Star Trek: Discovery Chris Hemsworth odhalil pravý důvod, proč nechtěl hrát ve Star Treku 4, výplata za tím údajně není

Chris Hemsworth odhalil pravý důvod, proč nechtěl hrát ve Star Treku 4, výplata za tím údajně není

Chris Hemsworth odhalil pravý důvod, proč nechtěl hrát ve Star Treku 4, výplata za tím údajně není

Film Star Trek 4 se měl začít natáčet již v lednu 2019, vše bylo připravené, až na tu nejzásadnější věc – hlavní hvězdy neměly podepsané smlouvy. Mluvilo se o tom, že se studio zkrátka nedokázalo domluvit s herci na výši výplaty, ale podle Hemswortha to vše bylo trochu jinak.

2 5
3.6.2019

Studio Paramount Pictures se konečně odhodlalo oficiálně schválit Star Trek 4 a 5 jen proto, aby následně byly projekty opět pozastaveny. Scénář ke čtvrtému dílu byl vyhotovený a SJ Clarkson se těšila na natáčení, ale hlavní hvězdy, kolem kterých byl celý scénář k čtvrtému filmu vytvořen, nepodepsaly smlouvy. Řeč je o Chrisi Pineovi a Chrisi Hemsworthovi.

O jejich neúčasti jsme vás již několikrát informovali. A proč pánové nekývli na nabídku studia? Údajně je jejich tržní hodnota někde jinde než před lety, když s rolí začínali. Honorář, který nabízelo studio, pro ně nebyl zajímavý a akceptovatelný. Dlouho se čekalo, zda se herci dokážou se studiem dohodnout, ale místo toho byl projekt pozastaven a nikdo neví, jak to nyní se čtvrtým dílem bude.


(Hemsworha asi již nikdo k návratu nepřemluví. Foto: Paramount Pictures)

Nyní se Chris Hemsworth vyjádřil pro Varienty, kde zdůraznil, že problém nebyl v honoráři, ale úplně někde jinde. Herec prozradil, že se mu zkrátka nelíbil scénář, necítil, že by se chtěl do role vrátit právě kvůli takovému příběhu, jaký pro něj tvůrci připravili. Navíc když mu řekli svou vizi, Hemsworth nebyl překvapen a oslněn, co chtějí s jeho postavou udělat. A tak radši roli odmítl.

A kde je tedy pravda? Zřejmě někde uprostřed. Hemsworth je již pochopitelně velkým hercem, který si může filmy vybírat, a nemá smysl, aby se upisoval něčemu, v co sám nevěří. Je dokonce i možné, že by studio radši prezentovalo široké veřejnosti, že jsou herci drazí, než aby šlo na trh se svou kůží s faktem, že si herci myslí, že scénář stojí za starou bačkoru. A tak se zřejmě kvůli kombinaci obou faktorů nikdy nemusíme dočkat dalšího dílu.

Co si o daném tématu myslíte vy? A kdo má pravdu? Hrála v neúčinkování Hemswortha roli výše výplaty či špatný scénář?

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /9

tominotomino

Upřímně si myslím, že Hemsworth tam ani být nemusí. Můžou si najít někoho jiného. Hemsworth se stejně ukázal jen tak na dvě minuty. :P

#2 Billy the Kid
webmaster
3.6.2019 | 18:02:10
Billy the Kid

#1 tominotomino: ale lidi si ho i tak pamatují, tam jako by začala jeho kariéra :) , a bude divné když ho přeobsadí :)

3.6.2019 | 19:14:04
adammov

No vzhledem k tomu kam směřuje marvel i startrek se mu nedivím, že řekl ne. Kdo videl discovery pořádně pochopí.

3.6.2019 | 19:19:55
Sir_CHerokee

Po úspěchu seriálu Discovery je to celkem jedno. Rozjedou se další projekty i bez něj.

#5 AVE_Jirka
3.6.2019 | 19:34:15
AVE_Jirka

#4 Sir_CHerokee: Přesně. Navíc ta jeho tříminutová rolička byla opravdu zbytečná a roli Kirkova otce může bez problému zahrát jiný herec :-).

3.6.2019 | 21:34:18
Lex Luthor

U Star Treku teď mají budoucnost seriály filmy jsou zatím u ledu.

#8 Lord Denvil
3.6.2019 | 23:29:27
theplanetoftheapes

No jasně :D Zatímco dělat ze sebe pupkatou a trapnou napodobeninu Djůda Lebowského a hláškovat u toho o hraní fortnitu to má budoucnost a vysokou tržní hodnotu. Asi stejně jako pobíhat nabušeně po place se zeleným pozadím v homofobogen­derneutral mix teamu můžu v černém.

4.6.2019 | 7:07:56
Lord Denvil

#6 Lex Luthor: no jo… Časy se mění. S rozvojem počítačů už není tak drahý dát „filmové“ efekty do seriálu. A kabelové a internetové platformy mají jistou návratnost investic skrz smluvní odběratele. Takže nemusí riskovat – jít s kůží na trh a čekat kolik lidí bude mít náladu zrovna jít do kina. :D Mohou své finance poměrně přesně plánovat, což pro úspěšné podnikání dost důležité.

4.6.2019 | 9:42:33
Liborias

Když vidím, jaká mizérie dnes panuje na poli scénářů, tak bych tomu i věřil. Vše je poplatné pocitu jistoty producentů. Nové neotřelé myšlenky nemají šanci. Zelenou mají jen recykláty ověřených schémat. Prakticky se téměř vždy jedná jen o remaky jiných filmů v nových kulisách. Navíc samozřejmě vše musí být korektní, multikulturní, multigenderové a politicky atraktivní. Celé to pak chutná jak teplé nealkoholické pivo, snaží se to zalíbit všem a ve výsledku to je pak jak reklamní plakát se štěňátkem, spoustě lidí se to líbí, ale nikdo si to nad postel nepověsí.

4.6.2019 | 18:59:07
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S02E14: Such Sweet Sorrow, Part 2

cz100%
DOKONČENO

Titulky pro vás každý týden připravuje tým ve složení:
thestral, Korax, @spockedscully, @Marethyu2000, @eodeon a @KlárkaP

Aktualizace postav

V průběhu první řady seriálu Star Trek: Discovery budeme pravidelně aktualizovat sekci postav. Proto se nezapomeňte podívat na aktuální profily a ohodnotit všechny charaktery:

Reklama

Nejlepší postavy

Reklama

Teorie

Kdo je Rudý anděl a o co mu jde?

Kdo je Rudý anděl a o co mu jde?

Celá zápletka druhé řady seriálu Discovery se točí okolo Rudého anděla, který se zničehonic objevuje na náhodných místech v galaxii a ovlivňuje jejich historii. Se šestým dílem jsme zase o kousek blíže odhalení pravdy, kdo Rudý anděl ve skutečnosti je a o co mu jde.

Zajímavosti

Recenze druhé řady seriálu Star Trek Discovery: Za hodně peněz málo muziky?

Recenze druhé řady seriálu Star Trek Discovery: Za hodně peněz málo muziky?

Máme za sebou druhou řadu seriálu Star Trek: Discovery a všichni si jistě už udělali čas, aby dohonili resty a zhlédli závěrečné díly. Nyní s odstupem času se na celou druhou řadu opět podíváme a rozebereme si ji. Opravdu se jednalo o tak kvalitní zábavu, jak nám tvůrci tvrdí?

Narozeniny herců

Galerie

Galerie