Star Trek: Discovery Další sezóna půjde ve stopách té druhé a děj se bude opět propojovat s původním seriálem

Další sezóna půjde ve stopách té druhé a děj se bude opět propojovat s původním seriálem

Další sezóna půjde ve stopách té druhé a děj se bude opět propojovat s původním seriálem

Projekt Star Trek: Discovery je do jisté míry zcela originální, ale stále se silně opírá o původní seriál. Především druhá sezóna obsahuje hromadu odkazů na věci, které jsme viděli před několika lety. A to bude pokračovat i v případě oznámené třetí řady. Nyní to potvrdil Alex Kurtzman.

15 0
7.4.2019

Seriál Star Trek: The Original Series se odehrává deset let po Discovery. Již z prvního traileru na první sérii bylo patrné, že tvůrci půjdou na tenký led a jejich prequel nebude úplně stoprocentně věrný původnímu seriálu. A věděli to hlavně fanoušci, kteří byli v diskuzích pěkně hlasití. V průběhu první řady (a i druhé) jsme se dočkali několika nesrovnalostí (vzhled Klingonů, uniforem, vybavení), které fanoušky rozhodně nepotěšily.

(Alex Kurtzman má jasný plán, kam se chce vydat. Foto: CBS All Access)


Hlavní tvůrce seriálu Alex Kurtzman je nicméně velice rád za pozitivní ohlasy fanoušků na druhou sezónu. Ty jsou rozhodně lepší než v průběhu první řady a je nutné pokračovat po vyšlapané cestičce, když se konečně podařilo docílit patřičného efektu. Proto i třetí řada bude úzce provázána s původním seriálem. Dočkáme se dalšího propojení, odkazů a rozšiřování původních událostí.

Kurtzman dále řekl, že na seriálu je skvělé také to, že může ukázat i něco nového, co bude fanouškům povědomé pouze z určité části. Vesmír Star Treku je bohatý, a i když tvůrci mají jasné mantinely, ty jsou stále dost široké, aby se daly vymýšlet stále nové a nové věci. Alex se dále nechal slyšet, že již nyní má se svými kolegy přesnou představu, kam se příští rok vydají.

Je dobře, že bude seriál stále odkazovat na show, která se odehrává deset po Discovery? Nedostanou se tvůrci opět na tenký led?

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /19

AVE_Jirka

Dle mě se jim to daří dobře (vyrůstal jsem na TOS) a nespokojenci byli, jsou a budou. Seriál s Picardem to taky bude schytávat z každé strany. Když chce psa někdo mlátit, tak si klacek vždycky najde. Ještě nikdo se nikdy nezavděčil všem. Nejvtipnější na tom je, že ti „kritici“ na to koukají i přesto, že se jim to nelíbí :-D. Asi nějaká sexuální úchylka :-D.

#2 Elian44
7.4.2019 | 17:56:52
Elian44

#1 AVE_Jirka: Presne ako vravíš :) Teším z každého nového seriálu a filmu z tohto sveta, aj z horších aj z lepších a Discovery 2. sezónou stúpla na kvalite. A odkazy na TOS boli podľa mňa vydarené, len nech v tom pokračujú.

#3 AVE_Jirka
7.4.2019 | 18:46:55
AVE_Jirka

#2 Elian44: Směšné je i to, že dost značná část co kritizují DIS má minimální znalosti nebo vůbec žádné o TOS. Kritiku si vysloužil každý ST seriál a bude tomu i u Picarda a i u Sekce 31 a ty stížnosti a nářky byly téměř vždy jako přes kopírák. Na druhou stranu můžeme být ještě rádi, že to není jako u SW, kde je to opravdu jedna velká a nenávistná žumpa. Ti „praví“ fanoušci raději Star Trek či SW raději pohřbí, když to není dle jejich představ a to, že nové seriály/filmy natáhnou hromadu nových fanoušků, které upřímně Star Trek potřebuje už je nezajímá a to jejich charakter ukazuje nejlépe ;-).

7.4.2019 | 19:14:55
Angi

Ještě jedna ubulená série a vystřídá to Flashe na trůnu o nejubulenější serial.

7.4.2019 | 19:47:38
captain

Tohle jsou zbytečné invektivy. Každý fanoušek má právo psát, hodnotit, chválit i kritizovat. Koncept a provedení Discovery je takové, jaké je. Obsahuje spoustu logických a faktických chyb, právě proto, že se tvůrci rozhodli opět zas a znovu vykrádat a dojít období kolem TOS. To je celé. Kdo chce, ať se dívá, kdo nechce, ať se nedívá. Osobně mám zkušenost, že s odstupem času bývají i hodnocení odlišná od prvního dojmu. Každopádně, já se dívám na Disco Trisco i na The Orville, u obojího, když mám co, tak říkám, vždy k věci, co na srdci, to na jazyku, a v žádném případě nikoho nenutím, aby činil také tak. Máme svobodu činu i svobodu slova. Live long and prosper

#6 AVE_Jirka
7.4.2019 | 19:52:53
AVE_Jirka

#5 captain: Ano. Každý ST obsahuje řadu chyb. Je nesmysl, že DIS vykrádá TOS. Tenhle nesmysl tvrdili i u ENT. Když si odmyslím TOS a TAS, tak z tohoto období žádný seriál, kromě fan produkce není. Naopak se snaží i přes zjevné nedostatky toto období před TOS vyplnit. Ať si píše každý co chce, ale ať se pak nediví, že dostane naloženo i z druhé strany neboli opačného tábora. A je tvrdou pravdou, že většina „pravých“ fanoušků raději Star Trek pohřbí než, aby se smířili s tím, že realita je jiná. Tento souboj začal už při uvedení TNG, kdy se fandové TOS nemohli smířit s takovou radikální změnou a pokračuje to dodnes. To, že se ti nelíbí, že někdo reaguje jinak než ty neznamená, že někdo někomu upírá jeho právo na konstruktivní nebo i hloupou kritiku. Stačil občas letmý pohled do diskuze na trekkies.cz, kde bylo dosti nablito ať už šlo o nové filmy nebo DIS. Těch stěžovatelů znám většinu osobně z různých conů nebo FF a občasné diskuze byla taky dost hluboká žumpa (což je u někoho, kdo upíná naděje k utopii docela silný rozpor). Shatner to řekl naprosto správně „nejnevděčnější fanoušek je fanoušek Star Treku.“ Jeho slova z mého subjektivního pohledu byla pravdivá tehdy a platí i dnes.

7.4.2019 | 20:15:51
mathush

Juchů :-D Já chci do třetí řady kapitána Roberta Aprila :-D

7.4.2019 | 21:42:59
theplanetoftheapes

No a čo bolo to bolo, dame si Malboro. To, že DIS si bere inspiraci z TOS a nějakým způsobem to originuje a těží z toho může vadit tak možná těm dědkům co si pravou TOS ještě pamatují z 4:3 v rozích zaoblených obrazovek. Mě jakožto dříve narozenému to už může být putna, sice tuším, že nějaké TOS kdysi bylo, znám pár scén z jůtube a i některé díly celé jsem viděl (třeba souboj s Gornem, prostě klasika :) a když se něco v DIS objeví, tak asi tuším, že to s tím nějak souvisí ale srdce mi to netrhá. Takže v tomto je to v pořádku, spíše bych radši aby se tam méně brečelo, pan Sulu by mohl více pálit torpédama a ze strojovny by se mohlo více ozývat, že už na to nemůže víc tlačit jinak celá ta věc vybouchne. Trochu lehkého humoru by mi taky nevadilo, je těžké se po celém dni kdy máte třeba stres dívat na seriál, který se tváří strašně vážně, je to celé eposovité až osudové, já vím od toho je Orville a jiné seriály, ale co když máte rádi sci-fi?

#12 Elian44
8.4.2019 | 8:18:09
Milwik

Druha seria je o triedu lepsia ako prva, ale opat trpi v emocnych scenach s Micheal. Nezvlada to herecka, sceny su velmi dlhe a maju jasny vzor. Vzdy, ked sa jedna o jej osobny problem, mozem cakat 5 minut plakania, potom 5 minut zmierenia sa s problemom a tento jav sa deje kazdu druhu cast.

#10 mathush
8.4.2019 | 13:31:48
mathush

#9 Milwik: Michael byla vychována ba Vulkanu, takže si toho pláče nastřádala hodně :-) Prostě se za ta léta vyplakat musí :-D

#11 AVE_Jirka
8.4.2019 | 14:27:56
AVE_Jirka

#10 mathush: Navíc se domnívám, že Sonequa to hraje opravdu moc dobře (navíc musí zahrát postavu, která byla vychovávána tak, aby neprojevovala emoce, takže moc neví, jak s nimi naložit). To, že je někomu nesympatická musí dělat hodně. Já mám averzi k několika hercům/herečkám a i kdyby hráli sebe více dobře, tak nejsem ochotný koukat na jakýkoliv film/seriál, kde dotyční hrají.

#13 Shakki
8.4.2019 | 14:55:47
Elian44

#8 theplanetoftheapes: Bacha na vec ja si to pamätám a drôtiky, na ktorých bola pôvodná Enterprise zavesená :D Prvá krát som to videla na ORF v nemčine. Odvtedy láska na celá život :)

8.4.2019 | 18:14:36
Shakki

#11 AVE_Jirka: Sonequa hraje vesměs stejně jako ve Walking dead a osobně jsem tu postava Sasha nepatřila mezi ty oblíbené. Tamní problém byl ten, že už v té době se ve Walking dead začala projevovat dlouhověkost seriálu. Příběhy, postavy vesměs nezájímavé, zombíci se stali všedním dnem, něčím co tam je jako kulisa či aranžmá – a byl to i důvod proč jsem seriál přestal na začátku šesté řady sledovat. V Discovery hraje vesměs stejně, nevím nakolik špatně či dobře, mám teorii že herci hrají dle toho jak mají dobře napsanou roli.

9.4.2019 | 11:12:33
pidalin

Je rád za chválu od fanoušků, takže kritiku ignoruje? Rozumim tomu správně? Já neznam snad jedinýho (myslim v reálnym životě, ne na netu) člověka co by ho to bavilo. Kámoš co je fanoušek StarGate a podobnejch věcí to taky nedal a řikal uplně stejný důvody jaký mam já proto proč je pro mě většina dílů utrpení. Tim neřikam že ten seriál nemá potenciál, ale evidentně se z chyb nijak nepoučujou a neustále je opakujou. Měli by hlavně zkrátit stopáž těch dílů, ty 20 minutový rozhovory se prostě nedaj vydržet.

#16 AVE_Jirka
9.4.2019 | 17:11:55
pidalin

PS: Já mam ENT dost rád a měl jsem jí rád hned od začátku, byl to první ST kterej jsem viděl komplet celej, až potom jsem začal nakoukávat TNG, TOS, VOY a DS9. Takže ten argument „ENT všichni ze začátku taky hejtovali“ neplatí, neni to pravda, minimálně u mě ne.

#19 Eodeon
9.4.2019 | 17:16:13
AVE_Jirka

#14 pidalin: Naopak. Kritika je vítaná, pokud je konstruktivní (alespoň v mém případě). Psal jsem, že DIS má značné nedostatky, ale vyplňuje něco, co by vyplněno být mělo. Stále nechápu, že když je pro někoho sledovat cokoliv utrpení, tak proč na to vlastně kouká? Třeba zmíněná SG. SG1 je naprosto super. SGA byla o několik úrovní horší a SGU byla naprostá splácanina, ale ani ve snu by mě nenapadlo v různých fórech neustále nekonstruktivně hanit to, co se někomu líbí. Zkrátka jsem na to přestal koukat a bral jsem to tak, že SGU i SGA má prostě své diváky a když jsem se na nějaký díl podíval (byl mi doporučen), tak jsem si své negativní dojmy nechal pro sebe. Nikde jsem nenapsal, že všichni ENT „hejtovali.“ Každý ST má své skalní fandy a odpůrce – na tom se nic od 1966 nezměnilo a ani nezmění ;-).

#17 pidalin
9.4.2019 | 17:40:17
pidalin

#16 AVE_Jirka: SGU se ale hodně zlepšilo s druhou sérií, dokonce i přestali třepat tou kamerou, ale bohužel většina diváků nevydržela do druhý série a proto ani já nechci Discovery odepsat jenom protože mě ničej Míšiny rozhovory, třeba v příštim díle umře, furt musim mít naději. :-)

#18 AVE_Jirka
10.4.2019 | 16:55:33
AVE_Jirka

#17 pidalin: Naděje umírá poslední :-D.

10.4.2019 | 22:59:39
Eodeon

#15 pidalin: To tě nečiní výjimkou zpravidla, protože pokud byla ENT první setkání s Trekem, těžko by ses tehdy mohl považovat za ukázkového fanouška. Každopádně ale pravdu máš, že hejt tehdy nebyl cítit tak silný (i když seriál by si ho býval zasloužil víc, protože s TOSkou hrubě zametá v každé epizodě víc, než DSC v obou sezónách dohromady).

Ale snadno to vysvětlit. Tehdy byl internet úplně jiné místo. Fanovské weby a diskuze byly zakládány s cílem ctít a oslavovat Star Trek. Bylo to období vděku a úcty, kdy byl fanoušek ochotný přimhouřit oko nad nedostatky, aby si tak mohl užít přednosti. Dnes je doba, kdy se naopak weby a diskuze a YT kanály zakládají zcela programově za účelem šířit jed, pomluvy a urážky jak vůči seriálům a filmům, tak jejich tvůrcům, tak jejich pravým fanouškům. Internet je úplně jiné místo. Kdyby TNG byla natočena v této době, stala by se nejnenáviděnějším seriálem všech dob a nepřežila by ani do druhé sezóny. Jestli si jedni stěžují, že Star Trek od dřívějších dob poněkud potemnil, ať se podívají sami na sebe do zrcadla, protože jejich zásluhou od těch dob potemnil fandom ještě mnohem víc.

24.4.2019 | 4:27:03
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S02E14: Such Sweet Sorrow, Part 2

cz100%
DOKONČENO

Titulky pro vás každý týden připravuje tým ve složení:
thestral, Korax, @spockedscully, @Marethyu2000, @eodeon a @KlárkaP

Nábor: Piš pro Ednu

Hodně našich fanoušků nám píše, že se chce na chodu Edny taktéž podílet. Hodně z vás však stále nenašlo odvahu nám napsat. Nyní máte možnost, abyste se stali naším redaktorem a pomohli nám s chodem celého webu.

Reklama

Aktualizace postav

V průběhu první řady seriálu Star Trek: Discovery budeme pravidelně aktualizovat sekci postav. Proto se nezapomeňte podívat na aktuální profily a ohodnotit všechny charaktery:

Reklama

Nejlepší postavy

Teorie

Kdo je Rudý anděl a o co mu jde?

Kdo je Rudý anděl a o co mu jde?

Celá zápletka druhé řady seriálu Discovery se točí okolo Rudého anděla, který se zničehonic objevuje na náhodných místech v galaxii a ovlivňuje jejich historii. Se šestým dílem jsme zase o kousek blíže odhalení pravdy, kdo Rudý anděl ve skutečnosti je a o co mu jde.

Zajímavosti

Recenze druhé řady seriálu Star Trek Discovery: Za hodně peněz málo muziky?

Recenze druhé řady seriálu Star Trek Discovery: Za hodně peněz málo muziky?

Máme za sebou druhou řadu seriálu Star Trek: Discovery a všichni si jistě už udělali čas, aby dohonili resty a zhlédli závěrečné díly. Nyní s odstupem času se na celou druhou řadu opět podíváme a rozebereme si ji. Opravdu se jednalo o tak kvalitní zábavu, jak nám tvůrci tvrdí?

Narozeniny herců

Galerie

Galerie