam a zpátky. A místo, abychom se snažili vložit do děje nové čtyři padouchy, vsadili jsme vše na Crassa.

A poté, při konzultaci s našimi historickými poradci, jsme se dozvěděli, že toto je období, kde se toho o Caesarovi tolik nevědělo. Věděli, že byl tribunem a bylo možné, aby sloužil pod Crassem. Takže jsme se toho hned chytli. Nedá se to pokazit, takže jsme mladého Caesara zasadili do třetí série. Ale opravdu jsme chtěli přidat další postavy a další události, které jsou spojeny s Crassovým válečným tažením, protože cítím, že bychom mohli vyprávět úplný a emotivní příběh.

Zdá se, že zatím jste se Starz za jedno. Ale nebyli tu nějaké rozpory ohledně počtu sérií, kolik by ráda odvysílala Starz a kolik byste si přál vy k dokončení příběhu?

Vždy k něčemu takovému dochází a řeší se to. Myslím, že jsme se domluvili, nemohu povědět více, ale věřím, že jsme se shodli stejně.

Diskuze /2

Tomces

Agron (v textu je Argon)

8.4.2012 | 21:58:50
kaailik

Díky, to sem si nevsim, opraveno

webmaster
9.4.2012 | 5:32:18
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama