Star Trek: Discovery Tvůrci dokázali v poslední epizodě hravě vyřešit, proč mají Klingoni nyní vousy a vlasy

Tvůrci dokázali v poslední epizodě hravě vyřešit, proč mají Klingoni nyní vousy a vlasy

Tvůrci dokázali v poslední epizodě hravě vyřešit, proč mají Klingoni nyní vousy a vlasy

Určitá nekonzistentnost mezi původním seriálem a Discovery tu bude asi vždy. Nicméně tvůrcům se podařilo alespoň částečně vysvětlit jeden nešvar z minulé série, který rozhodně pár fanouškům nedal spát. Jak tedy tvůrci vysvětlili, že Klingoni nyní mají vousy a vlasy?

8 0
7.2.2019

Když byla oznámena první řada seriálu Discovery, který měl být prequelem k původnímu seriálu Star Trek, spousta fanoušků byla řádně nesvá. Když se objevily první fotografie Klingonů, fanouškovská základna začala běsnit, protože tito Klingoni vůbec nebyli podobní těm z původního seriálu. Ti současní neměli vlasy, vousy a celkově celá stavba těla včetně hlavy byla úplně jiná.

Tvůrci Discovery se snažili vše vysvětlit tím, že každý rod je přeci jiný a v původním seriálu jsme poznali pouze pár Klingonů. Nicméně se s účastí Klingonů počítalo i do budoucích řad, tvůrci tedy před druhou řadou Discovery oznámili, že se na scénu vrátí vousatí a vlastí Klingoni, aby si udobřili fanoušky. Jenže jak tento nepořádek a nesoulad mezi seriály vyřešit? Toho jsme se dočkali právě v epizodě Point of Light.


(Epizody o Oddílu 31 by mohly být zajímavé. Foto: CBS All Access)

Tam totiž bylo řečeno, že nyní, když je po válce, nechávají si Klingoni opět růst vlasy a vousy. Zřejmě tedy jde o nějaký zvyk Klingonů, kteří se holí pokaždé, když vkročí do (větší) války. Proto nyní můžeme vídat třeba vlasatou L'Rell a ostatní Klingony. Vysvětlení to sice není kdovíjak neprůstřelné, ale alespoň jsme se nějakého dočkali. Tvůrci na nás nezapomněli.

Epizoda také vrátila do hry Philippu Georgiou z alternativního vesmíru a Oddíl 31. O něm bude připravovaný seriál právě s Philippou a právě tento díl můžeme chápat jako jakousi pilotní epizodu. Ta nás měla navnadit na Oddíl 31, který využívá daleko pokročilejší technologii než klasické lodě Federace. Vybavení lodi a jednotlivé mise bude rozhodně zajímavé sledovat a epizoda Point of Light skvěle nakousla úvod nového seriálu.

Jak se vy stavíte k vysvětlení náhlého ochlupení Klingonů?

Diskuze /9

Janiy

Podla mna lepsie vysvetlenie, ako kedysi Worf vysvetlil, preco klingoni v ST TOS boli velmi podobný ludom.

#2 JindraLne
7.2.2019 | 19:14:27
JindraLne

Však oni to pak vysvětlili mnohem lépe v poslední sérii Enterprise. Jinak právě nekonzistentnost s tímhle mě šíleně dere.#1 Janiy:

7.2.2019 | 21:42:24
Lex Luthor

Já doufám, že se sekce 31 bude v Discovery objevovat dál ve vedlejších scénách než dostanou svůj vlastní seriál. Tak by mohli výrazně oživit děj.

7.2.2019 | 22:51:27
Hudson

Je tot vůbec ještě starý dobrý Star Trek? Protože nový dobrý asi moc ne :/ Snaží se nu, ale k scénáristické kvalitě jakékoliv předchozí řadyse to bohužel spíše vzdaluje…

8.2.2019 | 7:29:05
percival2

Star Trek vždy dojížděl na scénáristy a „dobré nápady“. Já vždy po nějakém takovém „vylepšení“ přepínal na Babylon5, dnes mám naštěstí Orville ;-)

8.2.2019 | 7:59:50
surel

Dle mého názoru se o žádné vysvětlení nejedná. Když pominu to, že si neholili hlavy při občanské válce v TNG, tak nemohu pominout to, že si neholili hlavy ni při válce s Dominionem. A to mi jako vcelku velké konflitky přijde.

15.2.2019 | 10:34:51
S.S.Enterprise

A nejen to, v první epizodě DSC ještě válka není a hlavy jsou už vyholené… Navíc ve druhé sezóně jim sice (v porovnání s ostatním děním v seriálu zázračně rychle) vlasy narostly, ale kůže je pořád šedá a nikoli hnědá…

19.2.2019 | 16:50:37
Perpentach

lepší když vypadají takhle než jako lidi s krabatým čelem. připadá mi ujetý řešit, že umělecké ztvárnění klingona před 40 lety nevypadá jako ztvárnění dněšní.

#9 AVE_Jirka
20.2.2019 | 22:47:30
AVE_Jirka

#8 Perpentach: Přesně, ale vysvětluj to těm, kteří hledají cokoliv, čím by mohli na DIS naházet špínu. Bylo tomu tak i u ENT, kde zase nadávali na to, že je tam modernější zpracování technologie než v TOS nebo TNG (taktéž je to i u DIS). Nechápal jsem to a pak mi došlo, že asi všichni milují papundekl a různé kartony :-D. Nemá smysl vysvětlovat lidem, kteří odmítají chápat to, že dnešní doba umožňuje lepší a propracovanější masky než tomu bylo dřív a že dnes hřeben na čele není dostatečný :-).

1.3.2019 | 11:28:41
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S02E14: Such Sweet Sorrow, Part 2

cz100%
DOKONČENO

Titulky pro vás každý týden připravuje tým ve složení:
thestral, Korax, @spockedscully, @Marethyu2000, @eodeon a @KlárkaP

Aktualizace postav

V průběhu první řady seriálu Star Trek: Discovery budeme pravidelně aktualizovat sekci postav. Proto se nezapomeňte podívat na aktuální profily a ohodnotit všechny charaktery:

Reklama

Nejlepší postavy

Reklama

Teorie

Kdo je Rudý anděl a o co mu jde?

Kdo je Rudý anděl a o co mu jde?

Celá zápletka druhé řady seriálu Discovery se točí okolo Rudého anděla, který se zničehonic objevuje na náhodných místech v galaxii a ovlivňuje jejich historii. Se šestým dílem jsme zase o kousek blíže odhalení pravdy, kdo Rudý anděl ve skutečnosti je a o co mu jde.

Zajímavosti

Recenze druhé řady seriálu Star Trek Discovery: Za hodně peněz málo muziky?

Recenze druhé řady seriálu Star Trek Discovery: Za hodně peněz málo muziky?

Máme za sebou druhou řadu seriálu Star Trek: Discovery a všichni si jistě už udělali čas, aby dohonili resty a zhlédli závěrečné díly. Nyní s odstupem času se na celou druhou řadu opět podíváme a rozebereme si ji. Opravdu se jednalo o tak kvalitní zábavu, jak nám tvůrci tvrdí?

Narozeniny herců

Galerie

Galerie