Star Trek: Discovery
70/100 - 140×

Star Trek: Discovery

Nová loď, nová mise. Příběh první důstojnice Michael Burnhamové, sloužící na hvězdné lodi U.S.S. Discovery, odehrávající se deset let před érou slavného kapitána Kirka a jeho pětileté mise.

USA | 2017 | Pauza
vysílání
3 sezóny | CBS All Access | 43 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Sci-fi
hrají
Sonequa Martin-Green (Michael Burnham), James Frain (Sarek), Michelle Yeoh (Philippa Georgiou), Doug Jones (Saru), Jason Isaacs (Gabriel Lorca), Anthony Rapp (Paul Stamets), Shazad Latif (Ash Tyler), Wilson Cruz (Hugh Culber), Mary Wiseman (Sylvia Tilly), Jayne Brook (Katrina Cornwell), Mary Chieffo (L'Rell), Shazad Latif (Voq), Mia Kirshner (Amanda Grayson), Emily Coutts (Keyla Detmer), Anson Mount (Christopher Pike)

Je postava SPOILER opravdu mrtvá?

Je postava SPOILER opravdu mrtvá?

Zatím v poslední epizodě s názvem Si Vis Pacem, Para Bellum se jedna postava dostala do úzkých a my z poslední scény, ve které jsme ji viděli, nevíme, zda je mrtvá, nebo je naživu. Nyní si trochu rozebereme, co se stalo a k jaké variantě se dle dostupných informací přikláníme my.

5 0
11.11.2017

Viceadmirál Katrina Cornwellová v epizodě Lethe navštívila Klingony, aby se pokusila domluvit na dočasném míru mezi nimi a Federací, jak to měl v plánu Sarek. Místo toho ale padne do rukou zákeřného Kola, který ji chce využít ve své nebezpečné hře. Následně je Katrina Cornwellová několik dní mučena.

Po pár dnech se k ní ale dostane možná zatím nejzajímavější postava z řad Klingonů – L’Rell (zde je důvod, proč se nám zatím tato postava zdá velice zajímavá). L’Rell nabídne viceadmirálovi, že jí pomůže utéci, když se Federace k L’Rell bude chovat slušně a nebude ji následně čekat trest smrti. Obě tedy spojí síly a pokusí se z klingonské lodi uprchnout.

(Žije, nebo je mrtvá? Foto: CBS All Access)

Jenže při útěku narazí v chodbě na klingonskou stráž. L’Rell následně svede s Cornwellovou souboj a my nevíme, zda bojují doopravdy, nebo to pouze hrají. Následně L’Rell vleče tělo Cornwellové do místnosti plné mrtvých Klingonů a zatím nevíme, zda viceadmirálka žije. A pokud ne, proč si s L’Rell nepromluvila hned poté, co stráže z chodby odešli? To je trošku zarážející.

Zatím to vypadá, že L’Rell to hraje na dvě strany. Pokud by byla pro ní výhodná nabídka Federace, přidá se na jejich stranu. Pokud ale dostane místo po boku Kola, L’Rell by po volném místě okamžitě skočila. A je také možné, že čeká na návrat Voqa, který se vydal hledat svůj ztracený rod. Ten jediný může s celou situací pořádně zamíchat, ostatně si o tom můžete přečíst v naší teorii.

A jak to bude s Cornwellovou? To zatím nevíme. Ale její představitelka Jayne Brook byla po epizodě Si Vis Pacem, Para Bellum hostem v show After Trek, kde mluvila o své postavě a zdálo se, že postava má ve světě Discovery ještě nějakou budoucnost. S největší pravděpodobností je tedy viceadmirál stále naživu a v seriálu ji uvidíme.

Je podle vás Katrina Cornwellová mrtvá?

Diskuze /6

Lex Luthor

Mě bylo celkem jasný, že to hraje na dvě strany, když pak uviděla své mrtvé druhy a přísahala jejich pomstu, tak vím, že se přidala ke Kolovi jen proto, aby ho mohla ve vhodné chvíli zradit a pomstít se to je sice chování Romulana ne Klingona, ale zdá se, že tvůrce to netrápí, myslím, že víceadmirál žije.

#2 AVE_Jirka
11.11.2017 | 19:36:44
AVE_Jirka

Je fakt, že mě napadlo, že admirál neumřela a dovedu si představit, že zvládne utéct. Dokonce mi není cizí ani představa, že L’Rel vedou prakticky na popravu a mohli by ji vést do místnosti, kde našla své vykuchané členy Domu a kde nechala admirála (která není vykuchaná :-D ). Ale nějak se mi to zdá až příliš jednoduché, ta moje myšlenka :-D.

#1 Lex Luthor: Kolaborace a intriky u Klingonů není nic neobvyklého. Příkladem toho je nečestný rod Durasů a takových bude v Říši více a v této době, kdy Domy/Rody bojovaly proti sobě navzájem je ideální půda pro intriky. Nevěřím, že by jakákoliv rasa neznala intrikaření, politikaření, podvádění…

#3 Lex Luthor
11.11.2017 | 21:08:03
Lex Luthor

#2 AVE_Jirka: Pravda Durasové jsou ukázkový příklad uvidíme, jak to nakonec bude možná se to dozvíme už v dalším díle Discovery

11.11.2017 | 21:55:35
Godrick

Myslím, že L´Rel již dříve říkala, že je dvojí agent a hraje na stranu, na kterou se ji to hodí. Klasickej neutrál. Klingoni se haštěří mezi sebou, jelikož nenašli pořád v tomto století řád, pýchu a čest. seriál podle všeho pouze předchází událostem všech ostatních. Neni epizodický, což mi trochu vadí, ale dá se to kousnout. Admirál nebude mrtvá, počítám, že buď šáhla L´Rel do plasmového vedení a admirálovi to nic neudělalo nebo, že klingonům sice elektřina ubližuje i přes jejich odolnost, ale bude to svedeno na jedinečnou fiziologii lidí, kteřé toto pouze omráčí. Jinak by ji netáhla tak dlouhou cestu zpět. Za Kapitánkou Shenzou se zavřel příběh velice brzy. Kdyby byla mrtvá nechali by ji vypařit miniDisruptorem co používají.

12.11.2017 | 12:04:37
killerfromcz

Klasika podle me jedu na tu stranu kde to pro ni bude vyhodny…

12.11.2017 | 19:36:51
Lord Hell

hmm čekal jsem že někde budou teorie o posledním díle, zkončili v zrcadlovém vesmíru nebo v jiném neznámém sektoru a nebo jsou v paralerním vesmíru (což je asi i zrcadloví jak někdo někde naznačoval).

13.11.2017 | 22:38:22
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S04E13: Coming Home

cz100%
DOKONČENO

Aktualizace postav

V průběhu třetí řady seriálu Star Trek: Discovery budeme pravidelně aktualizovat sekci postav. Proto se nezapomeňte podívat na aktuální profily a ohodnotit všechny charaktery:

Reklama

Nejlepší postavy

Zajímavosti

Přehled Star Trek seriálů, kterých se v průběhu času určitě dočkáme

Přehled Star Trek seriálů, kterých se v průběhu času určitě dočkáme

Star Trek seriálů v čase přibývá a bude jich ještě mnohem více. Mnohdy se v tom dá lehce ztratit, proto vám přinášíme souhrnný článek, kde si přehledně shrneme, jaké seriály aktuálně běží, jaké se natáčejí a jaké se chystají. Jaký Star Trek seriál sledujete a hodláte sledovat?

Novinky

Star Trek 4 žije, Abramsova parta se vrátí se zbrusu novým filmem

Star Trek 4 žije, Abramsova parta se vrátí se zbrusu novým filmem

Nemožné se stalo skutečností. Star Trek 4 byl již v přípravách, nicméně od projektu odstoupil Chris Pine a Chris Hemsworth, jelikož výplata za další film nebyla podle jejich představ. Starý tým se ovšem vrací a kamery by se mohly roztočit ještě letos. To je ale zpráva, co říkáte?

Narozeniny herců

Galerie

Galerie

Filtr seriálů
Reklama