Star Trek: Discovery Tvůrci zatím neplánují restartovat startrekovské universum

Tvůrci zatím neplánují restartovat startrekovské universum

Tvůrci zatím neplánují restartovat startrekovské universum

Ještě než samotný seriál začal, fanoušci si díky propagačním materiálům začali všímat jistých nesouladů s původním kánonem. To pochopitelně rozčílilo skalní diváky, tvůrci nás ale i přesto neustále ubezpečují, že mají vše pod kontrolou. Jak to tedy nakonec bude se slavným kánonem?


14 0
12.10.2017

Seriál Star Trek: Discovery se odehrává v původním universu. Tvůrci se s tím alespoň před začátkem vysílání seriálu chlubili. Zatím se nic nemění, ale fanoušci si všimli již několika změn oproti původnímu seriálu. A co si budeme nalhávat. Jednotlivých změn, odchylek a nesrovnalostí bude určitě s dalšími epizodami přibývat.

(Kapitán Gabriel Lorca se nám konečně představil ve třetí epizodě. Foto: CBS All Access)


Ať už jsou to nové uniformy Hvězdné flotily, podivný vzhled Klingonů nebo zjištění, že Spockův otec adoptoval Michael Burnhamovou a nikdo se o ní nikdy nezmínil, to vše v nás může budit dojem, že seriál si tak trochu jde svou vlastní cestou. Tvůrce seriálu Aaron Harberts ale stále věří, že se jim podaří ukočírovat směr seriálu a držet se původních pravidel:

K úctě k zavedenému kánonu chceme docílit toho, že stále bude platit to, co jsme viděli již před několika lety v jiných dílech. To je naším cílem, kterého se držíme. A to, že se nikdy nemluvilo o tom, že má Spock sestru? Ano, Spock a Sarek o ní nikdy nemluvili. Takže teď je naší prací se toho držet a maximálně podkreslit situaci tak, abychom pochopili, proč tomu tak bylo.

Uvidíme, jak to nakonec bude. Dá se ale všeobecně říci, že natáčet prequely je vždy vrhání se na tenký led. Málokdy prequel přesně odráží to, co jsme viděli v původním filmu/seriálu. Malá či větší nesrovnalost se nakonec vždy objeví. A vlastně nic jiného nemůžeme čekat ani u Discovery. Tvůrci se sice chtějí držet stanovených pravidel, ale pro scenáristy je těžké být kreativní, když mají napůl svázané ruce.

Jak podle vás dopadne situace ohledně oficiálního kánonu?

Diskuze /67

AVE_Jirka

Stejně jako Spock nikdy nemluvil o tom, že má bratra Syboka, o kterém se poprvé zmínil Kirkovi v ST V: The Final Frontier, když byli Sybokem uvězneni. Spock suše konstatoval, že je to „nevlastní bratr“. Jiná matka (T´Rea), stejný otec. To byl rok 2287 a s Kirkem sloužil od roku 2265. Takže, když Spock neměl potřebu 22 let mluvit o tom, že má bratra, tak nevidím problém v tom, že nemluvil ani o tom, že má „adoptivní“ sestru. Vzhled Klingonů moc neřeším, protože souhlasím s tím, že je nedostatečné mít „hřeben na čele, který je přetažen latexem.“ Jazyk zůstal stejný, znaky také, ale vadí mi to jejich vykecávání, jako v divadle. Chování kapitána Lorcy mi nepřijde divné vzhledem k situaci, ve které se nachází samotná Federace (čelí zničení). Ve válce jdou pravidla stranou, což nám ukázal v DS9 kapitán Sisko a v nejednom díle DS9 byla vidět spolupráce HF s neexistující Sekcí 31. Nejlépe lidi a Federaci pospal Quark Nogovi v díle The Siege of AR-558. Archer se v Delfské oblasti také nechoval zrovna jako příkladný vzor, ale jeho jednání bylo také pochopitelné. Kirk a kapitáni jeho doby se vrhali do nebezpečí a pro ránu nešli daleko a taky rychle umírali. Jedině snad TNG byl pravý a utopistický ST a i VOY. Já jako fanda ST už od dětství jsem si našel v každém seriálu i filmu své. Vyrostl jsem na TOS a vzpomínám si na nespokojenost fanoušků TOS, když přišla TNG. Fandím STD, aby měla úspěch a zatím to vypadá, že bude (zaujala diváky, co ST nesledovali a to byl i účel). Pokud jde o často zmiňovaný The Orville, tak je to pěkný seriál, odlehčený vtipy a řešící nesnadná témata. Nicméně je tento seriál těžce inspirovaný právě TNG a některé postavy v posádce jsou inspirovány dost zřejmě. Jak STD, tak The Orville má u mě jako fanouška Sci-fi a ST místo. A jak to říkal W. Shatner, když se ho ptali na fanoušky? „Víte, fanoušci ST jsou ti nejvěrnější a nejlepší, ale jejich stinnou stránkou je to, že jsou nejméně tolerantní.“ Zvláštní, ale pravdivé tvrzení od ikony ST a jak je známo, W. Shatner říká a dělá co považuje za správné bez ohledu na to, co si o něm kdo myslí :-).

