Star Trek: Discovery Michael Burnham bude vyšetřovat Spockův osud i ve 32. století

Michael Burnham bude vyšetřovat Spockův osud i ve 32. století

Michael Burnham bude vyšetřovat Spockův osud i ve 32. století

I když je jasné, že Ethan Peck se ve třetí řadě Discovery neobjeví, tak to nutně neznamená, že se o Spockovi nebude mluvit. Michael Burnham má aktuálně plné ruce práce s obnovováním Federace a hledáním své posádky, ale najde si i čas na trochu osobnější záležitosti.

13 1
2.11.2020

Když se na konci druhé řady Michael Burnham se svým nevlastním bratrem Spockem loučila, věděla, že ho vidí naposledy. Posádka Discovery dostala jedinečnou příležitost vydat se do budoucnosti, ze které již není návratu. Michael tak věděla, do čeho jde. Svého bratra již nikdy neuvidí.

I když se nyní přesunula do 32. století, tak postupem času to Michael nedá a bude se zajímat, jak Spock a obecně její rodina skončila. Pochopitelně v té době už jsou všichni mrtví, ale asi lze pochopit, že Michael chce vědět, jaký život následně Spock vedl a jak skončil. I to bude hrát důležitou roli v celé třetí řadě. Ostatně to naznačil i hlavní tvůrce Alex Kurtzman:


Pokusím se vám odpovědět tak, abych toho moc neprozradil. Dám vám příklad. Kdybych se do budoucnosti dostal já, rozhodně bych se chtěl dozvědět, co se stalo s lidmi, které miluji. Takže Michael Burnham se určitě pokusí zjistit, co se stalo se Spockem. A až to zjistí, pokusí se to pochopit.

(Jak asi Michael zareaguje, až se dozví o Spockově osudu? Foto: Paramount Pictures)

Spock ve 24. století zachránil Federaci před supernovou, která ale následně zničila planetu Romulus. Spock při této záchranné misi zmizel. Následně byl nalezen v alternativní realitě mladší verzí budoucího kapitána Kirka. Starší Spock pomohl Kirkovi stát se kapitánem. Velvyslanec Spock následně zemřel v alternativní realitě roku 2263 na Novém Vulkánu.

Těžko říci, co všechno se Michael dozví. Podle nás pouze to, že Spock zmizel při záchraně Federace. Těžko by se Michael dozvěděla o jeho osudu z alternativní reality. Důležité ovšem bude, že zjistí, že Spock zachránil Federaci, která nyní ve 32. století již neexistuje. Možná i proto bude Michael mnohem odhodlanější vše vrátit do původních kolejí a bude tolik stát o obnovu Federace.

Líbí se vám, že tvůrci takto pěkně propojí filmy a seriály ze světa Star Treku?

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /3

stranghels23

kde jsi četl že budou filmy brány v potaz?

3.11.2020 | 14:58:09
pidalin

Takže seriál se neodehrává v Abramsverse, ale zároveň to se zničenim Romulu platí. Sice se to už tak ňák očekávalo že to tak bude (i díky událostem z Picarda) ale je dobrý vědět teda na čem jsme. I když zničení Romulu a to všechno považuju za největší sračku jakou StarTreku provedli, holt se s tim budu muset smířit. Teď čtu knížky kde zatim neni žádnej náznak toho že by měl bejt Romulus zničenej ale někdo řikal že prej v knížkách to bylo taky, může mi někdo říct ve kterejch a v jakym univerzu se ty knihy odehrávaj? Čtu teď ty knížky kde je Titan atd…takže i tam bude časem zničenej Romulus? To by mě dost naštvalo.

#3 Eodeon
3.11.2020 | 17:57:26
Eodeon

#2 pidalin: Nechápu, co se řeší. Že Disco není kelvin timeline víme od začátku seriálu. Že zničení Romulu platí, víme také, protože platilo vždy. Bylo to ve filmu, tudíž je to kánon. A odehrálo se to před odštěpením kelvin timeline, takže to patří do prime timeline. A potvrzuje to seriál Picard. Většina románů to naopak potvrzovat ani nemůže, protože zničení Romulu nastalo v r. 2387 a naprostá většina románů, včetně všech knih z řady Titan, se odehrává před tímto rokem, tedy mezi Nemesis (2379) a zničením Romulu (2387). Jediná kniha, ve které se tedy o zničení Romulu dočteme, je tie-in k Picardovi jménem Nejposlednější z nadějí, a to dost podrobně, protože ta kniha se právě tímhle motivem zabývá. Tedy respektive záchrannou misí, která tomu předcházela.

8.11.2020 | 11:42:10
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S03E13: That Hope Is You, Part 2

cz100%
DOKONČENO

Aktualizace postav

V průběhu třetí řady seriálu Star Trek: Discovery budeme pravidelně aktualizovat sekci postav. Proto se nezapomeňte podívat na aktuální profily a ohodnotit všechny charaktery:

Reklama

Nejlepší postavy

Zajímavosti

Přehled Star Trek seriálů, kterých se v průběhu času určitě dočkáme

Přehled Star Trek seriálů, kterých se v průběhu času určitě dočkáme

Star Trek seriálů v čase přibývá a bude jich ještě mnohem více. Mnohdy se v tom dá lehce ztratit, proto vám přinášíme souhrnný článek, kde si přehledně shrneme, jaké seriály aktuálně běží, jaké se natáčejí a jaké se chystají. Jaký Star Trek seriál sledujete a hodláte sledovat?

Reklama

Novinky

Tvůrci zásadně změnili vztah Vulkánců a Romulanů a jak byl realizován návrat Leonarda Nimoye?

Tvůrci zásadně změnili vztah Vulkánců a Romulanů a jak byl realizován návrat Leonarda Nimoye?

Zatímco předchozí epizody se soustředily na děj z budoucnosti, nyní se dostáváme zpět k událostem z 23. století. Michael zjišťuje, jak veliký odkaz za sebou zanechal Spock a nestačí se divit, jak moc se sblížily kultury Vulkánců a Romulanů. Jak se vám ovšem líbilo toto nečekané spojení?

Narozeniny herců

Galerie

Galerie