Star Trek: Discovery Strange New Worlds bude seriál nejvíce podobný tomu původnímu

Strange New Worlds bude seriál nejvíce podobný tomu původnímu

Strange New Worlds bude seriál nejvíce podobný tomu původnímu

Jste fanoušci původního seriálu a seriály Discovery a Picard vás moc neoslovily? Tak v tom případě je tento článek přesně pro vás. Producent Akiva Goldsman vysvětluje, v čem je Strange New Worlds výjimečný a co se tvůrci snaží celým projektem říci. Schválně, jestli vás přesvědčí.

13 2
18.4.2021

Producent Akiva Goldsman si udělal čas, aby se rozpovídal o připravovaném seriálu Star Trek: Strange New Worlds. Goldsman se přiznal, že když se upisoval projektu Discovery, měl jasnou podmínku. Chce vytvořit seriál, který bude svým způsobem vzdávat hold starému Star Trek seriálu a bude mu nejen svým pojetím velice podobný.

Nyní se konečně dočkal. Strange New Worlds má hned několik atributů společných s tzv. Original Series. Zatímco Discovery a Star Trek: Picard jsou moderní seriály pro diváka 21. století, Strange New Worlds se tak trochu vrátí do toho minulého. Čekají nás ryze epizodní díly, kdy příběh nějak začne, ale zároveň skončí v dané epizodě. Půjde tedy o takové jednohubky.


Na tento typ seriálů jsme byli obecně zvyklí z devadesátých let, kdy se jiné prakticky netočily. Akiva Goldsman je fanouškem právě těchto seriálů. Ta jedinečnost nového dobrodružství, které hlavní hrdinové zažívají týden co týden a diváci s nimi, byla pro něj velice lákavá. Na seriálu Strange New Worlds pracoval společně s Henrym Alonsem Myersem.

(Je to sice nová parta, ale všichni vypadají tak trochu jako z minulého století. Foto: Paramount+)

Epizodní seriály měly v minulém století přinášet různorodý druh zábavy. Když divák jeden díl vynechal, vůbec to neznamenalo, že by si nemohl užít vysílanou epizodu další týden. Dříve totiž nebylo možné opětovně zhlédnout epizodu, když jste ji vynechali a nekonala se repríza (pomalu žádná DVD se seriálovou tvorbou, žádné nelegální stahování seriálů na internetu, žádné streamovací služby). Tento koncept tak dával studiím smysl.

Akiva Goldsman navíc v daném konceptu vidí ještě jednu velkou výhodu. Jednotlivé díly původního Star Trek seriálu byly i odlišně laděné. Robert Bloch si pro nás připravil hororovou epizodu, Harlan Ellison zase hardcore sci-fi v dílu City on the Edge of Forever. A samozřejmě tu nechyběly ani komediální díly jako Shore Leave nebo The Trouble with Tribbles. Různorodost byla tedy zaručena.

Akiva Goldsman se o něco podobného pokusí i tady ve Strange New Worlds. Pokud jste tedy fanoušky původního Star Trek seriálu, zřejmě pro vás připravovaný projekt bude jako dělaný. Zatímco u Discovery a u Picarda se tvůrci pokoušejí jít novou, moderní cestou, Strange New Worlds jsou starou školou, která má vykouzlit úsměv na tváři především původním fanouškům.

Dáte seriálu šanci? Jaký názor máte na původní Star Trek seriál?

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /10

ori

V každej epizóde budeme vzdávať hold inej menšine alebo sexuálnej orientácii :D

#3 Negan_Grimes #7 WolverineCzE
redaktor
18.4.2021 | 18:28:26
Negan_Grimes

TOS bo jedinečný a hocičo, čo sa ho bude snažiť napodobniť, síce s dnešnými počítačovými efektmi bude hlúposť. Prečo scenáristi lipnú vkuse na období pred TOS? TNG, DS9, Voyager a potom schluss, ende… Ani jeden príbeh, ktorý by ukázal časovú linku po udalostiach Voyageru. Star Trek Picard neberiem, to bol fail. Niečo na štýl pôvodných seriálov, ktoré som spomínal. Každý diel samostatný príbeh. To sa, asi nedočkáme :/

