Star Trek: Discovery Alex Kurtzman má plány na další příběhy ze světa Star Treku až na deset let dopředu

Alex Kurtzman má plány na další příběhy ze světa Star Treku až na deset let dopředu

Alex Kurtzman má plány na další příběhy ze světa Star Treku až na deset let dopředu

Kdo neplánuje, ten neřídí. Je důležité, aby dnešní tvůrci, kteří uzavřeli se studiem dlouholeté kontrakty, měli jasnou vizi a představu, kam by měla celá série směřovat. A to Alex Kurtzman, který dohlíží na Star Trek, rozhodně má. O svých představách se také rozpovídal.

11 1
24.6.2019

Alex Kurtzman aktuálně dohlíží na celý svět Star Treku pro streamovací stanici CBS All Access. A zrovna teď se mu tento svět doslova rozrůstá pod rukama. Máme za sebou dvě řady seriálu Discovery, v přípravě je třetí sezóna, po které by měl dorazit první spin-off s postavou Philippou Georgiou, kterou ztvárňuje Michelle Yeoh. Aktuálně se také připravuje jakýsi sequel série Star Trek: Nová Generace s podtitulem Picard. A v plánu jsou rozhodně i další příběhy.

Když se Alex Kurtzman poprvé sešel s vedením CBS, řekl jim, že mají v rukách skvělou značku, která je výrazně podhodnocena. A to je nutné změnit. Kurtzman jim tedy představil svou vizi na dalších deset let. Zároveň ale od studia chtěl, aby bylo trpělivé. Upozorňoval, že sklízet ovoce se nedá již s prvním seriálem. Zkrátka to dnes takto nefunguje, že uděláte jeden projekt a najednou máte o 100 milionů fanoušků víc.


(Milovníci Star Treku si snad přijdou na své. Foto: CBS All Access)

Star Trek je během na dlouhou trať, ale někde se začít musí. Hlavním problémem série je dle Kurtzmana zacílení. Všechny příběhy se soustředí pouze na dospělé publikum, neoslovují děti a celkově ty mladší. V dalších letech se chce Kurtzman soustředit na děti ve věku od devíti do dvanácti let. To jsou budoucí diváci Star Treku a fanoušci, kteří si zkrátka musí dílo oblíbit, aby tu s námi bylo i dalších pár let.

Pokud se podíváme na aktuálně připravované projekty, ty pochopitelně (opět) cílí na dospělejší publikum. Ale Kurtzman se zkrátka nemohl vytasit s něčím nečekaným a možná až příliš dětským hned na začátku, protože by ho současní fanoušci sežrali zaživa. Změnu je potřeba provést postupně, aby byla co nejméně bolestivá (a možná i viditelná). Vše má svůj čas, který dle Kurtzmana již brzy přijde. Zacílení na mladší publikum je ale podle něj nevyhnutelné.

Cílem nových seriálů a filmů není pouze udržet si současnou fanouškovskou základnu, ale také získat novou. Nová generace musí na nových příbězích vyrůst, začít je milovat, aby se za pár let, až studio připraví zase jiný projekt, ke Star Treku opět vrátila. Něco, co třeba kdysi dělal George Lucas se Star Wars, kde to funguje dokonale. Kurtzman si je vědom ohromného potenciálu série, ale ví, že základna se musí rozrůstat. Je to nevyhnutelné, pokud tu s námi mají vysokorozpočtové seriály být i do budoucna.

Co si myslíte o smýšlení Alexe Kurtzmana? Má v něčem pravdu?

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /11

Negan Grimes

Na Star Treku som vyrastal a prečo by nemohol o pár rôčkov aj môj synátor? :) Zatiaľ má 2 roky a nejako ho Discovery nebralo :D

24.6.2019 | 17:19:35
Lex Luthor

Začínám se bát. Doufám, že Star Trek úplně nezkazí. Na Star Treku jsem vyrůstal a dospělejší verze mi nevadila. Naopak.Doufám, že Star Trek zaměřený na mladší publikum nebude stejná kravina, jako Star Wars Resistence.

24.6.2019 | 18:49:26
m_archer

První star trek jsem viděl v 6ti letech (je mi skoro 30) a doteď mě baví. Vždy mi přišel dospělejší než Star wars a vyhledával jsem ho víc. Nikdy jsem nechápal vrstevníky proč na to nekoukají, prý že je to nezáživný. Tato zpráva mě tedy nepotěšila.

24.6.2019 | 20:14:09
AVE_Jirka

Tak tak. ST musí mít i nové fandy, aby se ta mašinérie ufinancovala. Za sebe mohu říct, že každý seriál a film měl silné i slabé stránky :-). Na ST koukám taktéž jako m_archer od 6 let, ale jsem poněkud starší :-D. Dokonce souhlasím i s pohledem na SW. Vždy jsem je bral jako pohádku pro dospělé, ale nijak jsem to zvlášť nevyhledával. Ale stačí letmý pohled do diskuze u SW a je tam ještě více neblito než u Star Treku :-D.

#6 Shakki
25.6.2019 | 10:26:34
Dealler

Mě teda do Star Treku naverboval až Abrams s filmama. TNG jsem sledoval jako malej, ale moc mě to nebavilo tehdy. Discovery mě baví a hodně očekávám Picarda.

