Star Trek: Discovery
70/100 - 140×

Star Trek: Discovery

Nová loď, nová mise. Příběh první důstojnice Michael Burnhamové, sloužící na hvězdné lodi U.S.S. Discovery, odehrávající se deset let před érou slavného kapitána Kirka a jeho pětileté mise.

USA | 2017 | Pauza
vysílání
3 sezóny | CBS All Access | 43 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Sci-fi
hrají
Sonequa Martin-Green (Michael Burnham), James Frain (Sarek), Michelle Yeoh (Philippa Georgiou), Doug Jones (Saru), Jason Isaacs (Gabriel Lorca), Anthony Rapp (Paul Stamets), Shazad Latif (Ash Tyler), Wilson Cruz (Hugh Culber), Mary Wiseman (Sylvia Tilly), Jayne Brook (Katrina Cornwell), Mary Chieffo (L'Rell), Shazad Latif (Voq), Mia Kirshner (Amanda Grayson), Emily Coutts (Keyla Detmer), Anson Mount (Christopher Pike)

Prokletý Star Trek 4 přichází o režiséra, Matt Shakman dává přednost Marvelu

Prokletý Star Trek 4 přichází o režiséra, Matt Shakman dává přednost Marvelu

Ne, bohužel toto není sranda. Zdá se, že film Star Trek 4 je skutečně prokletý. Nejdřív další pokračování připravovala talentovaná režisérka SJ Clarkson, ta ovšem následně projekt opustila a film byl zrušen. Záhy byl ale obnoven a na palubě byl tvůrce WandaVision. Ale už i ten je ze hry.

1 4
31.8.2022

J. J. Abrams se režisérky postaral o první dva Star Treky, ten třetí za velkých potíží připravil Justin Lin. O čtyřce se dlouho mluvilo, chvíli to vypadalo, že je snímek na mrtvém místě. Nejdříve byla ve hře režisérka SJ Clarkson a zajímavý příběh, kde se bude cestovat v čase a na palubě nebude chybět ani Chris Hemsworth. Nakonec se ale jedna z největších hvězd i s Chrisem Pinem nedohodla se studiem na výši honoráře za film.

Projekt byl tedy opět na mrtvém bodě, SJ Clarkson byla mimo hru. Znenadání v únoru 2022 bylo ale oznámeno, že se čtvrtého dílu nakonec dočkáme i s původní Abramsovo partou, původní scénář bude ignorován a začne se s čistým papírem. Již od začátku jsme byli malinko skeptičtí, neboť studio projekt oznámilo, aniž by o tom věděl kdokoliv z herců. Většina z nich má již závazky v jiných seriálech a filmech, tudíž jít s touto informací na trh byla tvůrčí sebevražda.

(Star Trek, nebo nová Fantastická čtyřka? Režisér Matt Shakman má už jasno. Foto: Disney)

Studio nás ale ubezpečovalo, že na scénáři se pracuje a projekt doopravdy vznikne. Sem tam se herci v médiích vyjadřovali, že zatím nebyli osloveni a navíc někteří jsou většinu roku zaneprázdněni (Karl Urban – The Boys, Zoe Saldana – Projekty spojené s Marvel studios apod.). Přesto se zdálo, že studio to s oživením čtvrtého dílu myslí vážně a vše nějakou záhadou dobře dopadne.

Novým režisérem se stal Matt Shakman, režisér povedeného seriálu WandaVision. Shakman ale nyní projekt opouští a radši zůstává u studia Disney, kde bude spolupracovat na dalším Marvel projektu. Shakman je tak oficiálně ze hry a snímek Star Trek 4 si musí najít nového režiséra. Studio s režisérem počítalo, nicméně časový harmonogram Shakmanovi zkrátka nedovolí, aby režíroval další Star Trek a Fantastičkou čtyřku pro Marvel Studios.

Star Trek 4 má stále stanovanou premiéru a do kin by měl dorazit už v prosinci 2023. Počítalo se, že se začne natáčet nejpozději do konce roku, v tuto chvíli nemáme žádné informace, kdy padne první klapka a kdo z herců se skutečně vrátí. Nový režisér bude vybrán v nejbližších dnech a týdnech. Doufejme, že toto je poslední zádrhel a čtvrtý Star Trek má za sebou již to nejhorší.

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /3

Kaylee

Je to takový nekonečný příběh: https://www.startrek.cz/…al-na-ceste/

31.8.2022 | 16:51:47
xube

No ja by som si to rád zobral na svedomie :-D Zatiaľ ma ale nikto neoslovil :D

31.8.2022 | 23:55:55
Dryx cz

Nedávno jsem si pouštěl všechny 3 díly a 4 bych uvítal. Škoda.. :-)

1.9.2022 | 5:00:26
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S04E13: Coming Home

cz100%
DOKONČENO

Aktualizace postav

V průběhu třetí řady seriálu Star Trek: Discovery budeme pravidelně aktualizovat sekci postav. Proto se nezapomeňte podívat na aktuální profily a ohodnotit všechny charaktery:

Reklama

Nejlepší postavy

Zajímavosti

Přehled Star Trek seriálů, kterých se v průběhu času určitě dočkáme

Přehled Star Trek seriálů, kterých se v průběhu času určitě dočkáme

Star Trek seriálů v čase přibývá a bude jich ještě mnohem více. Mnohdy se v tom dá lehce ztratit, proto vám přinášíme souhrnný článek, kde si přehledně shrneme, jaké seriály aktuálně běží, jaké se natáčejí a jaké se chystají. Jaký Star Trek seriál sledujete a hodláte sledovat?

Novinky

Star Trek 4 žije, Abramsova parta se vrátí se zbrusu novým filmem

Star Trek 4 žije, Abramsova parta se vrátí se zbrusu novým filmem

Nemožné se stalo skutečností. Star Trek 4 byl již v přípravách, nicméně od projektu odstoupil Chris Pine a Chris Hemsworth, jelikož výplata za další film nebyla podle jejich představ. Starý tým se ovšem vrací a kamery by se mohly roztočit ještě letos. To je ale zpráva, co říkáte?

Narozeniny herců

Galerie

Galerie

Filtr seriálů
Reklama