Paramount chystá nový Star Trek film, jenže jaký tentokrát?

Paramount chystá nový Star Trek film, jenže jaký tentokrát? Zdroj: SFFGazette.com

Dobrá zpráva je, že studio se chce vrátit na velké plátno. O návratu do kin se už mluví nějakou dobu, ale teď se to Paramount myslí smrtelně vážně. Určitě je ve výrobě minimálně jeden film, teď se mluví o dalším, bohužel ale netušíme, zda není řeč stále o stejném projektu.

4 0 18.4.2026 tom99

Na letošním CinemaConu vedení Paramount Pictures potvrdilo, že vzniká nový film ze světa Star Treku. Zpráva sice fanoušky potěšila, ale zároveň přinesla více otázek než odpovědí. Není totiž jasné, zda jde o stejný projekt, o kterém se mluvilo už loni na podzim, nebo o zcela nový film. Jisté je pouze to, že studio chce značku udržet při životě na velkém plátně, i když televizní budoucnost Star Treku zůstává nejistá.

Během prezentace vystoupil šéf společnosti David Ellison, který zdůraznil ambiciózní plán vydávat až 30 filmů ročně po dokončení fúze s Warner Bros. Spolu s ním pak Dana Goldberg a Josh Greenstein představili několik připravovaných projektů, včetně filmů podle značek jako Call of Duty či Transformers. O novém Star Treku ale nepadly prakticky žádné konkrétní detaily, což jen podtrhuje, jak brzy se projekt zřejmě nachází ve vývoji.

Už v listopadu se přitom objevily informace, že na novém filmu pracují Jonathan Goldstein a John Francis Daley, tvůrci spojení s filmy jako Spider-Man: Homecoming nebo Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves. Podle tehdejších zpráv měl snímek nabídnout zcela nový pohled na svět Star Treku a neměl být nijak napojen na předchozí seriály ani filmové linie. To by de facto znamenalo restart značky na velkém plátně a definitivní odklon od tzv. Kelvin timeline, ve které vystupoval například Chris Pine jako kapitán Kirk.

Problém je, že od té doby se ohledně tohoto projektu neobjevily téměř žádné nové informace a ani oznámení na CinemaConu nepřineslo potřebné upřesnění. Není tak jisté, zda Goldstein a Daley na filmu stále pracují, nebo zda Paramount mezitím změnil směr. Aktuální situace tak působí spíše jako potvrzení záměru než konkrétního projektu. Studio chce Star Trek vrátit do kin, ale jak přesně to udělá, zůstává zatím velkou neznámou.

Jakou budoucnost má podle vás značka Star Trek?

Zdroj: SFFGazette.com

Diskuze /2

Zeby taky,ktory sice oznamia,ale vuobec ho neurobia? A este ked nahodou,nejakych par ludi urobi jeden az dva fan star trek filmy lepsi ako s holywoodu,tak sa paramount-aci budu tvarit nastavane? a este budu vyzadovat kompenzaciu lebo sa to tak stalo… no ty filmy som nevidel,tak neviem posudit ci su skutocne lepsie.

No, woke svět už si vyzkoušeli a Klingon v šatech se neujal. Když do minoritního žánru přidáte další minority, moc diváků vám nezbude. Než najdou dalšího Picarda, tak to asi bude chvilku trvat.

Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Zajímavosti

Star Trek 4 má nového scenáristu, jaké problémy ale řeší studio se základnou fanoušků?

Star Trek 4 má nového scenáristu, jaké problémy ale řeší studio se základnou fanoušků?

Studio učinilo další kroky, aby se nekonečný příběh v podobě Star Treku 4 pohnul z místa. Na palubě lodi Enterprise je tak nový (a snad už poslední) člověk, který má připravit finální podobu scénáře. V čem ale tkví problém fanouškovské základny a čeho si je studio vědomo?

Novinky

William Shatner nemá problém s de-ageingem či návratem pomocí umělé inteligence

William Shatner nemá problém s de-ageingem či návratem pomocí umělé inteligence

Když už Patrick Stewart dostal svůj rozlučkový seriál a možná se chystá film, proč by studio nemohlo věnovat alespoň malou roli Williamu Shatnerovi? Ten by o návrat rozhodně stál a klidně by se nechal omladit. Shatner má postavu Kirka opravdu rád, tudíž by se nebál zajít ještě dál.

Narozeniny herců

Galerie

Galerie

Star Trek: Discovery

70/100 148×

AkčníDobrodružnýSci-fi

USA | 2017 | Ukončeno
3 sezóny | CBS All Access | 43 minut
Amazon Video | SkyShowtime

Nová loď, nová mise. Příběh první důstojnice Michael Burnhamové, sloužící na hvězdné lodi U.S.S. Discovery, odehrávající se deset let před érou slavného kapitána Kirka a jeho pětileté mise.

Obsazení:

Sonequa Martin-Green (Michael Burnham), James Frain (Sarek), Michelle Yeoh (Philippa Georgiou), Doug Jones (Saru), Jason Isaacs (Gabriel Lorca), Anthony Rapp (Paul Stamets), Shazad Latif (Ash Tyler), Wilson Cruz (Hugh Culber), Mary Wiseman (Sylvia Tilly), Jayne Brook (Katrina Cornwell), Mary Chieffo (L'Rell), Shazad Latif (Voq), Mia Kirshner (Amanda Grayson), Emily Coutts (Keyla Detmer), Anson Mount (Christopher Pike)

(více)