18.4.2021 | 19:14:32
Negan_Grimes

#1 ori: Časy., keď mladí snívali o „asimilácii“ od Seven of Nine sú už asi tatam :D

18.4.2021 | 19:18:24
DarthVADERr

Paráda teším sa :)

18.4.2021 | 19:19:06
default

jak dnes se dela povyk kvuli tomu, ze Spock je nebinarni transcka, tak v TOS byl stejny povyk okolo polibku Kirka s Uhurou. :D Casy se meni, ale ST i nadale zustava slunikarskej. ;)

#10 sFík
19.4.2021 | 1:30:38
BorgLocutus

Jako další Tosku zrovna nechci, jak běželo na ČT , tak sem si říkal co je napadlo vůbec to vysílat, když to je tak zastaralé, se směšnými efekty, kostýmy atd.

19.4.2021 | 12:29:50
WolverineCzE

#1 ori: To ne tomuhle víc věřím ,že to bude průměrní seriál co bude dávat víc logiku jak ST Discovery ,ale bude běžet kratší dobu.

19.4.2021 | 15:08:23
Lex Luthor

Super jsem zvědavý uvidíme, co z toho vznikne

19.4.2021 | 22:11:58
Hodooor

Ze starých startreků mám nejraděj DS9 právě proto že má komplexnější příběh a není tak epizodický že někam přilítnou všechno vyřeší a zase odlítnou. A taky není tak sluníčkově idealistický jako ostatní startreky. Picard byl zoufalost spolek důchodců zpět v akci a to co nemůžu ani vyslovit (discovery) to byl čirý hnus kéž bych to mohl nějak vymazat z paměti dělá se mi špatně kdykoliv na to jen vzpomenu :( Ani od SNW už nic dobrého nečekám

Těším se na Nadaci, Dunu, LOTR, Last of Us, a hlavně Fallout, ST je mrtvý pro mě

20.4.2021 | 13:41:48
sFík

#5 default: Je to tak! ST vždycky bořil stereotypy. A je to dobře. Bohužel v Discovery tlačí nevkusně na pilu, je to základní kámen toho seriálu, navíc tam jsou extrémně protivný postavy a hlavně – herci kteří neumějí hrát.

20.4.2021 | 20:53:09
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S03E13: That Hope Is You, Part 2

cz100%
DOKONČENO

Aktualizace postav

V průběhu třetí řady seriálu Star Trek: Discovery budeme pravidelně aktualizovat sekci postav. Proto se nezapomeňte podívat na aktuální profily a ohodnotit všechny charaktery:

Reklama

Nejlepší postavy

Zajímavosti

Přehled Star Trek seriálů, kterých se v průběhu času určitě dočkáme

Přehled Star Trek seriálů, kterých se v průběhu času určitě dočkáme

Star Trek seriálů v čase přibývá a bude jich ještě mnohem více. Mnohdy se v tom dá lehce ztratit, proto vám přinášíme souhrnný článek, kde si přehledně shrneme, jaké seriály aktuálně běží, jaké se natáčejí a jaké se chystají. Jaký Star Trek seriál sledujete a hodláte sledovat?

Reklama

Novinky

Tvůrci zásadně změnili vztah Vulkánců a Romulanů a jak byl realizován návrat Leonarda Nimoye?

Tvůrci zásadně změnili vztah Vulkánců a Romulanů a jak byl realizován návrat Leonarda Nimoye?

Zatímco předchozí epizody se soustředily na děj z budoucnosti, nyní se dostáváme zpět k událostem z 23. století. Michael zjišťuje, jak veliký odkaz za sebou zanechal Spock a nestačí se divit, jak moc se sblížily kultury Vulkánců a Romulanů. Jak se vám ovšem líbilo toto nečekané spojení?

Narozeniny herců

Galerie

Galerie