Star Trek: Discovery Alex Kurztman naznačuje, jakého záporáka máme čekat ve čtvrté sezóně

Alex Kurztman naznačuje, jakého záporáka máme čekat ve čtvrté sezóně

Alex Kurztman naznačuje, jakého záporáka máme čekat ve čtvrté sezóně

Tvůrci se na konci třetí řady zbavili Osyray, hlavní záporné postavy celé sezóny. Je tedy nutné přijít s někým či něčím novým. A Alex Kurtzman má již vymyšleného padoucha, který bude opravdu netradiční. V nedávném rozhovoru se s fanoušky o tohoto zajímavého záporáka podělil.

9 1
2.2.2021

Záporné postavy doposud nebyly tou nejsilnější stránkou seriálu. Ostatně i toto téma jsme rozebírali v našem nedávném článku. Čtvrtá řada se již připravuje, ale moc toho o ní nevíme. Zatím se stoprocentní jistotou můžeme říci, že se vrátí Saru. Převážná část čtvrté řady by měla být o tom, jak se znovuobnovená Federace rozrůstá do dalších systémů a získává na svou stranu další planety.

Alex Kurtzman a Michelle Paradise se rozpovídali o čtvrté řadě. Podle obou tvůrců má seriál dobře našlápnuto a oba se chtějí do světa Star Treku ponořit ještě více. Zrovna nedávno společně řešili hlavního záporáka čtvrté řady. Podle Kurtzmana nám historie Star Treku nabídla několik zajímavých padouchů, ale nyní je třeba se vydat zcela jiným směrem.


(Bude nový záporák lepší než Osyraa? Foto: CBS All Access)

Jak by naši hrdinové porazili někoho, kdo není živý, nedýchá a je něčím zcela jiným, s čím se nikdy nikdo ještě nesetkal? To Kurtzman naznačil ve svém nedávném rozhovoru, když popisoval nového padoucha čtvrté sezóny. Podle jeho vyjádření lze předpokládat, že nás čeká další neviditelný nepřítel. Proč další? Něčeho podobného jsme se totiž dočkali již ve druhé řadě, kde jsme se seznámili s neznámou hrozbou z budoucnosti.

Nyní by samotným problémem mohla být data ze Sféry. Ostatně ta nyní chrání loď Discovery. A ve finále třetí řady jsme napřímo viděli, jak pomohla Keyle Detmer, Ronaldu A. Bryceovi, Genu Rhysovi, Joanně Owosekun a Sylvii Tilly. Zdá se, že tato data mají své vlastní vědomí. A i to se pochopitelně vyvíjí.

Těžko říci, zda Alex Kurtzman narážel právě na data ze Sféry či na něco zcela jiného, s čím se nepochybně ve čtvrté řadě setkáme a co bude našim hrdinům stát v cestě. Zní to rozhodně zajímavě, ale nehmotný a neviditelný protivník spíše přináší více problémů než užitku, alespoň tak to ukázala historie hned u několika slavných seriálů. Uvidíme, jak si s tím tvůrci poradí. Doufejme, že Kurtzman a Paradise vědí, co dělají. Ostatně u Osyray to nedopadlo moc dobře.

Jak jste ostatně spokojení s padouchy, se kterými se doposud vytasili Alex Kurtzman a Michelle Paradise? Mají vaši důvěru do budoucna?

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /9

ReisRyos

Moc tomu nevěřím, že to dopadne dobře. Spíš měli vsadit na klasiku a udělat „padoucha“ nějakou rasu z odvrácené strany galaxie, která nebyla závislá na dilithiu. A zatím co ostatní rasy padly, tak tito rozšiřovali své uzemí a moc…

2.2.2021 | 21:46:51
Lex Luthor

Co třeba Borgové ti by byli ideální a když vstřebávají technologie jiných ras tak Discovery by pro ně byla jako hostina

#4 ori
2.2.2021 | 22:50:48
Karlosz

žádnýho záporáka neuvidíme. budou zase bulet, objeví se třicet dalších homo hybridů apod..

#5 Elian44
3.2.2021 | 7:09:22
ori

#2 Lex Luthor: Zaujímalo by ma ako sa za tých 700 rokov od Voyageru vyvinuli.

#7 Lex Luthor
redaktor
3.2.2021 | 16:18:02
Elian44

#3 Karlosz: Po poslednom diele 3. sezóny mám obavy že to presne takto dopadne :/

3.2.2021 | 16:34:49
BorgLocutus

Tak to zase bude další demence aka The Burn!! Kurtzman už by vážně měl skončit, než Star Trek totálně zlikviduje!

3.2.2021 | 17:37:22
Lex Luthor

#4 ori: jo mě taky

#9 ori
3.2.2021 | 22:48:23
igwar

Na môj vkud bolo zakončenie III série príliš patetické. Pripadalo mi to, že ide o absolútny záver seriálu a nie koniec série. Nenapadlo by ma, že toto niekedy napíšem, lebo nemám rád hlúpe cliffhangre, ale tomu záveru presne nejaký ten cliffhanger chýbal. Nejaký ten náznak nejakého ďalšieho problému, niečo čo núti diváka premýšľať čo bude ďalej. Čerešničkou na torte bolo pre mňa vysvetlenie toho, čo spôsobilo Burn. (už to videli asi všetci, tak ani nepôjde o spoiler). Výbuch hnevu tínejdžra Saruovej rasy (uvezneného v nejakej anomálii)…WTF. Kde sú tie časy starších seriálov zo sveta ST, keď za z každej nepríjemnej náhody nejakým zvratom vykľula akcia nepriateľa s ktorou sa tím musel popasovať.

4.2.2021 | 10:48:28
ori

#7 Lex Luthor: Plot twist: stala sa z nich mierumilovná rasa farmárov ktorá so všetkými zdieľa svoje vedomosti :D

redaktor
4.2.2021 | 16:07:11
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S03E13: That Hope Is You, Part 2

cz100%
DOKONČENO

Aktualizace postav

V průběhu třetí řady seriálu Star Trek: Discovery budeme pravidelně aktualizovat sekci postav. Proto se nezapomeňte podívat na aktuální profily a ohodnotit všechny charaktery:

Reklama

Nejlepší postavy

Zajímavosti

Přehled Star Trek seriálů, kterých se v průběhu času určitě dočkáme

Přehled Star Trek seriálů, kterých se v průběhu času určitě dočkáme

Star Trek seriálů v čase přibývá a bude jich ještě mnohem více. Mnohdy se v tom dá lehce ztratit, proto vám přinášíme souhrnný článek, kde si přehledně shrneme, jaké seriály aktuálně běží, jaké se natáčejí a jaké se chystají. Jaký Star Trek seriál sledujete a hodláte sledovat?

Reklama

Novinky

Tvůrci zásadně změnili vztah Vulkánců a Romulanů a jak byl realizován návrat Leonarda Nimoye?

Tvůrci zásadně změnili vztah Vulkánců a Romulanů a jak byl realizován návrat Leonarda Nimoye?

Zatímco předchozí epizody se soustředily na děj z budoucnosti, nyní se dostáváme zpět k událostem z 23. století. Michael zjišťuje, jak veliký odkaz za sebou zanechal Spock a nestačí se divit, jak moc se sblížily kultury Vulkánců a Romulanů. Jak se vám ovšem líbilo toto nečekané spojení?

Narozeniny herců

Galerie

Galerie