Star Trek: Discovery Abramsova trilogie Star Treku se dostává na mrtvý bod, Noah Hawley zřejmě chystá reboot

Abramsova trilogie Star Treku se dostává na mrtvý bod, Noah Hawley zřejmě chystá reboot

Abramsova trilogie Star Treku se dostává na mrtvý bod, Noah Hawley zřejmě chystá reboot

Chris Pine, Zachary Quinto, Simon Pegg. Poslední tři díly Star Treku měly opravdu hvězdné obsazení, ale zdá se, že herci musejí dát svým rolím sbohem, i když vlastně ani nechtějí. S největší pravděpodobností se chystá reboot celé série a v rolích uvidíme jiné tváře.

1 11
18.1.2020

S posádkou Enterpise jsme se na filmových plátnech naposledy setkali v roce 2016 ve snímku s názvem Do neznáma. Následně se celá Abramsova série dostala na mrtvý bod, protože výsledky v kinech nebyly nijak převratné. Následně se našla cesta, jak pokračovat, když se ke kormidlu čtvrtého dílu dostala režisérka SJ Clarkson, se kterou se studio Paramount Pictures dohodlo.

Dokonce byl připravený i scénář, následně ale přišla nemilá zpráva od hlavních hvězd. Chris Hemsworth a Chris Pine nebyli spokojení se svým honorářem za čtvrtý díl a projekt opustili. Studio s tím nic neudělalo, protože muselo držet rozpočet při zemi. A když už to dojde tak daleko, že se studio nechce domluvit se svými hvězdami, kolem kterých se točí celý příběh filmu, většinou nás čeká reboot či restart celé série.


(Chris Pine se tedy do role už nevrátí. Foto: Paramount Pictures)

A to se nejspíše teď stane. Ke slovu se dostal režisér Noah Hawley, který se stará o nový díl. A údajně se již se starším obsazením nepočítá, začne se úplně nanovo. Hawley v nedávném rozhovoru vyjádřil úctu ke starším dílům a také k velkým sériím, na kterých mohl pracovat. Vždy respektuje předchozí díla a různé návaznosti, nyní ale chce vyprávět svůj příběh, kdy se nebude muset moc ohlížet na věci minulé.

Byli jsme tedy krůček od toho, aby Abramsův příběh, který započal v roce 2009, pokračoval. Následně se ale stane jeden zádrhel, kdy tvůrci nechtějí zaplatit svým největším hvězdám, a je vymalováno. I takto někdy umírají velké filmové série a Star Trek rozhodně není prvním ani posledním případem. Fanouškům nezbývá nic jiného, než se s touto skutečností smířit.

Mrzí vás, že se již nedočkáme skvělých herců z Abramsovy trilogie?

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /14

-Skinner-

Žiadny reboot. Treba proste vymyslieť nové postavy a nové príbehy.

#7 Arkturus
18.1.2020 | 16:24:49
AVE_Jirka

Pokud by se mělo jednat o stejnou posádku i loď, tak by to byla celkem škoda. Chris Pine zahrál Kirka excelentně a v každém dalším filmu měl i podobné pohyby těla i grimasy jako W. Shatner. V podstatě mi sedlo celé nové obsazení. To ať raději udělají jinou loď s jinou posádkou. Nebo se můžou vrátit až k Pikovi, kterého by mohl hrát Anson Mount. Spock v podání Ethana Pecka byl taky velmi dobrý a zbytek postav by mohli obsadit bez větších potíží. Nebo se na to úplně vykašlat a počkat jak dopadne ST Picard a zaměřit se spíše na světě po Nemesis :-).

18.1.2020 | 18:35:44
choudys

V prvních minutách dalšího dílu je nechat „neznámou“ silou mizet a pokračovat v příběhu s jejich náhražkami :), myslím tím s jinýma postavama na stejné lodi.

18.1.2020 | 18:40:56
lightbrand2

Abrams, který nemá špetku vlastní fantazie a kopíruje staré věci? Díky bohu, že bude pryč…

18.1.2020 | 18:45:13
Laisobel

Za me ty tri snimky byly super remake puvodnich filmu, herecke obsazeni mi sedlo na prvni dobrou a pokud by melo dojit ke znovunatoceni Kirka a ostatnich, zaradi se to u me k filmum, ktere si necham ujit… tohle uz je moc.

#6 Aki.Lee
redaktor
18.1.2020 | 19:46:13
Aki.Lee

#5 Laisobel: Mluvíš mi z duše kámo, Ty tři to rozehrály naprosto sqěle a promyšleně. Ale herci odešli ne kvůli honorářům, ale naopak právě kvůli tomu, že nebyly hned po ruce další solidní scénáře a odešli radši k jiným projektům. Kdyby v Paramountu přemýšleli dopředu, tak mohla být vysolená další skvostná ucelená desítka filmů. Takhle to bude další nucená nastavovaná kaše (čti „zase další reboot s dalšíma mlaďochama“) a celý původní „srdcový“ koncept ST půjde postupně do kopru. Hodně to bylo vidět u Disco, kde prostě nepřekousnu spoustu „inovací“. Podobně jako SW, hrr hrr, Disney, hurá, a máme tu tragikomediální závěr jinak nejúžasnějšího filmovéha světa a díla. Zatím top Marvel, který celek SW v mém srdci – bohužel (nebo vzhledem k posledním třem Ep. bohudík?) – předběhl. (Ale jestli nebude vycházet kromě bočních filmů a seriálů opět nosná linie, jako byli Avengers, tak umře i ten. No snad ne, snad bude Feige přemýšlet dopředu :-).

