Star Trek: Discovery
70/100 - 138×

Star Trek: Discovery

Nová loď, nová mise. Příběh první důstojnice Michael Burnhamové, sloužící na hvězdné lodi U.S.S. Discovery, odehrávající se deset let před érou slavného kapitána Kirka a jeho pětileté mise.

USA | 2017 | Pauza
vysílání
3 sezóny | CBS All Access | 43 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Sci-fi
hrají
Sonequa Martin-Green (Michael Burnham), James Frain (Sarek), Michelle Yeoh (Philippa Georgiou), Doug Jones (Saru), Jason Isaacs (Gabriel Lorca), Anthony Rapp (Paul Stamets), Shazad Latif (Ash Tyler), Wilson Cruz (Hugh Culber), Mary Wiseman (Sylvia Tilly), Jayne Brook (Katrina Cornwell), Mary Chieffo (L'Rell), Shazad Latif (Voq), Mia Kirshner (Amanda Grayson), Emily Coutts (Keyla Detmer), Anson Mount (Christopher Pike)

Seriál Strange New Worlds se bude zabývat původem Number One a podíváme se i do Spockova nitra

Seriál Strange New Worlds se bude zabývat původem Number One a podíváme se i do Spockova nitra

Mimo jiné se chystá i seriál Star Trek: Strange New Worlds, další spin-off Discovery. O slovo se zde přihlásí kapitán Pike, Spock a Number One. Tuto trojici jsme mohli vidět ve druhé řadě Discovery, kde právě tato partička získávala nejvíce pozitivních ohlasů. Tak proč jim nedat seriál?

11 1
23.9.2020

Fanoušci se prakticky zasloužili o seriál. Christopher Pike a Spock byli fanouškovskou základnou přijati vřele, a tak si vybojovali svůj vlastní seriál. K nim se přidá i Number One v podání skvělé Rebeccy Romijn. Produkce nového seriálu s pěkným názvem Strange New Worlds začne na začátku roku 2021. Premiéra ještě nebyla stanovena, ale spíše počítejme s rokem 2022.

A o čem seriál bude? Rebecca Romjin přiznala, že je velice ráda za podporu fanoušků. Její postava se ve druhé řadě prakticky jen mihla s naprosto minimální časovou dotací, přesto diváci novou Number One přijali skvěle, což herečku potěšilo. Ta dále řekla, že jsme se nikdy nic nedozvěděli o minulosti postavy a vždy si přála, aby toho o ní diváci věděli více.


(Hlavní trio nového seriálu působí sympaticky, nemyslíte? Foto: CBS All Access)

O to příjemnější bylo setkání s tvůrci, kdy jí scénáristé sami navrhli, že chtějí dát Number One patřičnou hloubku, a tak se v novém seriálu dozvíme o její minulosti. Number One se totiž objevila již v pár epizodách seriálu Star Trek: The Original Series, kde postavu ztvárnila M. Leigh Hudec. Ostatně té je Rebecca Romjin velice podobná, tak se nedá divit spokojenosti fanouškovské základny.

Kromě Number One se pochopitelně můžeme těšit i na Spocka v podání skvělého Ethana Pecka. Ten prozradil, že Spock bude hledat rovnováhu. Bude neustále svádět boj mezi logikou a emocemi a v podstatě zjistíme, že Spock má k lidem daleko blíže, než by se na první pohled mohlo znát. Pro tvůrce a i pro Pecka je výzvou povznést Spocka zase o úroveň výš, tak držíme pěsti, ať se to povede.

Podle všeho to zatím vypadá, že se máme na co těšit. Hlavní postavy již známe a opravdu by se nemělo jednat o jednorázovku v podobě event series. Je tak lidně možné, že tu s námi seriál Strange New Worlds bude i několik sezón. Crossover s Discovery je ovšem vyloučený, postavy by se neměly již nikdy potkat, ale ve hře je rozhodně setkání s jinými postavami, které se jednoho dne ukážou v dalších Star Trek seriálech.

Budete sledovat seriál Strange New Worlds? A bude se jednat o návrat ke kořenům toho pravého Star Treku, který známe z minulého století?

Zdroj: ComicBook.com (článek 1, článek 2)

Diskuze /9

Karotka

za mě ano, dám mu šanci

23.9.2020 | 17:22:47
Balerion

Moc bych se netesil, jeste neoznamili kolik tam nacpou genderove (ne)vyvazenych postav. Uz Discovery bude pekne pokoukanicko, ktereho se tentokrat zreknu.

#3 Arihant #4 AVE_Jirka
23.9.2020 | 18:04:37
Arihant

#2 Balerion: Presne tak, discovery uz nema cenu pozerat. Ak sa podari novemu serialu zaujat a bude konecne objavovat nove svety a nie stale riesit melodramy na lodi tak urcite skusim aspon jednu seriu.

#4 AVE_Jirka
23.9.2020 | 22:01:28
AVE_Jirka

#2 Balerion: #3 Arihant: Tak pozor, aby na Vás dva nějaký ten gender nevypadl ze skříně :-D.

23.9.2020 | 23:12:37
Lex Luthor

Super doufám, že bude lepší než Discovery pokud by chtěli Crossover můžou ho udělat se Star Trek Discovery a Star Trek Picard

#8 Kaylee
24.9.2020 | 13:03:10
mathush

Nehrála Number One v TOS náhodou Majel Barret? Pokud vím, objevila se pouze v kleci. Pak v TOS hrála sestru Chapelovou a hlas počítače.

#7 AVE_Jirka #9 P_E_T
25.9.2020 | 9:55:44
AVE_Jirka

#6 mathush: Tak tak. V Kleci ze 64 hrála No1. Po změně v 66 už to byla zdravotní sestra Christine Chapelová. Jejím hlasem počítač mluvil ve filmech, TNG, DS9, VOY, ENT i tuším v prvním novém ST. Máš dobrý přehled ;-).

25.9.2020 | 13:37:57
Kaylee

#5 Lex Luthor: Disco není zlé samo o sobě a třetí sezóna bude naboostovaná. Nová proma jsou taky super. https://www.startrekknihy.cz/…ery-galerie/

3.10.2020 | 17:51:37
P_E_T

#6 mathush: Přesně. Napadlo mě totéž.

12.10.2020 | 21:38:06
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S04E13: Coming Home

cz100%
DOKONČENO

Aktualizace postav

V průběhu třetí řady seriálu Star Trek: Discovery budeme pravidelně aktualizovat sekci postav. Proto se nezapomeňte podívat na aktuální profily a ohodnotit všechny charaktery:

Reklama

Nejlepší postavy

Zajímavosti

Přehled Star Trek seriálů, kterých se v průběhu času určitě dočkáme

Přehled Star Trek seriálů, kterých se v průběhu času určitě dočkáme

Star Trek seriálů v čase přibývá a bude jich ještě mnohem více. Mnohdy se v tom dá lehce ztratit, proto vám přinášíme souhrnný článek, kde si přehledně shrneme, jaké seriály aktuálně běží, jaké se natáčejí a jaké se chystají. Jaký Star Trek seriál sledujete a hodláte sledovat?

Novinky

Star Trek 4 žije, Abramsova parta se vrátí se zbrusu novým filmem

Star Trek 4 žije, Abramsova parta se vrátí se zbrusu novým filmem

Nemožné se stalo skutečností. Star Trek 4 byl již v přípravách, nicméně od projektu odstoupil Chris Pine a Chris Hemsworth, jelikož výplata za další film nebyla podle jejich představ. Starý tým se ovšem vrací a kamery by se mohly roztočit ještě letos. To je ale zpráva, co říkáte?

Narozeniny herců

Galerie

Galerie

Filtr seriálů
Reklama