Star Trek: Discovery Chris Pine by se nebránil návratu do série, Tarantinův film je stále ve hře a další novinky ze světa filmů Star Treku

Chris Pine by se nebránil návratu do série, Tarantinův film je stále ve hře a další novinky ze světa filmů Star Treku

Chris Pine by se nebránil návratu do série, Tarantinův film je stále ve hře a další novinky ze světa filmů Star Treku

Když se dějí zázraky jako Snyder's Cut Justice League, proč by nemohl mít takové štěstí i Star Trek? Fanoušci jasně počítali s restartem série, nicméně práce na novém filmu jsou pozastaveny a studio oprášilo staré scénáře ke čtyřce a pětce. Máme naději vidět starou partu pohromadě?

19 0
7.9.2020

Podle posledních zpráv má další Star Trek film chystat Noah Hawley, který měl celou sérii zresetovat. Prakticky to byla hotová věc, nicméně nyní přicházejí zprávy, že jeho projekt dostal pauzu. Obecně se v Paramount Pictures řeší, zda je morální a správné nyní přijít s dalším Star Trek filmem vzhledem k tomu, co vše se děje ve světě.

V čem je problém? Příběhy ze světa Star Treku převážně řeší genocidu ras, nebezpečné viry a vyvražďování po tisících. Jelikož teď máme k tomuto tématu blíže než kdy jindy, tvůrci si musí dobře rozmyslet, zda něco takového chtějí lidem ukazovat i na plátnech. Zvlášť, když tržby posledních Star Trek filmů nebyly vůbec přesvědčivé, toto by bylo něco, co by mohlo nové diváky ještě více odradit. Nicméně se nám zdá, že to nebude ten pravý důvod, proč má Hawley se svým projektem pauzu. Problém byl především ve scénáři, kde se vyskytoval virus, který by divákům připomněl Covid-19.


Nemusíme ale zoufat, studio oprášilo staré scénáře k původně plánovanému čtvrtému a pátému filmu. Údajně se totiž opět spekuluje, že se opráší vize Quentina Tarantina. Ten měl natáčet pátý film, jenže nakonec se nepodařilo s režisérem dohodnout a už to neklapne ani nyní. Tarantino ovšem měl jasnou vizi a tu předložil studiu. Zdá se, že ta se obecně Paramount Pictures zamlouvá. A studio přemýšlí, že ji využije. Tarantino by tak mohl na svůj námět pouze dohlížet z dálky, vypomoci ve studiu, připomínkovat film či možná být i samotným producentem.

(Herci by se návratu rozhodně nebránili. Foto: Paramount Pictures)

Důležitou zprávou dnešního dne je ovšem to, že je znovu na stole varianta, že se vrátí hrdinové z Abramsovy série. Ti obecně počítali s jasným vyhazovem, všichni si posteskli, nicméně nějak vstřebali, že Do neznáma byl jejich poslední film. Návratu by se nebránil nikdo, ať už mluvíme o Simonu Peggovi, Carlu Urbanovi, Zacharym Quintovi a dokonce i o Chrisi Pineovi. Ano, čtete správně, i Chrisi Pineovi.

Obecně on byl jedním z důvodů (zjednodušeně řečeno), proč se vůbec nezačal natáčet Star Trek 4 pod taktovkou režisérky SJ Clarkson. Na poslední chvíli se se studiem nedomluvil na svém honoráři, i když přípravy prakticky začínaly. Nyní se Pine po dlouhé době ke Star Treku vyjádřil a řekl, že by si Kirka zahrál rád. Problém tedy před rokem určitě nebyl ve scénáři nebo v hercově nevoli hrát Kirka, ale v samotné výplatě, která byla pro takovou velkou hvězdu prostě malá.

