Spartacus (Spartakus)
93/100 - 437×

Spartacus(Spartakus)

Příběh nejslavnějšího rebela starověku, který se stal gladiátorem a vzepřel se mocnému Římu v boji za záchranu života a získání svobody pro sebe i své druhy uvržené do otroctví.

USA | 2010 | Ukončeno
vysílání
4 sezóny | Starz | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Historický
hrají
Andy Whitfield (první Spartakus), Liam McIntyre (druhý Spartakus), Manu Bennett (Crixus), Peter Mensah (Oenomaus), Lucy Lawless (Lucretia), Nick E. Tarabay (Ashur), Daniel Feuerriegel (Agron), Viva Bianca (Ilithyia), Dustin Clare (Gannicus), Pana Hema Taylor (Nasir), Lesley-Ann Brandt (první Naevia), Cynthia Addai-Robinson (druhá Naevia), John Hannah (Quintus Lentulus Batiatus), Katrina Law (Mira), Ellen Hollman (Saxa)

Steven S. DeKnight prozradil trochu víc o seriálu Incursion

Steven S. DeKnight prozradil trochu víc o seriálu Incursion

Už za několik málo hodin nás čeká finální epická epizoda seriálu Spartakus a vy si mezitím můžete zkrátit čekání novými informacemi o novém seriálu Incursion, který pro kabelovou televizi Starz připravuje Steven DeKnight.

1 0
12.4.2013

Fanoušci Ellen Ripleyové, můžete se radovat: Nové drama „Incursion“ kabelové televize Starze přichází s úplně novou respekt vzbuzující sci-fi hrdinkou.

Tvůrce Spartaka, Steven DeKnight, který pro Starz seriál „Incursion“ vytváří, tvrdí, že největší vliv na tento projekt má snímek Vetřelci Jamese Camerona. Jak řekl DeKnight, ačkoliv existují i další podněty, vzhled, dojem a hlavní hvězda zmíněné ságy se staly odrazovým můstkem pro vznikající seriál. „Nikdo nedělá seriály s vojenskou tématikou zasazené do budoucnosti lépe než James Cameron: Jeho výprava je prostě úžasná a my se ji rozhodně budeme snažit posunout zase o level výš, “řekl DeKnight o „Incursion“. Ačkoliv jsou po dlouhá léta v televizních show a filmech prezentovány ženské postavy, které dokážou nakopat zadek kde komu, DeKnight zastává názor, že mnohem tradičnější je pátrat po sci-fi povídkách, především vojenského zaměření, ve kterých je hlavní postavou muž.

„Tomu jsem se chtěl vyhnout,“ tvrdí DeKnight. „Chtěl jsem se vydat jinou cestou.“ Díky tomu, že DeKnight vytvořil nezapomenutelné ženské postavy ve „Spartakovi“ a že se učil na televizních seriálech jako „Buffy“, „Dollhouse“ a „Angel“, je na snadě být optimističtí co se týče odhalení hlavní postavy (jejíž jméno ještě autor nechtěl prozradit) jeho nového díla.

„Incursion“ bude film Vetřelci připomínat trošku jiným způsobem: Hlavní jednotky v novém seriálu budou jak mužské, tak ženské. V dnešní době ne tolik futuristická myšlenka, co Pentagon objasnil způsob, jak by ženy měly sloužit na bojových pozicích. Přesto je důležité (?? Zní to divně) to vidět na obrazovce.

„Muži a ženy slouží ve stejné četě,“ říká DeKnight. „Jde o válečný seriál zasazený do budoucnosti, kdy lidé bojují s mimozemšťany na různých planetách.“ Momentálně se počítá s tím, že každá série se bude odehrávat na jiné planetě.

Snímek Vetřelci samozřejmě není pro nový seriál jedinou inspirací. „Pokud se vám líbí snímky typu „Halo“, ‚Band of Brothers‘ nebo 'Black Hawk Down“, myslím, že si tenhle seriál opravdu užijete,“ tvrdí DeKnight.

Nadšenci Spartaka, kteří…, by však neměli očekávat vesmírnou alternativu gladiátorského dramatu. „Jde o válečný seriál, takže bych neřekl, že bude stejně obscénní a eroticky založený jako Spartakus,“ uvádí DeKnight. Ale dodal, že Incursion ponese tradici gladiátorského seriálu, kdy jsou vyobrazeny regulérní partnerství milenců stejného pohlaví.

