Star Trek: Discovery Seriál o Picardovi rozhodně nebude jednorázovka, promluvil i Patrick Stewart

Seriál o Picardovi rozhodně nebude jednorázovka, promluvil i Patrick Stewart

Seriál o Picardovi rozhodně nebude jednorázovka, promluvil i Patrick Stewart

Stanice CBS All Access to myslí s několika různými Star Trek seriály smrtelně vážně. Aktuálně se paralelně připravuje několik projektů, ale projekt s Picardem má rozhodně nejblíže k realizaci. Prakticky se dávají dohromady nápady a natáčet by se mohlo na začátku příštího roku.

17 0
21.10.2018

Pro všechny fanoušky Star Treku bylo jistě velkým překvapením, když tvůrci oznámili, že nás čeká další seriál z tohoto vesmíru, který bude mapovat příběh Jeana-Luca Picarda z původního seriálu The Next Generation. Patrick Stewart si opět zopakuje roli tohoto nevyzpytatelného kapitána. Původně se předpokládalo, že půjde pouze o drobnou jednorázovku, jenže tvůrčí duo Alex Kurtzman a Heather Kadin se vůbec nebrání dalším sériím.

Stewartovi je aktuálně 78 let a stále se cítí dostatečně mlád, aby stihl a hlavně zvládl hned několik sérií. Patrick Stewart se sám přiznal, že už si myslel, že si Picarda nikdy nezahraje a za Star Trekem udělal tlustou čáru. Když seriál v roce 2002 skončil, byla to konečná i pro Stewarta. Ovšem tato show ovlivnila herce ve všech směrech v jeho budoucím životě. Patrick se již několikrát nechal slyšet, že měla vliv na jeho budoucí kariéru, pohled na svět a celkově jeho osobnostní růst.


(Bude Patrick Stewart opět ve formě? Foto: CBS All Access)

Vrátit se zpět k tomuto seriálu je pro něj velká čest, ale zároveň i závazek. Stewart oznámil, že do natáčení půjde s pokorou a že má stále spoustu sil, aby zahrál takového Picarda, kterého si fanoušci pamatují. Tady je ovšem Stewart velice opatrný. Uvědomuje si, že od posledního natáčení uběhlo skoro 20 let a i postava mohla projít značným vývojem. Picard už nyní nemusí být vůbec kapitánem a jeho kariéra se mohla vyvinout zcela jiným, nečekaným směrem.

Ani Patrick sám ale neví, jakým směrem se série bude ubírat. Stewart se zúčastnil již několika sezení, ale s tvůrci spíše debatuje a každý předhazuje své vlastní nápady. Žádná pevná kostra příběhu daná není a rozhodně není napsaná ani stránka scénáře. Všichni chtějí vymyslet ten nejlepší možný příběh a hlavně chtějí, aby staronová postava Picarda sedla i Stewartovi, pro kterého je Jean-Luc srdcovou záležitostí.

Nicméně se na sérii intenzivně pracuje a pokud jsou zvěsti pravdivé, je nutné, aby se tvůrci dali pořádně do práce. V dubnu 2019 má padnout první klapka. Po scénářích je tedy nutné obsadit nové herce, kteří Stewartovi pomůžou. Dokonce se o návrat hlásí i staří známí, mezi nimi nechybí například Wil Wheaton, kterého si můžete v poslední době pamatovat třeba ze seriálu The Big Bang Theory, kde se právě o Star Treku dost často mluví. Wheaton zde totiž hraje sám sebe.

Co říkáte na seriál o Picardovi? A nemělo by se z vašeho pohledu jednat pouze o jednu sérii?

Zdroj: ComicBook.com (článek 1, článek 2, článek 3)

Diskuze /9

ori

Tak rozhodne by bolo super mať konečne seriál odohrávajúci sa po tých starých seriáloch, a nie pred nimi ako Discovery.

#9 pidalin
21.10.2018 | 18:51:18
ReisRyos

Tvůrci by měli být velmi opatrní při psaní scénáře. Při takové postavě jako Picard by si mohli lehce nadělat miliony nepřátel po celém světě.

