Stargate Atlantis (Hvězdná brána: Atlantida)
94/100 - 227×

Stargate Atlantis(Hvězdná brána: Atlantida)

Prozkoumejte spolu s mezinárodním týmem na základně Antiků galaxii Pegasus…

USA | 2004 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | Syfy | 42 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Sci-fi
hrají
Jason Momoa (Ronon Dex), David Nykl (Dr. Radek Zelenka)


Richard Woolsey

Richard Woolsey

Jméno: Richard Woolsey

Hodnost: Není voják

Služba: Velitel expedice Atlantis, Vrchní člen komise IOA

Kvalifikace: Diplomat

Sezóny 1
2008 - 2009

Richard Woolsey je bývalým členem NID a zástupce USA v mezinárodní organizaci pro dohled IOA. Od roku 2008 byl dosazen IOA na místo vedoucího expedice Atlantis (5. série).

Woolsey byl vyslán Robertem Kinseym vyšetřovat SG-1. Jeho vyšetřování bylo ale sporné a odsuzoval SG-1 a SGC jako celek. Později byl jmenován vyslancem USA v IOA. Měl na starosti rozhodování o osudu Khaleka („syna“ Anubise). Ten byl ovšem moc nebezpečný a zapříčinil tak smrt několika členů SGC.


Později byl vyslán na Atlantis přezkoumat schopnost velení Dr. Elizabeth Weirové, když se Wraithové dozvěděli o umístění Země. Každého tam odsuzoval a udělal na všechny špatný dojem. Nicméně v závěrečné zprávě potvrdil, že je Dr. Weirová kvalifikovaná nadále vést expedici Atlantis. Na Atlantidu se vrátil znova, když měl jednat s Antiky, kteří se vrátili. Jednání nedopadla dobře a nakonec byli Antikové vyhlazeni Replikátory a on sám bojoval o holý život. Později byl vyslán, aby napsal hlášení o tříměsíčním velení Samanthy Carterové na Atlantis. Nakonec se sám stal velitelem expedice Atlantis. Zpočátku o sobě sám pochyboval, protože porušil spoustu protokolů, ale nakonec to ustál a všichni ho brali, jako dobrého velitele. On sám měl být později nahrazen, ale nevzdal to bez boje a nadále velí expedici.

Richard Woolsey byl dříve ženatý a měl malé plemeno psa. Toho pak dostala jeho žena, když se rozváděli. Jeho otec trpěl Alzheimerovou chorobou. Byl také hlavní poradce armády USA a advokát v New Yorku.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Kothy

Dalsi velitel.

30.6.2020 | 14:50:49
Vity

Tuhle postavu jsem vždycky neměl rád v obou seriálech. Jak v SG-1 (kromě jednoho momentu v Bílém domě), tak v Atlantis.

29.5.2020 | 14:11:36

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama