Star Trek: Discovery První střípky informací: Bude hlavní postavou v novém Star Treku žena?

První střípky informací: Bude hlavní postavou v novém Star Treku žena?

První střípky informací: Bude hlavní postavou v novém Star Treku žena?

Ačkoliv o novém seriálu zatím toho moc nevíme, Bryan Fuller sdílí s fanoušky první detaily ze zákulisí. Na jeho Twitteru se objevila první fotka z make-up testu a rozmluvil se i o tom, jaká bude hlavní postava Star Trek: Discovery.


10 1
11.8.2016

Fotka, kterou Bryan Fuller sdílel, odhaluje náhled možného člena posádky U.S.S Discovery. Na první pohled připomíná Andoriana, ale tenhle mimozemšťan je na rozdíl od rasy modrých humanoidů s dlouhými tykadly očividně oranžový, takže se pravděpodobně jedná o úplně novou mimozemskou rasu, se kterou jsme se ve Star Treku zatím nesetkali.

Další informace je ještě z Comic Conu, který se odehrál minulý měsíc. Bryan Fuller prozradil něco ze svých plánů ohledně hlavní postavy seriálu. Jeho velkou inspirací je afroamerická astronautka Mae Jamison a herečka Nichelle Nichols, která ve Star Treku ztvárnila Uhuru a byla první afroamerickou ženou v televizi, jež hrála jednu z hlavních postav seriálu, tudíž můžeme očekávat, že vůdčí postavou Star Trek: Discovery bude nejen žena, ale pravděpodobně žena afroamerického nebo jiného neevropského původu.

Zatím ale není jisté, jestli se jedná o obsazení postu kapitána či jestli hlavní postava seriálu buď bude na lodi zastávat úplně jinou funkci, nebo bude z úplně jiného prostředí. Bryan Fuller k tomu prohlásil: „Myslím si, že Star Trek je plný ‚poprvé‘.“ Máme se tedy na co těšit, protože nový Star Trek bude očividně plný překvapení.

A jak se líbí první střípky informací vám?

Diskuze /14

Elv

Vážená Edno :-), nechci příliš prudit, nicméně mám zato, že by bylo vhodné, aby speciálně ke Star Treku psal články někdo ze skutečných fans, jelikož tento článek je dosti zavádějící = ve čtvrté série „Star Trek Enterprise“ (kapitán Archer) se přece vyskytují „Aenarové“, jako slepá vývojová větev Andorianů, které Archer se Shrenem objeví na Andorii a tito Aenarové jsou lehce „dooranžova“. Zároveň, jak jsem dnes zachytil novou info někde na netu, časově by se Discovery měla odehrávat cca 10 let před Kirkem, což také sedí, páč mezi Archerem a Kirkem je mezera a zároveň Aenarové jsou již objeveni Archerem.....nic­méně i tak díky za info, jen houšť a větší kapky......

#2 spockedscully #3 Moor8
11.8.2016 | 13:42:55
spockedscully

#1 Elv: Drahý Elve, díky za tvoji připomínku, která ti stála i za registraci tady na Edně. Nicméně jako autorka článku se považuji za „true fan“ a nemyslím si, že skutečný fanoušek je pouze ten, který si pamatuje naprosto vše okolo svého oblíbeného seriálu. Navíc se v článku nepíše o tom, že to určitě je rasa, která s Andoriany nijak nesouvisí. Informace z článku jsou převzaty z následujících zdrojů: http://variety.com/…-1201834966/ a http://www.idigitaltimes.com/…ecies-549608 kde se o tomto také spekuluje, další informace ke mně zatím nedošly. Až se k nim dostanu, ráda o časové linii napíšu další článek.

webmaster
11.8.2016 | 14:01:13
Moor8

#1 Elv: 10 let před Kirkem? To jsi si přečetl teď na novinkách co? :D

Klidně to může být Andorian a to oranžové nemusí být součástí masky, ale jen forma na latex nebo něco takového.

11.8.2016 | 14:10:59
Moor8

Osobně cítím obavy, aby to nedopadlo jako STE (Star Trek: Enterprise) Člověk by řekl, že se poučí a ono ne… Nechápu, proč nemohou posunout universum zase o kousek dál. Prostoru je tam dost:

Mohl by se odehrávat cca 15 let po návratu Voyageru z delta kvadrantu. Federace žije v míru a navázala spolupráci se všemi impérii v sousedství. (hlavně díky válce s Dominionem, která jim ukázala výhodu vzájemné spolupráce.) Už 15 let nikdo neslyšel o Borgzích. Ti od federace dostali pěkně na frak. NG zabila královnu, Voyager jim zničil transvarp uzel, podnítil vzpouru v unimatici nula a tím narušil jejich jednotu a ještě celé společenstvo nakazil virem, který zničil jejich propojení. Federaci a ani ostatním impériím se nelíbí to podezřelé ticho a když jednou obdrží náznak, že by Borgové mohli něco chystat, tak se rozhodnou vyslat loď, která má zjistit, co s Borgy je. Je vyslána loď, jejíž posádka je složená z příslušníků federace, Romulanů, Klingonů a Kardasianů pod vedením Sedmé. Takto složená posádka dá prostor pro práci s postavami. Loď bude to nejmodernější, co tyto mocnosti mohou nabídnout, včetně maskování. Využijí červí díru, která posádku přenese do blízkosti středu galaxie na hranici Borgského prostoru. Loď se tak nachází v úplně neznámém prostoru, kde bude zažívat různá epizodická dobrodružství. Postupně zjistí, že Borgové jsou roztříštěni a bojují mezi sebou, jelikož byla narušena jejich jednota. Což není zase tak dobré, jak to vypadá. Dříve Borgové usilovali o dokonalost a tak asimilovali jen druhy, které je mohly k tomuto cíli posunout. Teď spolu válčí a tak doplňují stavy tím, že Asimilují úplně vše, na co přijdou. Důstojníci federace se cítí odpovědní a tak se rozhodnou zasáhnout. Během událostí se ukáže, že jen Sedmá dokáže sjednotit Borgy a stát se novou královnou a tím dostat Borgy pod kontrolu. To nakonec udělá, což se ukáže jako fatální chyba, jelikož právě to Borgové chtějí. (to oni vyslali ten náznak.) Sedmá jim dá kýženou jednotu, ale nedostane je pod kontrolu a stane se z ní regulérní královna jako ta minulá. Loď se vydává na cestu domů informovat Federaci a ostatní, co se událo, přičemž je pronásledována. Seriál bude končit tím, že se jí to podaří. Tím se otevírá prostor pro další seriál, který bude zahrnovat boj Federace s Borgy.

#5 Soontir Fel #12 YGHY007
11.8.2016 | 14:12:29
Soontir Fel

#4 Moor8: To by byl Super seriál! Dali by se použít všechny přeživší postavy z TNG,DS9 a VOY. Každopádně špičkový nápad…to pošli scenáristům ať vidí jak má vypadat nápad na nový Star Trek seriál.

#6 Moor8
11.8.2016 | 16:38:13
Moor8

#5 Soontir Fel: Když mi to přeložíš a zjistíš, kam to poslat, tak to klidně i rozpracuji. :)

Co se týče postav z minulých seriálů, tak bych viděl hlavně tu Sedmou, která by byla kapitánkou lodi, jelikož Borgy zná. No a taky je pořád kus a stále hraje. Pak by tam mohl být Nog, který vstoupil do Hvězdné flotily. Syn Worfa za Klingony. Možná Dat, doktor? Pokud kardasiané stárnou pomaleji, tak Garak.

#7 Soontir Fel
11.8.2016 | 17:01:23
Soontir Fel

#6 Moor8: Worf klidně také…klingoni se dožívají vyššího věku než lidé. A další postavy by ještě také nabyli moc staré…třeba Will Riker. Ale ten vlastně velí Titanu…tak by mohl dělat admirála a velitele spojené flotily :) Jinak kam to poslat by nebylo tak těžké zjistit…jen s tím překladem to nevidím moc růžově. A asi by to tam nikdo nečetl,protože takových nápadů jim přicházejí každý den minimálně desítky :)

11.8.2016 | 19:42:14
TOMASH

Len aby to nebola akcna superkravina na sposob poslednych filmovych verzii…

11.8.2016 | 20:41:59
Matěj z Czechie

To jsou holé spekulace, já bych raději počkal na nějaké oficiální informace od CBS.

11.8.2016 | 23:46:59
Brunnhilda

oficiální informace na cbs: http://www.cbs.com/…not-captain/

12.8.2016 | 0:41:58
Brunnhilda

Překládám pro ty, co tolik nevládnou anglicky: Hlavní postava bude žena, ale nebude to kapitánka. Je potvrzeno, že děj se má odehrávat 10 let před TOS. Loď by měla být podobná TOS a uniformy taky. Díly v první sérii na sebe budou plus-minus navazovat, takže série by měla mít jasný začátek a jasný konec. Možná se někdy mihne Amanda.

12.8.2016 | 0:51:20
YGHY007

#4 Moor8: Tak takyto serial by sa mi ohromne pacil…myslim ze Borgovia su nieco Nemesis pre Federaciu…ta spolupraca sa mi tiez paci aj napad zo Sedmou…ach keby to natocili slintal by som blahom… :-)

#13 Moor8
12.8.2016 | 1:17:15
Moor8

#12 YGHY007: To já taky :)

12.8.2016 | 15:04:44
TomasKlouza

Uvidíme, jak vše vymyslí. Každo pádně se těším.

24.8.2016 | 18:09:26
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S01E05: Choose Your Pain

cz100%
DOKONČENO
sk100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad pro verzi:

Překlad: @KlárkaP, @Padd a @Marethyu2000
Korekce: @spockedscully,@e­odeon a @KlárkaP
Časování: @KlárkaP

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Nejlepší postavy

Zajímavosti

Proč odešel od seriálu tvůrce Bryan Fuller?

Proč odešel od seriálu tvůrce Bryan Fuller?

Bryan Fuller byl od počátku jasnou volbou a bylo pochopitelné, proč si ho studio vybralo jako jednoho z hlavních tvůrců. Možná o to překvapivější byl jeho náhlý vyhazov, o kterém se toho napovídalo poměrně dost. Nyní vám přinášíme další informace o Fullerově odchodu.

Galerie

Galerie

Narozeniny herců