#4 Shakki
21.10.2018 | 20:05:40
Lex Luthor

super já se těším

21.10.2018 | 22:34:07
Shakki

#2 ReisRyos: Řekl bych že si automaticky nadělají nepřátele když do příběhu namontují Wesleyho Crushera :-D. Ten byl svého času stejně oblíbený jako Jar Jar ze Star Wars, či ze Star treku? Nějak se mi ti dva pletou. Ne že bych nebyl rád že Patricka Stewarta uvidím jako Jean-Luca, ale bojím se že je to bohužel jen chabý trik jak nalákat skalní fanoušky na CBS ALL ACCESS. K tomu příběh o Khanovi, už to začínají recyklovat jako Spidermana. Vše z toho křičí, chceme vydělat, tak vám dáme osvědčená jména a bude se to prodávat samotné. Stejně je to s uvedením Spocka, Pikea a Number one, Enterprise v Discovery, nedivil bych se kdyby se v další řadě objevil mladý Kirk s příběhem jak potkal Spocka – a co vůbec ještě lepší by bylo kdyby tam nalákali Shatnera aby to retrospektivně vyprávěl kadetům na Akademii jako si vybral prvního důstojníka – nápad starý, ale pro CBS to účel splní, stejně jako vše v Discovery.

21.10.2018 | 22:37:52
Bafomet42

Možná by to nemuselo být špatné. Vzhledem k věku by Picard musel být již admirálem a jaký by to mohl být příběh, v němž by sám admirál vyrazil do vesmíru na palubě Enterprise? Buď nějaká opravdu delikátně speciální mise nebo prostě galaktická válka. Mohla by to být dost akční a napínavá série. Samozřejmě ovšem taky ne.

21.10.2018 | 23:51:28
Michelle84

Tak na tento seriál sa teším veľmi :)

22.10.2018 | 10:50:16
mathush

Já pevně věřím,že se tam ukážou i některé postavy z Voyageru. Rád bych opět viděl Icheba, Naomi Wildmanovou, dceru B´Elanny a Toma Parisových a hlavně Seven of Nine :-D

22.10.2018 | 13:16:24
PetrK80

Picard je můj nejoblíbenější kapitán. Je nejmoudřejší ze Star Treku vůbec. „S prvním článkem řetězu…“ (n-tý díl, Picard v roli obhájce člena posádky, proti zlovůli Admirálky. – Nevíte někdo, KTERÝ DÍL TO JE?)

24.10.2018 | 20:43:37
pidalin

#1 ori: Hele jak znam tvůrce dnešních seriálů tak Picard spadne do ňáký anomáli a bude se to odehrávat 50 let před Discovery. :-D

5.11.2018 | 13:38:09
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S02E14: Such Sweet Sorrow, Part 2

cz100%
DOKONČENO

Titulky pro vás každý týden připravuje tým ve složení:
thestral, Korax, @spockedscully, @Marethyu2000, @eodeon a @KlárkaP

Nábor: Piš pro Ednu

Hodně našich fanoušků nám píše, že se chce na chodu Edny taktéž podílet. Hodně z vás však stále nenašlo odvahu nám napsat. Nyní máte možnost, abyste se stali naším redaktorem a pomohli nám s chodem celého webu.

Reklama

Aktualizace postav

V průběhu první řady seriálu Star Trek: Discovery budeme pravidelně aktualizovat sekci postav. Proto se nezapomeňte podívat na aktuální profily a ohodnotit všechny charaktery:

Reklama

Nejlepší postavy

Teorie

Kdo je Rudý anděl a o co mu jde?

Kdo je Rudý anděl a o co mu jde?

Celá zápletka druhé řady seriálu Discovery se točí okolo Rudého anděla, který se zničehonic objevuje na náhodných místech v galaxii a ovlivňuje jejich historii. Se šestým dílem jsme zase o kousek blíže odhalení pravdy, kdo Rudý anděl ve skutečnosti je a o co mu jde.

Zajímavosti

Recenze druhé řady seriálu Star Trek Discovery: Za hodně peněz málo muziky?

Recenze druhé řady seriálu Star Trek Discovery: Za hodně peněz málo muziky?

Máme za sebou druhou řadu seriálu Star Trek: Discovery a všichni si jistě už udělali čas, aby dohonili resty a zhlédli závěrečné díly. Nyní s odstupem času se na celou druhou řadu opět podíváme a rozebereme si ji. Opravdu se jednalo o tak kvalitní zábavu, jak nám tvůrci tvrdí?

Narozeniny herců

Galerie

Galerie