Star Trek: Discovery Tvůrci: Hrát Klingony je nyní pro herce ještě těžší než kdysi

Tvůrci: Hrát Klingony je nyní pro herce ještě těžší než kdysi

Tvůrci: Hrát Klingony je nyní pro herce ještě těžší než kdysi

Tvůrci a herci vystoupili na panelu Star Trek v Las Vegas, kde se podělili o pár novinek ze seriálu Star Trek: Discovery. Postupem času se debata přesměrovala na Klingony, kteří jsou v posledních dnech jedním z nejžhavějších témat. Zvlášť jejich vzhled vyvolal u fanoušků rozporuplné názory.


6 0
15.8.2017

Zatímco většina fanoušků stále řeší, proč budou Klingoni vypadat v Discovery jinak než v původním seriálu, tvůrci přišli alespoň s jednou uklidňující informací. Podle specifického tvaru lebky Klingonů a různých výběžků na ní poznáme, do jakého rodu Klingon patří. Alespoň toto zásadní rozpoznávání zůstane s původním seriálem stejné.

Do popředí celého příběhu se v Discovery dostane T'Kuvma a jeho rod. Na televizních obrazovkách tedy budeme vídat nejčastější Klingony. Dále například uvidíme Kola (Kenneth Mitchell), komandéra Klingonů, kterého si můžete prohlédnout na nové fotografii níže v galerii.


(Klingoni v seriálu Discovery. Foto: CBS All Access)

Tvůrci a právě Kenneth Mitchell se na Star Trek panelu v Las Vegas rozpovídali o Klingonech. Kenneth se přiznal, že hrát Klingona je opravdu náročné. Mitchell musí být na natáčení většinou o čtyři hodiny dříve než ostatní herci, jež nehrají Klingony nebo jinou specifickou rasu, při které musí herci rovněž vyrazit do kostymérny. Samotné nanášení make-upu trvá v průměru tři a půl hodiny. Další půl hodinu se Mitchell za pomocí asistentů navléká do kostýmu.

To ale není jediný problém, který souvisí s rolí. Druhým je pochopitelně klingonština. Mitchell si své repliky neustále opakuje dokola a dokola a učí se je jako básničku. Celý jazyk přirovnává k opeře. I když ani tam nerozumíte zpěvákům, co zpívají, rozumíte emocím, které vidíte. Na závěr Kenneth dodal, že když ukázal svým dětem, jak jako Klingon vypadá, všechny jeho děti by teď chtěly hrát Klingony.

Jak se vám líbí nový Klingon Kol? Jste rádi, že podle výběžků lebky poznáme rod konkrétního Klingona?

  • star-trek-discovery-klingonk-kol-1013743-1b83af7e5107afc553755a6526b9f455.jpg

Diskuze /5

-Skinner-

Rozlišovať rody podľa vzhľadu je zaujímavý nápad. Ale myslím, že aj tak si názvy tých rodov nikto nezapamätá. Dúfam, že sa všetko nebude točiť len okolo starých rás ale pribudnú aj nové formy života.

15.8.2017 | 13:10:07
Lex Luthor

Vzpomínám si, že ve Star Trek Voyager si Janewayová znepřátelila rod Koralthů, v Deep Space Nine Worf vstoupil do rodu Martoka, pak je tu samozřejmě Durasova rodina z Nové Generace, která pracovala s Romulany, ale jinak si těch rodů taky moc nepamatuji, spíš mi vadí, jak Klingony furt upravují, měli je nechat jak byli původně.

#4 mathush
15.8.2017 | 15:51:36
-Skinner-

Rád by som videl seriál ktorý by pokračoval po udalostiach Voyager. Seriál by napríklad mohol zobrazovať udalosti po zničení Romula.

15.8.2017 | 17:39:30
mathush

#2 Lex Luthor: Rod Durasův byl i ve Star Trek Enterprise.

#5 Lex Luthor
16.8.2017 | 14:36:23
Lex Luthor

#4 mathush: Jo ten klingon co šel po Archerovi v závěru 2 série

16.8.2017 | 16:16:02
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S01E05: Choose Your Pain

cz100%
DOKONČENO
sk100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad pro verzi:

Překlad: @KlárkaP, @Padd a @Marethyu2000
Korekce: @spockedscully,@e­odeon a @KlárkaP
Časování: @KlárkaP

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Nejlepší postavy

Zajímavosti

Proč odešel od seriálu tvůrce Bryan Fuller?

Proč odešel od seriálu tvůrce Bryan Fuller?

Bryan Fuller byl od počátku jasnou volbou a bylo pochopitelné, proč si ho studio vybralo jako jednoho z hlavních tvůrců. Možná o to překvapivější byl jeho náhlý vyhazov, o kterém se toho napovídalo poměrně dost. Nyní vám přinášíme další informace o Fullerově odchodu.

Galerie

Galerie

Narozeniny herců