#27 sFík
12.10.2017 | 18:44:53
iNstinkt-

pro mě jako nováčka ve světě ST je tento seriál absolutní bomba

#6 AVE_Jirka
12.10.2017 | 19:54:29
Lex Luthor

Star Trek (I na Stargate a Star Wars jsem fanda sci-fi) je můj oblíbený seriál vyrostl jsem na něm rozdílů si všímám, vnímám i drobné změny v chování Klingonů zatím jsem neslyšel jejich bojový pokřik Today is good day to die. Discovery se podle mě měl spíše zaměřit na budoucnost byla chyba jít do prequelu zatím to vypadá, že se to bude odehrávat v alternativní realitě.

#4 AVE_Jirka
12.10.2017 | 20:23:15
AVE_Jirka

#3 Lex Luthor: Lex Luthor: S tím souhlasím. Pouštět se do minulosti je vždy ošemetné. Nicméně, toto období je velice zajímavé a představa, že Federace je Ráj, je hodně utopistické vidění. Jak jsem psal, Klingoni jsou moc ukecaní. S hodnocením celého seriálu počkám po shlédnutí celé série.

12.10.2017 | 20:48:07
mavic

Zatiaľ myslím že toto bol trochu krok mimo, prebratie Dark matter by bol lepší nápad hlavne keď Orville vyhráva nad star trekom v každej oblasti okrem rozpočtu :)

#7 AVE_Jirka #9 Hodooor
12.10.2017 | 21:01:58
AVE_Jirka

#2 iNstinkt-: iNstinkt- Ano, to je jeden z účelů tohoto seriálu – získat nové diváky a fanoušky (jako jsi ty). Buďme upřímní. Star Trek jako takový nemůže existovat jen na základě Trekkies, ale musí mít širší základnu sledovanosti než jen od ST fandů. S každým novým seriálem se objeví nespokojenost (viz nesváry TOS vs. fandové TNG). Dokonce jsem slyšel od těch pravých ST fandů, že by se žádný ST neměl natáčet, protože to není dle jejich představ. Tomu říkám mega-sobeckost. A nejodrzleší „fandové“ dokonce i ví, jak by na STD reagoval jeho tvůrce Gene Roddenberry. Dokonce si pamatuji, jak fandové to samé říkali o DS9 a na to jim bylo odpovězeno Majel Barrett (manželka G.R.), že by se mu to líbilo. Já budu raději optimista a nemám problém s novým STD, jako jsem neměl problém s TOS, TNG, DS9, VOY, ENT ani fan produkcí či ST filmy. Jako fanda ST, který svou podstatou nabádá k otevřenosti mysli jsem přivítal nové filmy a i STD. To samé platí pro The Orville, kterou se nebojím přirovnat k „soft TNG“. Jsem fanda i SW a když si občas čtu názory fandů tam, tak ST na tom ještě není tak zle.

12.10.2017 | 21:02:20
AVE_Jirka

#5 mavic: Záleží, jak to člověk bere. Nikomu jeho názor neupírám. Na druhou stranu nejsem tak sobecký, abych si přál nenatáčení ST jen proto, že se odlišuje od „zažitého ideálu utopie.“ The Orville je vtipý, drzý, zábavný, řeší fajn témata. Neřeším to, že je to vykrádačka TNG – zkrátka se mi líbí taky. The Orville je pro mě odpočinková podívaná u které se zasměji a zamyslím, když je nad čím. Dark Matter: je škoda, že byl zrušen. Byl to kvalitní seriál například proti Killjoy.