A na závěr tu máme ještě jeden drb. Studio zřejmě nezvažuje pouze Tarantinův Star Trek, ale znovu se vrátilo k myšlence o filmu s cestováním časem, kde by se Kirk setkal se svým otcem. V tuto chvíli ovšem nevíme, zda už proběhla jednání s Chrisem Hemsworthem (Kirkův otec), který měl taktéž problém s honorářem, navíc se nechal slyšet, že nápad s návratem jeho postavy ho až tak nelákal. Uvidíme, zda se něco změnilo a v dalších dnech a týdnech se dočkáme jasnějších obrysů.

Jste spíše pro to, aby se série zrestartovala pod vedením Noaha Hawleyho, nebo aby se pokračovalo s původním obsazením a zdá se, že i s původním plánem?

Zdroj: ComicBook.com (článek 1, článek 2, článek 3)

Diskuze /7

ZemlikM

Pokračovat!

8.9.2020 | 11:05:35
Venous4

nova trilogie je luxusni

8.9.2020 | 15:35:41
captain

Hlavně už žádné nesmysly ala Abrams Kelvin line či Disco Trisco! Škoda spíš, že nedošlo na toho Tarantina, mohlo to být zajímavé zpestření.

8.9.2020 | 17:00:13
Nadadmiral

Ten kdo napsal, že hlavní téma a myšlenka Star Treku je tohle: „Příběhy ze světa Star Treku převážně řeší genocidu ras, nebezpečné viry a vyvražďování po tisících.“, tak asi moc Star Trek neviděl.

9.9.2020 | 15:43:10
Liborias

Za mě by měli využít příležitosti a v dalších dvou filmech využít cestování časem, zabránit zničení Vulkánu a tím vrátit časovou osu na původní směr. Bylo by to uctivé k původním seriálům i k časové ose Picarda. Kdyby v minulosti omylem odstřelili divnou loď Discovery i s její posádkou a do Klingonů té éry napumpovali trochu testosteronu, tak bych se tají nezlobil. Jinak samozřejmě dobrá zpráva, tedy pokud nebudou usilovat o Oskary v rámci nových pravidel, to bych na to asi nešel. Mezi tyto „nové“ diváky fakt nepatřím.

10.9.2020 | 16:26:40
Londo

Novej trailer je venku už pár dnů a tady furt nic…

11.9.2020 | 15:34:23
Kaylee

Noah Hawley o svém novém Star Treku. Tak se třeba dočkáme něčeho nového, už to dlouho spí.

https://www.startrekknihy.cz/…lsi-novinky/

29.9.2020 | 10:02:57
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S03E02: Far From Home

cz100%
DOKONČENO

Aktualizace postav

V průběhu třetí řady seriálu Star Trek: Discovery budeme pravidelně aktualizovat sekci postav. Proto se nezapomeňte podívat na aktuální profily a ohodnotit všechny charaktery:

Reklama

Nejlepší postavy

Zajímavosti

Přehled Star Trek seriálů, kterých se v průběhu času určitě dočkáme

Přehled Star Trek seriálů, kterých se v průběhu času určitě dočkáme

Star Trek seriálů v čase přibývá a bude jich ještě mnohem více. Mnohdy se v tom dá lehce ztratit, proto vám přinášíme souhrnný článek, kde si přehledně shrneme, jaké seriály aktuálně běží, jaké se natáčejí a jaké se chystají. Jaký Star Trek seriál sledujete a hodláte sledovat?

Reklama

Nejlepší epizody - 3. řada

Novinky

Čtvrtá řada potvrzena, začne se na ní pracovat již začátkem listopadu

Čtvrtá řada potvrzena, začne se na ní pracovat již začátkem listopadu

Hned s premiérou třetí řady tu máme pozitivní zprávu pro všechny fanoušky. Čtvrtá řada je oficiální potvrzena. To jsme samozřejmě tušili, že k něčemu takovému dojde, nicméně nyní to víme přímo z úst tvůrců. Snad tady s námi bude seriál ještě o něco déle a plánuje se spoustu dalších řad.

Narozeniny herců

Galerie

Galerie