Star-Crossed
91/100 - 82×

Star-Crossed

Když mimozemská rasa Atriánců zamíří na Zemi, strhnou se nepřátelské boje ze strany lidstva a návštěvníci padnou do zajetí. 10 let poté, co Atriánci přicestovali, rozhodne vláda, aby osm z nich opustilo izolovaný věznící tábor a studovalo na střední škole spolu s lidmi. Roman se díky tomu znovushledá s Emery, která mu v dětství zachránila život…

USA | 2014 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | The CW | 40 minut
hrají
Aimee Teegarden (Emery Whitehill), Matt Lanter (Roman), Greg Finley (Drake), Malese Jow (Julia Yeung), Grey Damon (Grayson Montrose)


Atriánštinu vymyslel jazykovědec z Game of Thrones

Atriánštinu vymyslel jazykovědec z Game of Thrones

Za atriánským jazykem ze seriálu Star-Crossed stojí David J. Peterson, lingvista, který pracuje i pro seriál Game of Thrones.


3 0
3.3.2014

Mnozí Atriánci mluví svým rodným jazykem. Jde o skutečný jazyk vytvořený speciálně pro seriál. Stojí za ním David J. Peterson, který vymyslel i jazyky pro seriál Defiance anebo Game of Thrones (dothrakčtinu a valyrijštinu podle vzoru z knih George R. R. Martina).

Řeč zvaná Sondiv byla vytvořena od piky. Existuje k ní psaná i mluvená verze.


Matt Lanter (Roman) říká: „Bere to velmi vážně. Kdykoli jazykem mluvíme, máme u sebe překlad a řešíme s ním výslovnost, fonetiku a pravopis. Musíme to vždy říct správně gramaticky a také, aby to mělo ten správný mimoslovní význam. Je to opravdu těžké, ale myslím si, že je to tak více autentické. Jsem si jistý, že se najdou sci-fi fanoušci, kteří si pár slov osvojí. Pro mě jako herce je to ale těžké. Nemůžete na to jen kouknout a jít na plac. Musíte u toho sedět dnem i nocí, než se do scény vrhnete. Naštěstí jsem neměl tolik scén jako ostatní.“

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!