#8 YGHY007
12.10.2017 | 21:07:45
YGHY007

#7 AVE_Jirka: Presne… :-)

12.10.2017 | 21:47:51
Hodooor

#5 mavic: Orville sledovanost..1.ep 8.5M, 2.ep 6.6.M, 3.ep 4.0M, 4.ep 3.7M, 5.ep 3.4M… to vypadá spíš na volný pád, asi to taková bomba nebude. Aby to nezrušili hned po první sérce :/

#10 monikash
13.10.2017 | 0:22:56
monikash

#9 Hodooor: Ta sledovanost podle mě klesá, protože každý očekával, že to bude sranda jako v Červeném trpaslíkovi, a ono to jde spíš víc do hloubky duše diváka. A humor je tam spíš inteligentní.

překladatel
13.10.2017 | 8:20:30
NiennaTasart

Upřímně, já neznám ST z dětství, dostala jsem se k němu před rokem a začala jsem TNG a tím si mě ST universe získal. Protože tam byla nějaká pointa. Pak jsem viděla ty nové filmy, ze kterých koukatelný je možná tak ten poslední. No a teď sleduju Discovery a kdybych předtím neviděla TNG ani nic jiného, tak si mě ST fakt nezíská. Odhodila bych to jako divný akční seriál s žádnou pointou, kde polovinu času se jen někde vykecávají nad úplně zbytečnými věcmi a ještě k tomu mi je hlavní hrdinka fakt mega nesympatická. Jo a jak se pořád chvástají tím, že je to mega moderní z hlediska společnosti, že tam mají černošku hl hrdinku, kapitánku asiatku a kdovíco ještě…trochu mě v tomto kontextu pak zarazila postava té zrzavé spolubydlící, trošku mi tam připomíná určitou formu comic relief, ačkoliv ona má očividně nějakou anxiety nebo tak něco. Tzn., hlavně že máme černošky jako hl. hrdinky, hlavně že tam máme gaye, ale to, že si děláme legraci z lidí, co mají určitý psychický blok ve společnosti, to je asi ok.

#12 AVE_Jirka
13.10.2017 | 8:39:57
AVE_Jirka

#11 NiennaTasart: Nové filmy byly dělány pro diváky, kteří o ST nevěděli vůbec nic. Účel filmů byl oživit značku i s vědomím popuzení Trekkies. Film i seriál na sebe musí vydělat a to zajistí všeobecná sledovanost, což skalní fanoušci nejsou. Souhlasím, že TNG je nejlepší z nejlepších. Zajímal by mě tvůj názor na DS9, který je poměrně temnější než TNG a je z pohledu chování více realistický než idealistická TNG. Pokud jde o postavy, tak mě nikdy nenapadlo řešit, zda kapitán je chlap, ženská, běloch, černoch, gay (DS9 líbající se Dax s jinou ženou). Star Trek je o rozmanitosti a bourání předsudků. A jak je vidět, tak plní svůj účel i dnes a to minimálně tím, že některé „tolerantní“ lidi a fandy zrovna neukazuje, tak jak se sami prezentují. Černošky, černoši, ženy, LGBT jsou prostě fakt. Stejně jako pro někoho v 60 letech bylo nepřijatelné, že se Kirk líbal s Uhurou (černoška), tak dnes je pro někoho stále nepřijatelné mít za hlavní postavu ženu černošku, muže černocha nebo dokonce LGBT postavu. The Orville se tématu LGBT taky seriózně dotýká (Bortus). Nicméně souhlasím s tím, že není třeba zdůrazňovat, že je někdo gay, protože dnes to až na pár primitivů a fanatických věřících nikdo neřeší (alespoň dle mé zkušenosti). O tom, že by někomu měla vadit barva pleti či pohlaví, tak to už vůbec nechápu. Star Trek je pro mě prostě po Vulkánsku „Infinite Diversity in Infinite Combinations“

#13 Elian44 #16 Moor8 #24 NiennaTasart
13.10.2017 | 10:44:02
Elian44

#12 AVE_Jirka: Presne ako vravíš. Niektorým Trekkies sa to skrátka páčiť nebude. Som fanúšik vyše 30 rokov a som rada, že sa to konečne oživilo. Samozrejme viac sa mi páčila TNG, ale ani toto mi s niekoľkými výhradami nepríde zlé. Stačilo, keby dej umiestnili medzi koniec DS9 a návrat Voyageru, Klingonov by nahradila iná rasa, