Star Trek: Discovery Ethan Peck o tom, kde bral inspiraci ke své roli, a také o svých seriálových vousech

Ethan Peck o tom, kde bral inspiraci ke své roli, a také o svých seriálových vousech

Ethan Peck o tom, kde bral inspiraci ke své roli, a také o svých seriálových vousech

Před Ethanem Peckem leží těžká úloha, a to obstát u fanoušků jako nový Spock. Leonard Nimoy a Zachary Quinto předvedli v minulosti skvělé výkony, takže pokud nechce Peck zůstat pozadu, musí něčím zaujmout. Ethan se nyní rozpovídal o své roli, plnovousu a konkurzu na postavu.

7 0
8.3.2019

Ethan Peck hraje v seriálu Star Trek: Discovery pana Spocka, kolem kterého se točí celý děj a zápletka ve druhé řadě. Spock spatřil Rudého anděla a zmizel ještě před objevením sedmi signálů, které Federace vyšetřuje. Spock dostane více prostoru v druhé polovině druhé řady, ale jelikož se tento moment již blíží, Peck se rozpovídal o své roli.

Když herec dorazil na konkurz, vůbec nevěděl, že se uchází o roli Spocka. Podle popisu to nebylo zřejmé, Peck by si sám nikdy nemyslel, že zrovna role Spocka je pro něj jako stvořená. Když ji ovšem získal, začal se bát, protože věděl, že jde o jednu z nejikoničtějších postav ve světě Star Treku. Proto také logicky bral inspiraci od svých předchůdců v roli Spocka, Leonarda Nimoye a Zacharyho Quinta.


(Uspěje Ethan Peck u fanoušků? Foto: CBS All Access)

Ethan Peck se ale přiznal, že větší inspirací mu přeci jen byl Leonard Nimoy, protože jeho mladší já v podstatě Peck hraje (Spock Zacharyho Quinta pochází z tzv. Kelvinovy časové osy, která se odehrává v paralelním vesmíru). Když Peck dostal scénář, vždy si představoval, jak by tu scénu zahrál Nimoy. Díky tomu si Ethan myslel, že je Nimoy s ním v jeho hlavě.

Peck se ovšem také přiznal, že se ničím (intonací, mimikou) nepokusil Nimoye napodobovat, to totiž zkrátka nejde. Nimoy je jedinečný. Peck tedy dal Spockovi něco ze sebe a doufá, že to u diváků zabere. Sám totiž neviděl ani jeden záběr ze seriálu, takže vlastně neví, na čem je. Velice diskutovaným tématem je také Spockův plnovous, který se neustále řeší na všech sociálních sítích a v diskuzích o Discovery. Proto se Spockovi v Discovery u fanoušků přezdívá hipster Spock.

Ethan Peck se domnívá, že je to jen výsledek toho, jak je nyní Spock nestálý a ztracený. Naprosto selhává v logice i emocích, nedokáže si dát dohromady zjevení sedmi signálů a Rudého anděla. Sám je tedy nevyrovnaný, což se pochopitelně podepsalo na jeho osobnosti dost možná i nedbalostí o sebe samotného. Plnovous nesouvisí s ničím jiným. Až bude Spock zase v pořádku, zřejmě se oholí (čehož se možná v seriálu i dočkáme).

Co říkáte na Spocka Ethana Pecka?

Zdroj: ComicBook.com (článek 1, článek 2, článek 3)

Diskuze /6

AVE_Jirka

Dle mě je to důstojný seriálový nástupce ;-). Rozhodně na mě udělal dojem :-)

8.3.2019 | 20:47:28
Lex Luthor

Zachary je pro mě nejlepší Spock

8.3.2019 | 23:39:42
mathush

.Ethan bude dobrým Spockem. Co se týka Zacharyho, ten mi jako Spock nikdy nesedl.

9.3.2019 | 20:45:20
WolverineCzE

to je jak s Geraltem u hry The Witcher 3 Wild Hunt tam je hipster ale v knize neni

10.3.2019 | 8:52:31
Godrick

Pokud to bude dobrý Spock, tak si ho i oblíbím, nelpím na jednom nebo druhém. Role musí sednout a pasovat do univerza. Pokud bych měl hodnotit tak teď se mi líbí nejvíc asi Zachary, protože je to skvělej herec.

10.3.2019 | 11:15:23
Shakki

Herec je natolik dobrý nakolik mu napíšou scénář, když bude jeho postava napsaná jako nějaká neurotická troska, kterou má zachránit Burnham, asi moc sympatií nezíská.

14.3.2019 | 8:34:11
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S02E14: Such Sweet Sorrow, Part 2

cz100%
DOKONČENO

Titulky pro vás každý týden připravuje tým ve složení:
thestral, Korax, @spockedscully, @Marethyu2000, @eodeon a @KlárkaP

Nábor: Piš pro Ednu

Hodně našich fanoušků nám píše, že se chce na chodu Edny taktéž podílet. Hodně z vás však stále nenašlo odvahu nám napsat. Nyní máte možnost, abyste se stali naším redaktorem a pomohli nám s chodem celého webu.

Reklama

Aktualizace postav

V průběhu první řady seriálu Star Trek: Discovery budeme pravidelně aktualizovat sekci postav. Proto se nezapomeňte podívat na aktuální profily a ohodnotit všechny charaktery:

Reklama

Nejlepší postavy

Teorie

Kdo je Rudý anděl a o co mu jde?

Kdo je Rudý anděl a o co mu jde?

Celá zápletka druhé řady seriálu Discovery se točí okolo Rudého anděla, který se zničehonic objevuje na náhodných místech v galaxii a ovlivňuje jejich historii. Se šestým dílem jsme zase o kousek blíže odhalení pravdy, kdo Rudý anděl ve skutečnosti je a o co mu jde.

Zajímavosti

Recenze druhé řady seriálu Star Trek Discovery: Za hodně peněz málo muziky?

Recenze druhé řady seriálu Star Trek Discovery: Za hodně peněz málo muziky?

Máme za sebou druhou řadu seriálu Star Trek: Discovery a všichni si jistě už udělali čas, aby dohonili resty a zhlédli závěrečné díly. Nyní s odstupem času se na celou druhou řadu opět podíváme a rozebereme si ji. Opravdu se jednalo o tak kvalitní zábavu, jak nám tvůrci tvrdí?

Narozeniny herců

Galerie

Galerie