Stargate Atlantis (Hvězdná brána: Atlantida)
93/100 - 258×

Stargate Atlantis(Hvězdná brána: Atlantida)

Prozkoumejte spolu s mezinárodním týmem na základně Antiků galaxii Pegasus…

USA | 2004 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | Syfy | 42 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Sci-fi
hrají
Jason Momoa (Ronon Dex), David Nykl (Dr. Radek Zelenka)

S05E20: Enemy at the Gate (Nepřítel před branami)

S05E20: Enemy at the Gate (Nepřítel před branami)

Na Atlantidě se aktivuje brána – Todd pomocí rádiového spojení varuje expedici, že jeden z jeho vědců a důstojníků jej zradil. Při válce s replikátory Todd tajně ukradl několik ZPM a jeho nejlepší vědci pracovali na upravení mateřské lodi, aby mohla čerpat energii právě ze ZPM. Když na to jeden wraithský vědec přišel, rozhodl se obrátit proti Toddovi. Nová mateřská loď by se tak stala zcela neporazitelnou. Daedalus v čele s plk. Caldwellem se snaží ještě nedokončenou loď zničit, avšak nevyjde to. Naopak dostane zprávu, že Wraithi obdrželi souřadnice Země a chystají se ji napadnout. Všichni tak společně musí odvrátit nevyhnutelnou katastrofu.

cz sk
9.1.2009
42 minut

Atlantis kontaktuje Todd, který jim sdělí, že jeho podřízený Kenny s Wraithy se vzbouřili a použili ZPM získané z bitvy o Asuras na stavbu nového mateřského úlu a je třeba ho zničit, než bude pozdě. Vydávají se za nimi s Daedalem a vysílají zamaskovaný Jumper. Jsou ale překvapeni, když i přes maskování je detekují a začnou na ně střílet. Asgardské zbraně Daedala nejsou moc účinné a je také poškozen. Najednou wraithská loď skočí do hyperprostoru. Jsou udiveni, že jen tak odletěli, ale zachytí podprostorovou zprávu z jiné reality, ve které je umístění Země. Jsou šokováni a vrací se na Atlantis, aby je varovali. Dostanou ale zprávu, že lodě Sun-Tzu a Apollo jsou vážně poškozeny a rozhodnou se, že jim přiletí na pomoc s celým městem. Od Todda získají další ZPM a mají teď plnou sílu. Carson řídí loď a Sheppard prochází bránou do SGC, aby pomocí platformy nalezené v Antarktidě bránil Zemi. Na Zemi jsou překvapeni, protože přiletěli brzo a šipkami zaútočili na Oblast 51, kde je nyní umístěná platforma. Vylétají s F-302, ale i tak se jim podaří jedinou zbraň k obraně zničit. Hodnostáři IOA chtějí uniknout na stanoviště alfa, ale nyní je dominantní brána v úlu. Sheppard chce infiltrovat s F-302 a dvěma atomovými zbraněmi úl a bomby tam odpálit. Mezitím Atlantis musí vyskočit z hyperprostoru, a když se snaží kontaktovat Zemi, dostanou se na úl, čehož využijí a posílají tam tým. Zelenka potom navrhne využít experimentální pohon červí díry, který je ale nebezpečný. Dostanou se tak na Zemi během pár vteřin. Sheppard proniká na úl a zapojuje se s týmy do bitvy. Ronon je ale bodnut a nechávají ho tam. Atlantis přilétá k Zemi a začnou střílet na úl. Kenny oživuje Ronona a tým se ho snaží zachránit. Střelba z úlu narušila orbitu Atlantis, ale místo toho, aby to srovnali, střílí dále. Nakonec Sheppard odpaluje bomby a unikají na stanoviště Alfa. Atlantis sestupuje atmosférou po moc strmé dráze a nemají s ní spojení.Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
matoushr11

super zakončení

19.9.2020 | 21:41:23
mirako

Supr zakončení, akorát je škoda, že na finálním výhledu na San Francisco nebyl Radek Zelenka, který by mohl utrousit ještě nějakou vtipnou hlášku s Rodnym (např. o použiti „Rodneyho“ Wormhole driveu) a namísto něj tam byla Rononova nová přítelkyně z můstku Atlantidy.

12.6.2020 | 2:00:53

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Reklama

Filtr seriálů
Reklama