Star Trek: Discovery Streamovací válka pokračuje, CBS stahuje další seriál k sobě a obírá o něj Netflix

Streamovací válka pokračuje, CBS stahuje další seriál k sobě a obírá o něj Netflix

Streamovací válka pokračuje, CBS stahuje další seriál k sobě a obírá o něj Netflix

Každá streamovací stanice chce mít svou vlastní exkluzivní nabídku. A to nezahrnuje jen její vlastní tvorbu, ale chce mít ve svém portfoliu i starší seriály a filmy. Stanice CBS All Access tento trend následuje a nyní obrala Netflix o další seriál. Tomu se tak nabídka začíná zužovat.

5 1
14.11.2019

Asi jste si všimli, že v poslední době snad každá velká stanice či dokonce korporace má svou vlastní streamovací službu. A bude jich pochopitelně přibývat. U stanice CBS je to CBS All Access, kde si můžete exkluzivně přehrát seriály Discovery, Star Trek: Short Treks, posléze budou následovat show Star Trek: Picard a Star Trek: Lower Decks. Tyto seriály jsou a dále budou jen na CBS All Access.

Star Trek má ovšem bohatou historii a celkem pět seriálů si nyní můžete pustit i na Netflixu. Konkrétně to jsou Star Trek, Star Trek: The Next Generation, Star Trek: Deep Space Nine, Star Trek: Voyager a Star Trek: Enterprise. Všechny tyto seriály jsou samozřejmě k dispozici na CBS All Access a kupodivu i na Hulu a Amazon Prime. Bude záležet na dohodách mezi jednotlivými stanicemi, ale je dost možné, že se tato dostupnost seriálů odbourá a všechny zůstanou plně v rukách CBS All Access.


(Kde všude si v budoucnu budeme moci pustit naše oblíbené Star Trek seriály? Foto: CBS All Access)

CBS All Access má sice pod sebou všechny nové show ze světa Star Treku, ale chce působit exkluzivně na všech frontách. I co se týče starších seriálů. Právě proto i animovaný seriál Star Trek: The Animated Series ještě před koncem roku zmizí z Netflixu nadobro. Jak vidíte, zřejmě jde dosáhnout určité dohody (snad pod nátlakem?). Je tedy pouze otázkou času, než se něco podobného stane i u výše zmíněných seriálů, které jsou stále dostupné na Netflixu, Hulu a Amazon Prime. Otázka je, jak dlouho ještě.

S příchodem giganta Disney+ a AppleTV spolu začaly streamovací stanice soupeřit a válčit. Každý chce mít svou jedinečnou a originální tvorbu, natáčí se jako na běžícím páse. A je klidně možné, že obsah, který je teď dostupný na Netflixu, může brzo zmizet a být exkluzivně k dostání pouze na jedné streamovací stanici. Těžko říci, jak dlouho bude tento boj pokračovat a s jakým výsledkem.

Z pohledu pohodlí diváka by bylo samozřejmě na místě platit si jednu streamovací službu, kde bude zkrátka všechno. Jenže to je přesný opak toho, čeho chtějí jednotlivé streamovací stanice docílit. Každá chce mít svůj originální obsah, který naláká diváky, aby si zakoupili předplatné. Nabídka Netflixu je zúžena už nyní a čekají nás ještě horší časy. O dalším vývoji vás budeme informovat.

Co si o této streamovací válce myslíte vy? A jaký názor vlastně máte na streamovací stanice?

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /7

Negan_Grimes

No, čo už. Torrenty to poriešia.

14.11.2019 | 21:11:26
zizik

Jo, přesně, člověk je ochoten platit jednu, maximálně (výjimečně) dvě streamovací služby. Takže IMHO to dopadne obdobně jako kdysi s hudebníma službama… pár let teď bude chaos, ale postupně se to zase vytříbí (protože lidi si prostě nebudou platit 5 služeb, ale vyberou si jen jednu kde toho bude nejvíce pro ně, případně budou „skákat“ každý měsíc jinde) a nakonec zůstanou tak 3–4 skutečně významné služby (které „pohltí“ ty méně úspěšné), na kterých bude z 95% stejný obsah. Exkluzivity budou vždycky jen dočasné, a během pár měsíců se objeví i u „konkurence“.

A samozřejmě pirátství během té chaotické doby zase poletí nahoru… Bo co nebude na „mojí“ službě, tak si stáhnu :-)

#3 Marethyu2000
14.11.2019 | 22:29:11
Marethyu2000

#2 zizik: přesně tak, zruší pirátské servery, ale už se nedomluví, takže člověk bude stále pirátit, protože to je lepší. Stejně mám Discovery doma stáhnutou, není nad to, mít to všechno stažené a moci se podívat i bez internetu

15.11.2019 | 0:18:37
ada1987

horsie je to pre tych, ktorí neovladaju en. takto som si napr. na topserialy pockala par dni, nech niekto prelozí Discovery alebo Anne with an e. teraz aj keby som si predplatila Netflix, nic mi to nie je platne.

#5 charnel
15.11.2019 | 10:34:53
charnel

#4 ada1987: Netflix hojne preklada do cz

16.11.2019 | 0:33:06
Eodeon

Tohle všechno je relevantní čistě pro amerického diváka. Pro zbytek světa platí jiní distributoři a nikoliv CBS AA, a nic z toho, co se v článku píše, se nás tím pádem netýká. Discovery je v USA exkluzivní pro AA od samého začátku, takže v tomhle směru beze změny. A jestli se na tuto platformu v USA stáhnou i starší Treky, může to nám být jedno, my to stále máme všechno na Netflixu. Takže vlastně nechápu smysl zprávy. Co se pro nás mění a jak?

29.11.2019 | 7:41:20
Shakki

To že Netflix příjde o ST: TAS, až taková ztráta není. Netflix kromě streamování starších seriích momentálně živí i vlastní produkce a do budoucna tohle bude tím směrem, kterým se bude chtít profilovat. Zvláště když se momentálně ukazuje, že na této platformě vznikají série, které obsazením i kvalitou převyšuje běžnou televizní produkci. A jak píše Eodeon, týká se to hlavně Amerického trhu.

5.12.2019 | 10:19:45
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S02E14: Such Sweet Sorrow, Part 2

cz100%
DOKONČENO

Titulky pro vás každý týden připravuje tým ve složení:
thestral, Korax, @spockedscully, @Marethyu2000, @eodeon a @KlárkaP

Aktualizace postav

V průběhu první řady seriálu Star Trek: Discovery budeme pravidelně aktualizovat sekci postav. Proto se nezapomeňte podívat na aktuální profily a ohodnotit všechny charaktery:

Reklama

Nejlepší postavy

Reklama

Teorie

Kdo je Rudý anděl a o co mu jde?

Kdo je Rudý anděl a o co mu jde?

Celá zápletka druhé řady seriálu Discovery se točí okolo Rudého anděla, který se zničehonic objevuje na náhodných místech v galaxii a ovlivňuje jejich historii. Se šestým dílem jsme zase o kousek blíže odhalení pravdy, kdo Rudý anděl ve skutečnosti je a o co mu jde.

Zajímavosti

Recenze druhé řady seriálu Star Trek Discovery: Za hodně peněz málo muziky?

Recenze druhé řady seriálu Star Trek Discovery: Za hodně peněz málo muziky?

Máme za sebou druhou řadu seriálu Star Trek: Discovery a všichni si jistě už udělali čas, aby dohonili resty a zhlédli závěrečné díly. Nyní s odstupem času se na celou druhou řadu opět podíváme a rozebereme si ji. Opravdu se jednalo o tak kvalitní zábavu, jak nám tvůrci tvrdí?

Narozeniny herců

Galerie

Galerie