Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.
Edna potřebuje vaši pomoc
Nejlepší epizody
Reklama
Nejoblíbenější postavy
Narozeniny
-
Lliam Powell
29.9.1994 | 29.9.2023 -
Katrina Law
30.9.1985 | 30.9.2023 -
Josef Brown
8.10.1969 | 8.10.2023 -
Manu Bennett
10.10.1969 | 10.10.2023
Napište nám
Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!
Diskuze /10
budou se dělat titulky na Spartacus.S02E04.WEB-DL.XviD-playXD?
Spartacus.Vengeance.S02E04.WebRip.x264.xTriLL.mp4
Už je k sosnutí !!!
Ahoj, nevím jestli si tady toho někdo všimne nebo ne, ale nevím kam jinam to napsat. Chci se zeptat, jestli v seriálu nemají chybu, když se pořád odvolávají na bohy na Olympu. Pokud si dobře v zpomínám, bohy na Olympu měli Řekové, Římané je od nich akorát převzali s jinými jmény a mám pocit, že Olymp nebyl jejich sídlo. Je tady někdo, kdo se o antiku zajímá více a mohl k tomu něco dodat? Díky, Michal
To je pravda, římani měli za bohy planety-Jupiter-Zeus,Mars-Áres,Venuše-Afrodita atd…tudíž si nemyslím, že sídlili na Olympu. A taky si nemyslím, že tenkrát mluvili TAK sprostě. Vždyť to byla vyspělá kultura.
Na to téma ohledně nadávek odpovídal nedávno jeden z tvůrců seriálu Steven DeKnight… „Svým historickým poradcům jsem poslal otázku ohledně nadávek, “Jaké nadávky používali?“ Poslali mi zábavný email plný nadávek z té doby. Byly naprosto stejné, jako ty, co používáme my dnes. Snad jediným rozdílem je slovo „klitoris“, které se radši neopovážím nějak překládat, protože byste se ještě smáli. Toto slovo znamenalo tu nejhorší nadávku a nejhorší možné pojmenování vůbec." …Stačí se podívat sem http://www.edna.cz/…m-obdobi.asp :-) …A na otázku bohů je přeci jednoduchá odpověď :) V době kdy ve skutečnosti žil Spartacus (120 př. n. l. – 70 př. n. l.) bylo celé území Řecka, tudíž i hora Olymp, součástí Římského impéria :-) http://www.juliuscaesar.unas.cz/roma100bc1.jpg Římané měli akorát pro bohy jiná jména …Jen má skromná domněnka :-)
Nj mozkoune, bylo to jejich součástí, ale proč by se Římané odvolávali na řecké božstvo když měli svoje vlastní…?
Ona totiž celá římská mytologie byla založena na mytologii jiných národů, jako právě na té řecké či etruské. A právě od těchto bohů si je Římani převzali a akorát je pojmenovali podle sebe. A i kdyby byla pravda jinde, já v seriálu chyby nábožeskné, nebo i historické nehledám a raději si ho užívám takový jaký je :-)
V pohodě, taky se mi líbí, spíš to bylo jenom tak ze zvědavosti jestli o tom náhodou někdo něco neví ;)
jj, taky si to užívám, akorát mi Římani v tomhle světle připomínají Goauldy- akorát přebírají věci jiných civilizací:)
MichalPochu: kdybys příště nevěděl kam psát, tak třeba forum ;) jsem rád za takové diskuze, kterých tu bohužel moc není a je škoda, že to potom zapadne se stářím článku.