25.6.2019 | 17:15:28
Shakki

#4 AVE_Jirka: Více seriálů klidně, ale musí to mít hlavu a patu, s Kurtzmanem, který byl vyhozen z Mumie, Amazing Spiderman tomu nevěřím, buď tedy osloví někoho jako Josse Whedona, případně scénaristy, kteří mají nějakou vizi kam posunout dále. Neříkám to proto, protože mám radši starší seriály, říkám to proto, protože to porovnávám se současnou televizní produkcí, těch nejlepších serií a vedle nich vypadá Disco strašně lacině. Vizual někdy parádní, někdy až překvapivě hrozný, detaily modelů lodí, nebo při bitvách vypadají nepřehledně, člověk se utopí v těch barvách, nejhorší je scénář, interakce mezi jednotlivými postavami nefunguje jak by měla, pohybuje se tam příliš mnoho postav, kteří nemají v příběhu co říct, některé jako třeba Number One až trestuhodně nevyužijí tak jak by měli. Vidím to na Marvelu, kde využijí každou postavu až domrtě a na konci jim umožní důstojný odchod do „důchodu“ – filmy a seriály jsou jak výdělečné, ale oni ty finance dávají zpět do scénáře, mají skutečně plán dle kterého jdou, pokud do toho nezasáhne vyšší síla, jako např. odchod herce atd. Umění není mít 10 seriálů najednou ve stejném vesmíru v ne příliš dobré kvalitě, umění je mít třeba jeden a brousit ho do diamantu. Star trek paradoxně na tohle dojel, V době kdy končilo TNG, rozjel naráz dva nové seriály, vytvářili se filmy, které zdaleka nedosahovali kvalit filmů s původní posádkou. Radši bych měl jeden seriál, který by opravdu měl kvalitu po všech stránkách, než množství produktů, kteří slouží jen proto, aby se generoval zisk.

#8 AVE_Jirka
30.6.2019 | 23:23:47
mathush

Ví se už, jak to bude s Pikeem? Seriál s ním bych opravdu rád uvítal. Už jsem si na něho vyčlenil speciální hdd :-)

1.7.2019 | 6:50:51
AVE_Jirka

#6 Shakki: Tak já jsem ten poslední, kdo bude rád za kvantitu na místo kvality ;-). Pokud jde o ty zmíněné efekty ze soubojů lodí, tak souhlas. Za mě nejlepší podívaná pokud šlo o boje lodí, tak byl střet Enterprise E + Norexany vs. Scimitar. Ale tam to bylo díky režisérovi (Stuart Baird), který je ujetý na akci. Hlavně se mi tam i líbilo, že mu nestačilo, aby posádka Enterprise na můstku dělala, že se třese a tak nechal pro lepší dojem a autentičnost celý můstek posadit na kardan a prostě s celým můstkem třásl a výsledný efekt byl dokonalý :-). Nicméně platilo a platit bude, že každý seriál bude mít vlastní základnu fanoušků a odpůrců. DIS si našla celý zástup nových fanoušků, kteří po původních seriálech ani neštěknou. Táhne se to už od doby co po TOS přišla TNG. Nemá smysl koukat na něco, když se mi to nelíbí. Nevím jak to mají ostatní, ale já se kouknu na pár dílů a když mě to nezaujme nebo mě to začne nudit, tak se na to nekoukám – a to se mi u ST zatím nikdy nestalo i přesto, že každý ze seriálů či filmů měl slabiny nebo díly, které bych si znovu nepustil. ST je pro mě srdcovka, takže dávám šanci všemu co přijde (sleduji i fan tvorbu a to i tu mizernou) a chápu, že se doba a požadavky změnily :-). Jsem přesvědčený, že to schytá i STP, ale jen nevím na co se budou „kritici“ vymlouvat vzhledem k tomu, kdo všechno se na produkci seriálu podílí :-D.

1.7.2019 | 10:43:48
qwiff

Tohle je teda velké zlo.

2.7.2019 | 19:36:47
Vencais

No snad to bude něco lepšího než tohle gay drama plné plačících žen ;)

#11 tsv
13.7.2019 | 21:42:43
tsv

#10 Vencais: přesně. Vyhradit třetinu dilu tomu, že si dvě buzny hrají na má mě rád – nemá mě rád je k neukoukání. Zvláště když to na děj nemá naprosto žádný vliv. Koho to, doprdele, může zajímat nebo bavit? Vyvatovat 40 minut se dá i nápaditěji.

15.9.2019 | 14:03:51
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S02E14: Such Sweet Sorrow, Part 2

cz100%
DOKONČENO

Titulky pro vás každý týden připravuje tým ve složení:
thestral, Korax, @spockedscully, @Marethyu2000, @eodeon a @KlárkaP

Aktualizace postav

V průběhu první řady seriálu Star Trek: Discovery budeme pravidelně aktualizovat sekci postav. Proto se nezapomeňte podívat na aktuální profily a ohodnotit všechny charaktery:

Reklama

Nejlepší postavy

Reklama

Teorie

Kdo je Rudý anděl a o co mu jde?

Kdo je Rudý anděl a o co mu jde?

Celá zápletka druhé řady seriálu Discovery se točí okolo Rudého anděla, který se zničehonic objevuje na náhodných místech v galaxii a ovlivňuje jejich historii. Se šestým dílem jsme zase o kousek blíže odhalení pravdy, kdo Rudý anděl ve skutečnosti je a o co mu jde.

Zajímavosti

Recenze druhé řady seriálu Star Trek Discovery: Za hodně peněz málo muziky?

Recenze druhé řady seriálu Star Trek Discovery: Za hodně peněz málo muziky?

Máme za sebou druhou řadu seriálu Star Trek: Discovery a všichni si jistě už udělali čas, aby dohonili resty a zhlédli závěrečné díly. Nyní s odstupem času se na celou druhou řadu opět podíváme a rozebereme si ji. Opravdu se jednalo o tak kvalitní zábavu, jak nám tvůrci tvrdí?

Narozeniny herců

Galerie

Galerie