SpongeBob SquarePants (Spongebob v kalhotách) SpongeBob slaví 20. narozeniny

SpongeBob slaví 20. narozeniny

SpongeBob slaví 20. narozeniny

Fanoušci mohou spolu se SpongeBobem oslavit jeho 20. narozeniny. Byl totiž odvysílán speciální díl, jenž je věnován výletu na souš, kde se objevili herci, kteří v seriálu dabují oblíbené animované postavičky.

4 0
13.7.2019

Oblíbená houba, která žije v ananasu na dně moře, SpongeBob v kalhotách, slaví svoje 20. narozeniny. Proto byla 12. července odvysílána speciální hodinová epizoda oslavující SpongeBobovy narozeniny. Seriál se momentálně vysílá ve 208 zemích a je přeložen do více než 55 jazyků.

Úplně první díl seriálu byl odvysílán 1. května 1999 a za posledních sedmnáct let je jedním z nejoblíbenějších dětských seriálů. Oslavný díl SpongeBoba je věnován všem fanouškům na světě a všem, kteří přivádí podmořské postavičky k životu.


Speciální epizodou začíná akce označovaná jako „nejlepší rok“. Kromě nové řady hraček od společnosti Alpha Group, kosmetiky nebo nové mobilní hry se mimo jiné můžeme těšit i na celovečerní film The SpongeBob Movie: It’s a Wonderful Sponge, který bude mít premiéru v létě roku 2020.

(SpongeBob je s námi už celých 20 let; Foto: Nickelodeon)

Ve speciální epizodě ikonického seriálu se žlutá houba se svým nejlepším kamarádem vydává na souš, zatímco ostatní obyvatelé Zátiší bikin mu chystají pořádnou narozeninovou oslavu. Epizoda je napůl kreslená a napůl hraná, na souši tedy uvidíme herce, kteří zde ztvární hrané verze postav, jimž propůjčují své hlasy.

Objevil se tu skutečný SpongeBob (Tom Kenny), Patrick (Bill Fagerbakke), pan Krabs (Clancy Brown), Sandy (Carolyn Lawrence), Sépiák (Rodger Bumpass) a Plankton (Mr. Lawrence) a nechyběl ani oblíbený host, kterým se stal David Hasselhoff.

Již 20 let sledujeme příběh mořské houby a obyvatel žijících v Zátiší Bikin, takže je snadné zapomenout, kolik sousedů ve skutečnosti SpongeBob má. Při této příležitosti byl také vydán speciální plakát, na němž najdete všech 760 postaviček a stvoření, které se v seriálu za celých těch 20 let objevily.

(Postaviček se v seriálu objevilo opravdu hodně; Foto: Nickelodeon)

Oslavování bude pokračovat i na Comic-Conu v San Diegu, kde si můžete tento plakát nechat podepsat samotným SpongeBobem. Kromě toho zde najdete interaktivní hru v Křupavém krabovi, focení ve škole řízení paní Rybové a dárkové zboží v Kamarádském kyblíku.

Nebude chybět ani oficiální panel SpongeBob’s Big Birthday Blowout, kterého se zúčastní producenti a dabéři. Ti pak budou společně rozebírat to, jak vznikala speciální narozeninová epizoda, která byla věnována tvůrci seriálu Stephenu Hillenburgovi, který zemřel loni v listopadu.

Zdroje: Entertainment Weekly, Variety, SyfyWire

Upoutávka k narozeninové epizodě:

Thumbnail Play icon

Křupavý krab na souši:

Thumbnail Play icon
  • spongbob-e965ca7e160728726551c151f9e7b56f.jpg
  • spongbob2-0ebbcfd7d312c6275fdad0a405ac47a2.jpg
  • spongbob3-81c558b8d60d86ea1aeb804946ab0718.jpg
  • spongbob4-dfcf5e56314ca7e1322e10f7e5bbfaa5.jpg

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

SpongeBob na českém Nickelodeonu

Pokud neumíte moc dobře anglicky a nebo pokud vám více vyhovuje český dabing, tak nezapomeňte sledovat seriál SpongeBob SquarePants na českém Nickelodeonu, na němž se vysílají nové díly SpongeBoba dříve než na jiných českých stanicích.

Nepřehlédněte

10 faktů, které jste o SpongeBobovi zaručeně nevěděli

10 faktů, které jste o SpongeBobovi zaručeně nevěděli

Které slavné osobnosti se v oblíbeném animáku objevily, kolik je panu Krabsovi let a z čeho se vlastně skládá všemi milovaný krabí hambáč? Přečtěte si 10 faktů o pátém nejdéle běžícím animovaném seriálu v USA, který letos slaví již 20. narozeniny.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás