Star Trek: Discovery Discovery představí prvního gaye v historii seriálů Star Trek

Discovery představí prvního gaye v historii seriálů Star Trek

Discovery představí prvního gaye v historii seriálů Star Trek

Seriál Star Trek: Discovery bude v mnoha věcech revoluční. Představí zcela nové Klingony, hlavní postavou je žena, bude odhalena minulost Spockovy rodiny a dočkáme se také první gay postavy v historii Star Trek seriálů. Také vám přinášíme novinky o nové filmové verzi.


5 13
5.8.2017

V seriálu se můžeme těšit na herce Anthonyho Rappa, který bude hrát poručíka Paula Stametse. Sám Anthony Rapp potvrdil, že jeho postava bude homosexuál a hned v první sérii se dočkáme románku mezi aktéry stejného pohlaví. Jeho vytouženou láskou bude Wilson Cruz, který ztvární doktora Hugha Culbera.

Seriál tak dělá další krok kupředu, kdy otevřeně přiznává, že ve světě Star Treku existují i gayové. Pokud jste viděli film Star Trek: Do neznáma od režiséra Justina Lina, tak asi víte, že tam jsme se mimo jiné dozvěděli, že Sulu (John Cho) je gayem, je šťastně ženatý a se svým mužem vychovávají dítě. Jednalo se o jakousi poctu Georgu Takeiovi, který hrál Suluho v původním seriálu. Takei je homosexuálem, který celý život bojuje za práva gayů a lesbiček.


(Karl Urban už si zahrál ve třech Star Trek filmech. Foto: Paramount Pictures)

U filmové verze Star Treku ještě chvíli zůstaneme. Zatím máme za sebou trilogii, která si vesměs od kritiků odnesla kladná hodnocení, ale tržby posledního filmu nejsou pro studio moc přívětivé. Ten poslední celosvětově vydělal 343 milionů dolarů při poměrně dost velkém rozpočtu 185 milionů dolarů. To jsou dost bídná čísla, když vezmeme v potaz, jak velkou fanouškovskou základnu Star Trek má. Po rozporuplných zprávách, které se v posledních dnech šířily internetem, to vypadá, že Karl Urban by se mohl objevit ve Star Treku 4 a znovu tak ztvárnit doktora McCoye. Urban má prý rozhodně zájem.

A nyní zpět k seriálu. Víme, že se v Discovery můžeme těšit na Klingony, kteří ale (bohužel) budou vypadat trochu jinak, než jsme zvyklí z ostatních seriálů. Tvůrci nám sice dali vysvětlení, ale fanoušci s ním nejsou spokojeni. Nyní studio zachraňuje trochu situaci tím, že oznámilo, že Klingoni budou mluvit normálně klingonsky a ne anglicky, jak si někteří fanoušci mylně mysleli.

Jste rádi, že v historii Star Trek seriálů bude představen první gay? Líbil se vám poslední film Star Trek: Do neznáma?

Diskuze /15

téčko171

tome, mohl bych k tomu Urbanovi poprosit o zdroj? Dost mě tahle zpráva zarmoutila, proto jsem šel pátrat a našel jsem akorát zhruba týden staré články, ve kterých Karl Urban tvrdí pravý opak, viz např. zde.

#5 tom99
webmaster
5.8.2017 | 18:22:30
Don Balfas

Prostě další multikulturní sranec.. sorry jako, už mi to leze krkem..

#3 -Skinner- #4 Stardos #6 Kafka Tamura
5.8.2017 | 18:22:41
-Skinner-

#2 Don Balfas: Sto rokov boli vo filmoch a seriáloch len heterosexuálne páry, to ti neliezlo krkom?

Ak to nebude silené ako v niektorých seriáloch tak s tým nemám žiadny problém.

#11 Don Balfas
5.8.2017 | 18:34:34
Stardos

#2 Don Balfas: A homosexuálům nemá vadit, že tam byli doteď jen hetero lidi? Všichni jsme lidé, všichni máme stejná práva.

#11 Don Balfas
5.8.2017 | 18:40:01
tom99

#1 téčko171: Dobrý postřeh. Každopádně vím, co jsem četl a z čeho jsem to čerpal. Zdroj je tady, ale článek je přepsaný, takhle jsem to před týdnem a půl, kdy jsem připravoval tuto novinku, neviděl. No nic, jdu to přepsat. Každopádně děkuji :-)

webmaster
5.8.2017 | 19:01:44
Kafka Tamura

Na tom, že je ve ST hl. postavou žena nic revolučního není.

#2 Don Balfas: Napsat u ST „multikulturní sranec“, to je fór desetiletí.

5.8.2017 | 19:09:01
Lex Luthor

Asi zapomněli na Star Trek Voyager a kapitánku Janeway, myslím, že s Kirkem se filmy celkem vyčerpaly mohli by uvést filmy z jiných dob třeba události po DS9 nebo Voyegeru, rád bych znovu viděl kapitána Harryho Kima a jeho lod Rhode Island

#8 SantVlof
5.8.2017 | 21:41:33
SantVlof

Star Trek byl vždy takový odpůrce rasismu a xenofobie. Černoška v TOS atd. Ale jde vidět, že lidi co jsou zaujatý, vždy musí něco vadit.
#7 Lex Luthor: Přesně!!! Ale jde vidět, že peníze jsou jediné co zajímá lidi v tomhle seriálu a chtějí se svést na „retro“ vlně ST, nastarované v roce 2009. Očividně jim nevadí, že to core fans ST (A lidi co hejtují J.J. Abramse za Star Trek), odradí od sledovaní tohohle seriálu a hledí na jinou masu lidí na které to nezajímá a tudíš ten seriál bude mít maximálně ty díly co jsou hotové. Jinak k té budoucnosti, rád bych se dozvěděl co stalo s Borgy a Druhem 8742 :D nebo jaké další příběhy by nám ten seriál přinesl.

#9 Lex Luthor
6.8.2017 | 0:32:03
Lex Luthor

#8 SantVlof: To je fakt, na budoucnost mají podle mě dost materiálu a mohli by vymyslet i novou hrozbu, ale bohužel chodí víc a víc do minulosti.

6.8.2017 | 7:49:14
Lex Luthor

Star Trek budoucnosti, jak by mohl probíhat. Federace vysílá novou lod Enterprise (Po Picardovi a jeho posádce) do Cardasie, aby uzavřeli smlouvu s novou Cardasijskou říší a přijali její žádost o vstupu do Spojené Federace Planet, posádka Enterprise je složena převážně z mimozemšťanů, její kapitán může být lidská žena vzhledem k novému trendu v seriálech klidně může být lesbička nebo bisexuálka, krátce po přijetí Cardasianů do federace povstává nová hrozba. Syn Sesky napůl Kazon, napůl Cardasyan sjednotil smečky divokých Kazonů a vydal se s nimi na dlouho cestu do alfa kvadrantu poznat svůj druhý domov a pronásledovat Voyager, který zapřičinil smrt jeho matky. Nový Kazoni jsou mnohem vyspělejší během své cesty nasbírali nové technologie a získali další spojence, třeba Woodvory ti se mi líbili ve Voyageru, syn Sesky zhodnotí nově vzniklou Cardasianskou říši, jako slabou, rozhodne se jí proto dobýt a očistit, aby byla znovu silná. Vyhlásí tak válku Alfa Kvadrantu. Nová lod Enterprise se dostává do čela konfliktu.

6.8.2017 | 9:06:16
Don Balfas

#4 Stardos: #3 -Skinner-: Nemám nic proti homosexuálům, at si každý dělá co chce, ale nepotřebuji, aby mi to cpali do xichtu. A fakt nejsem sluníčko a vítač, takže se nedivte, jsem obyč moravák, kterému mainstream leze krkem a odmítá akceptovat gender rovnoprávnost a jít proti přírodě..

#12 Hurley #13 Kafka Tamura
6.8.2017 | 10:04:55
Hurley

#11 Don Balfas: Tak co je ti potom do nějakýho Star Treku, kterej je „multikulturní sranec“ už posledních 50 let?

#14 téčko171
webmaster
6.8.2017 | 12:42:19
Kafka Tamura

#11 Don Balfas: Milý nesluníčko, nevítači a obyč moraváku… Když se příště zdržíš původu, nebude se chtít několika tamním lidem zvracet. Dej pár minut přemýšlení, o čem že to vlastně celou dobu ten st je, a už přestaň psát hovadiny.

6.8.2017 | 21:53:57
téčko171

#12 Hurley: Zřejmě ho někdo nutí se na to koukat , jinak to taky moc nechápu.

webmaster
6.8.2017 | 22:01:25
Lex Luthor

Jo Federace není rasistické impérium nebo první řád ze Star Wars.

7.8.2017 | 22:02:54
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S01E05: Choose Your Pain

cz100%
DOKONČENO
sk100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad pro verzi:

Překlad: @KlárkaP, @Padd a @Marethyu2000
Korekce: @spockedscully,@e­odeon a @KlárkaP
Časování: @KlárkaP

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Nejlepší postavy

Zajímavosti

Proč odešel od seriálu tvůrce Bryan Fuller?

Proč odešel od seriálu tvůrce Bryan Fuller?

Bryan Fuller byl od počátku jasnou volbou a bylo pochopitelné, proč si ho studio vybralo jako jednoho z hlavních tvůrců. Možná o to překvapivější byl jeho náhlý vyhazov, o kterém se toho napovídalo poměrně dost. Nyní vám přinášíme další informace o Fullerově odchodu.

Galerie

Galerie

Narozeniny herců