„Zaujímám úplně stejný postoj, jaký jsem zaujímal u Spartaka, kdy vztah mezi lidmi stejného pohlaví je naprosto akceptován,“ říká DeKnight. „Nezáleží na tom, jestli je člověk gay, hetero, bi nebo cokoliv jiného, v budoucnosti v tomto ohledu nebudou absolutně žádné rozdíly. “Ve skutečnosti DeKnight říká, že zatím nepřišel na to jak, ale doufá, že se mu podaří vyobrazit polygamní vztahy, „kde člověk může mít, manžela, ženu a manžela, nebo kombinaci obou typů… Tuto záležitost shledávám velice fascinující.“

Spartakus proti sobě staví Římany a gladiátory již od roku 2010, kdy seriál spatřil světlo světa, ale DeKnight tvrdí, že Incursion by se měl částěčně zaměřovat na lidskou stránku každého souboje, neboť počítačově vytvářet mimozemšťany je drahé. Avšak seriáloví mimozemšťané, které určitě spatříme, nebudou vypadat lidsky ani trochu.

„Naši mimozemšťani nejsou jen lidé s něčím umělým na hlavě, žádná hrbolatá čela, čímž nechci urazit nikoho, kdo tento způsob preferuje, přesně vím, jaké mají důvody,“ říká DeKnight. Dále vysvětluje, že estetický cíl seriálu je nabídnout divákovi drsný a realistický pohled na válku.

„Incursion bude drsný válečný seriál, ze kterého mám dojem, že jsem nic takového v televizi nikdy neviděl,“ tvrdí DeKnight. „Můj postoj k tomuto seriálu byl vždy ve stylu „Povězme válečný příběh z jiných planet, který se co nevidět odehraje.“

A existuje nějaká překážka? Ačkoliv DeKnight už od minulého roku na seriálu pracuje a scénář už je napsaný, ještě nebyl oficiálně odsouhlasen. Ale říká, že stále doufá a věří, že nový projekt dostane od televize Starz zelenou a jestli bude vše dobře pokračovat, mohl by seriál spatřit světlo světa již příští rok. Celý proces ale trvá, protože DeKnight a jeho tým si musí být jisti, že vizuální efekty jsou na dostatečné úrovni.

„Je to masivní, masivní podnikání s množstvím pohyblivých částí, protože se opravdu snažíme vybudovat epos,“ řekl DeKnight. Veškeré projektové práce jsou "tak neuvěřitelně časově náročné, takže, dostat zelenou trvá o trochu déle než obvykle.

Diskuze /12

miky253

Hele DeKnighte, hezky pracuj na Caesarovi. Díky :D

#10 lons8
12.4.2013 | 20:00:12
marez1

No tak ale na tom Caesarovi by mal fakt pracovat veď Spartakus je hlavný a najznámejší seriál Starz a veľa ľudí ak nič zaujímavé na Starz nenájde tak to proste prestanú odoberať, ale keby našli niečo zaujímavé čo by sa im páčilo ak napr. Caesar tak by neprestali odoberať čiže by to mal byť pre Start výhodné.

12.4.2013 | 20:10:47
kuldass

jinak, na starz dneska, když konči Spartakus, začina da viinci´s demons… takze doufam ze to bude parada jinak starz prijde o duležitého fanouška :D

#12 Kafka Tamura
12.4.2013 | 20:40:45
Sigi220

Takže to neni jen vymysle a seriaál Caesar tu jednoho dne možná bude ? ;)

13.4.2013 | 17:37:04
Dragon94

No podle popisu incursion se mi velmi líbí konečně nějaký kvalitní scifi seriál. A ikdyby to bylo na úkor ceasara tak by mi to nevadil .. upřímě se na to ani moc netěším samozdřejmě pokud bude budu se dívat ale můj konec seriálu je konec spartaka a myslím že ceasar by nebyl tak úspěšnej a ani si moc nedovedu představit o čem by to bylo. Mohlo by to fungovat ale raději bych incursion.

13.4.2013 | 20:36:51
FlyingEagle

Jestli to vytváří tvůrce Spartaka tak stejně asi Caesar nebude :(

14.4.2013 | 0:39:26
AGRON

tiez si myslim ze bude Ceasar as po tomto co si este urcite taky rok pockame samozrejme podla uspesnost…skoda no myslel som ze aspon ciastocne upcha dieru po spartacovi ale ak nebude tak si najdem nieco ine alebo budem dookola pozerat Spartaca. neviete kedy bude na nasom uzemi spartacus CZ/Blue ray?

#8 miky253
14.4.2013 | 2:35:50
miky253

#7 AGRON: Jelikož zatím žádná sezóna na blue ray nevyšla (pokud dobře koukám), tak Spartaka na Blue ray v CZ jazyce neočekávám :/

#9 AGRON
14.4.2013 | 2:41:35
AGRON

#8 miky253: a DVD kvalita? lebo blue ray som vsade hladal a nic ale ani obycajnu dvd kvalitu som nenasiel

14.4.2013 | 3:30:59
15.4.2013 | 19:21:06
Kafka Tamura

Plná huba keců… tak to má teda pán co dělat.

24.5.2013 | 21:12:44
Kafka Tamura

#3 kuldass: „…o důležitého fanouška“ :D :D Tak ten se ti poved…

24.5.2013 | 21:14:38
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama