Star Trek: Discovery Tvůrci zásadně změnili vztah Vulkánců a Romulanů a jak byl realizován návrat Leonarda Nimoye?

Tvůrci zásadně změnili vztah Vulkánců a Romulanů a jak byl realizován návrat Leonarda Nimoye?

Tvůrci zásadně změnili vztah Vulkánců a Romulanů a jak byl realizován návrat Leonarda Nimoye?

Zatímco předchozí epizody se soustředily na děj z budoucnosti, nyní se dostáváme zpět k událostem z 23. století. Michael zjišťuje, jak veliký odkaz za sebou zanechal Spock a nestačí se divit, jak moc se sblížily kultury Vulkánců a Romulanů. Jak se vám ovšem líbilo toto nečekané spojení?

9 1
30.11.2020

Pokud jste viděli poslední epizodu Unification III, jistě víte, že tvůrci zásadně mění Star Trek lore, což nemusí až tak úplně všem fanouškům vonět. Epizoda hodně volně navazuje na epizody Unification I a Unification II, dvojdíl seriálu Star Trek: The Next Generation. Tyto epizody byly vysílány při 25. výročí Star Treku a v obou dílech se objevil Leonard Nimoy jako Spock.

Jinak tomu nebylo ani v naší epizodě, ostatně nápovědy o Spockově odkazu jsme mohli zaznamenat již v předchozích epizodách. A hlavně o tom mluvil i hlavní tvůrce Alex Kurtzman. Ten jasně prohlásil, že zvídavost Michael Burnham zkrátka nedovolí, aby neprozkoumala, co se stalo Spockovi a zbytku její rodiny. Tento příběh byl částečně prozkoumán právě v Unification III a doufejme, že to není naposledy, co o Spockovi slyšíme.


(Co říkáte na nečekanou spolupráci Vulkánců a Romulanů? Přirozený vývoj, či násilné měnění Star Trek loru? Foto: Paramount Pictures)

Asi každý fanoušek Star Treku musí blahem skákat do vzduchu, když se v seriálu objeví Leonard Nimoy jako Spock. Celý zážitek je umocněn tím, že víme, že Nimoy tu od roku 2015 s námi již není. Pochopitelně byly použity staré záběry právě z již zmíněných epizod Unification I a Unification II. Je to vůbec poprvé, co se Nimoy objevil v našem seriálu (pokud nebudeme počítat pasáž „v předchozích dílech“ ve druhé řadě, která odkazovala na epizodu The Cage, aneb jediné dobrodružství kapitána Christophera Pikea, který byl následně nahrazen Kirkem v seriálu Star Trek).

Tím nejzásadnějším ovšem nebyl až tak Spockův návrat, ale asi nečekané zjištění, že Vulkánci a Romulané v sobě dokázali uhasit dlouho trvající konflikt a začít sdílet své kulturní bohatství a zvyklosti. Nyní společně žijí na planetě Vulkán, která byla přejmenována na Ni'Var. Vulkán, jakožto jedna z prvních planet Federace, Federaci nyní opustil a má svou vlastní vládu, která se skládá z Vulkánců i Romulanů.

Názory fanoušků na toto spojení se různí. Někteří tvrdí, že vše vždy spělo k tomuto bodu, někteří zase prohlašují, že jde o zásadní narušení Star Trek loru, kdy se nepřátelé prakticky proměnili ve spojence. Na druhou stranu jsme ve všech seriálech sledovali Vulkánce a Romulany ve 23. století, ale nyní jsme ve 32. století, takže vývoj obou kultur je nevyhnutelný.

Jak se vám líbila epizoda Unification III? A co říkáte na Ni'Var a spojení Vulkánců a Romulanů?

Zdroj: ComicBook.com (článek 1, článek 2)

Diskuze /10

ori

Mne sa rozhodne páči čo urobili a rád by som sa o tom dozvedel viac.

webmaster
30.11.2020 | 17:37:16
ReisRyos

Není to kánon, ale v knižních románech se z Romulanského impéria odtrhla Romulanská republika, která spolupracovala s Federací. Tady také není nikde řečeno, že Romulané, kteří žijí na Ni'Varu (Vulkánu) jsou jediní ve vesmíru. Mě se díl líbil.

#5 AVE_Jirka
30.11.2020 | 21:34:15
Bafomet42

Zajímavá je především parabola s dějem Picarda, ale Romulané zdá se v Discovery větší roli hrát nebudou. No, uvidíme.

1.12.2020 | 2:57:54
Boudiccaw

jj, byl to velice dobrý díl (taková pocta Spockovi, jako postavě celého StarTrek Universa ;)

1.12.2020 | 8:13:38
AVE_Jirka

#2 ReisRyos: Knihy nejsou zase až tak moc „oficiální“ a v podstatě se seriály a filmy je nelze moc spojovat (což je škoda).

#9 pidalin
1.12.2020 | 9:14:49
Jouzi.Ef

Jeden z těch lepších dílů, ale jinak celá série zatím velmi utahaná, neukotvená a místy naprosto NEODŮVODNĚNĚ překombinovaná. Už jsme pomalu v půlce a zatím se v podstatně nic nestalo. Tak uvidíme – snad to neposerou – zatím tomu všemu kraluje admirál Starfleet, který za svoji nesympatičnost snad musel získat zlatého bludišťáka…

2.12.2020 | 22:51:00
A1B2

Tohle už je fakt odporný, jen další propaganda. Dvě zcela mentálně odlišné kultury najednou najdou společnou řeč. Multikult najednou funguje.

4.12.2020 | 12:24:34
pidalin

Za mě je to v pořádku, tohle se mělo a muselo stát. Už od posledních TNG filmů bylo jasný že Romulani zase takový magoři nejsou a občas se tam najde někdo s kym se dá mluvit a mezi jejich odštěpením od Vulkánů je pokud vim jenom pár tisíc let. Navíc nevěřim že všichni Romulani jsou takový gestapáci jak nám to ukazovali a nevěřim že všichni Vulkánci následujou surakovo učení, skutečnost nikdy neni černobílá, ale TNG byl prostě víc idealistickej seriál kde bylo celkem jasně daný kdo je zlej a kdo hodnej. Tohle se mi zdá docela uvěřitelný že nakonec našli ňákou řeč. A pokud v týhle časový linii taky zničili Romulus tak to dává o to větší smysl. V knížkách (jak už někdo zmínitl) se Romulani rozštěpili na 2 státy – na umírněněnjší Rumulanský Stát a na to co zbylo z původního Impéria, je možný že i tady v Discovery tam furt někde číhaj ty zlý Romulani. Taky bych chtěl vidět co se za těch 1000 let stalo s Klingonama.

#10 ada1987
5.12.2020 | 18:12:46
pidalin

#5 AVE_Jirka: Knihy nejsou vubec oficiální, je to prakticky stejná situace jako legends u StarWars. Jediný co platí je Picard a přepisy filmů.

5.12.2020 | 18:13:35
ada1987

#8 pidalin: -absolutny suhlas.

30.1.2021 | 21:57:18
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S04E03: Choose to Live

Aktualizace postav

V průběhu třetí řady seriálu Star Trek: Discovery budeme pravidelně aktualizovat sekci postav. Proto se nezapomeňte podívat na aktuální profily a ohodnotit všechny charaktery:

Reklama

Nejlepší postavy

Zajímavosti

Přehled Star Trek seriálů, kterých se v průběhu času určitě dočkáme

Přehled Star Trek seriálů, kterých se v průběhu času určitě dočkáme

Star Trek seriálů v čase přibývá a bude jich ještě mnohem více. Mnohdy se v tom dá lehce ztratit, proto vám přinášíme souhrnný článek, kde si přehledně shrneme, jaké seriály aktuálně běží, jaké se natáčejí a jaké se chystají. Jaký Star Trek seriál sledujete a hodláte sledovat?

Reklama

Novinky

Tvůrci zásadně změnili vztah Vulkánců a Romulanů a jak byl realizován návrat Leonarda Nimoye?

Tvůrci zásadně změnili vztah Vulkánců a Romulanů a jak byl realizován návrat Leonarda Nimoye?

Zatímco předchozí epizody se soustředily na děj z budoucnosti, nyní se dostáváme zpět k událostem z 23. století. Michael zjišťuje, jak veliký odkaz za sebou zanechal Spock a nestačí se divit, jak moc se sblížily kultury Vulkánců a Romulanů. Jak se vám ovšem líbilo toto nečekané spojení?

Narozeniny herců

Galerie

Galerie