18.1.2020 | 20:53:01
Arkturus

#1 -Skinner-: tomu sa hovorí reboot

19.1.2020 | 18:19:41
pidalin

Já jsem hlavně rád že padnul ten nápad s Tarantinem, já ho nemam rád, ten člověk nemá duši a jeho filmy jsou Bčkový splácaniny bez reálnýho humoru a příběhu. StarTrek měl i bez něj vždycky spoustu vtipnejch hlášek, on by z toho udělal totální splácaninu o ničem kde by se jenom zabíjelo a nadávalo sprostě.

19.1.2020 | 23:36:35
pidalin

PS: Restart s Kirkem mě nezajímá, ať ho bude hrát stejnej herec nebo ne, nezajímá mě to. Nedokážou vymyslet něco novýho nebo aspoň navázat na to kde seriály skončili (konec 23. století) tak ode mě už prachy neuviděj jestli budou zas něco restartovat. Star Trek je obří univerzum z desítkama světů a nekonečnym množství kombinací a příběhů a oni zase vytahujou Kirka, ať jdou někam.

19.1.2020 | 23:38:42
Godrick

Nové filmy byly super pro mně jako fanouška Star Treku. Četl jsem spousta knížek, viděl jsem různý tvorby i vážný seriály a toho čeho jsem se dočkal v tomhle celým restartu jsem nelitoval. Jako se mi líbily původní filmy, tak se mi strašně moc zamlouvají i herecké výkony Chrise Pina a Zachary Quinto. Obsazení super.

Mimochodem nový Discovery je úžasný i když není epizodický…strašně návykový. Má logiku, techniku a uznává morální hodnoty. Tak jak to Rodenberry původně zamýšlel. Říkám na rovinu, že chci buď nového kapitána a nový příběh se stejnou kvalitou nebo na ten film do kina prostě nepůjdu.

Režisér Tarantino nemá podle mně co dělat ve Star Treku. Popravdě jsem se děsil představy, že to bude jedna krvavá užvanéná jízda, která skončí tím, že kapitán na konci podpálí Enterprise, vypne podporu života a zapne autodestrukci…

#11 pidalin
20.1.2020 | 19:06:55
pidalin

#10 Godrick: Na Discovery je nejlepší kapitán Pike, zbytek je nevkusnej přehrávanej patos. Byly tam dobrý díly který mě jako fanouška ST potěšily, ale nebylo jich moc. Enterprise ještě byl klasickej StarTrek, ale Discovery už patří do tý nový vlny moderních seriálů kde se porušujou kameramanský pravidla, přidávaj tam chromatickou vadu do obrazu a podobně, takže to vypadá příšerně a scénáristicky je to taky divný. Celá ta věc s tim rudym andělem byla trapná, nejlepší tam byly právě ty díly který s tim neměli nic společnýho. Jsem zvědavej co bude teď když jsou někde v budoucnosti, snad nevymyslej zas ňákou kravinu.

#12 antty #13 mathush
21.1.2020 | 11:16:03
antty

#11 pidalin: Jo to se tu už řešilo. Mě se Disco více méně líbí celkově, ale Disco verze Pikea je kapitán hvězdné flotily číslo jedna.

webmaster
21.1.2020 | 14:01:28
mathush

#11 pidalin: Právěže všechny díly se ve druhé řadě točily kolem Rudého anděla.

#14 pidalin
23.1.2020 | 7:45:00
pidalin

#13 mathush: všechny ne, byl tam třeba ten díl jak přistáli na tý planetě kam lidi zdrhli po 3. světový, ale teď nevim jestli to nebylo ještě v 1. sérii

24.1.2020 | 11:27:09
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S02E14: Such Sweet Sorrow, Part 2

cz100%
DOKONČENO

Titulky pro vás každý týden připravuje tým ve složení:
thestral, Korax, @spockedscully, @Marethyu2000, @eodeon a @KlárkaP

Aktualizace postav

V průběhu první řady seriálu Star Trek: Discovery budeme pravidelně aktualizovat sekci postav. Proto se nezapomeňte podívat na aktuální profily a ohodnotit všechny charaktery:

Reklama

Nejlepší postavy

Reklama

Teorie

Kdo je Rudý anděl a o co mu jde?

Kdo je Rudý anděl a o co mu jde?

Celá zápletka druhé řady seriálu Discovery se točí okolo Rudého anděla, který se zničehonic objevuje na náhodných místech v galaxii a ovlivňuje jejich historii. Se šestým dílem jsme zase o kousek blíže odhalení pravdy, kdo Rudý anděl ve skutečnosti je a o co mu jde.

Zajímavosti

Recenze druhé řady seriálu Star Trek Discovery: Za hodně peněz málo muziky?

Recenze druhé řady seriálu Star Trek Discovery: Za hodně peněz málo muziky?

Máme za sebou druhou řadu seriálu Star Trek: Discovery a všichni si jistě už udělali čas, aby dohonili resty a zhlédli závěrečné díly. Nyní s odstupem času se na celou druhou řadu opět podíváme a rozebereme si ji. Opravdu se jednalo o tak kvalitní zábavu, jak nám tvůrci tvrdí?

Narozeniny herců

Galerie

Galerie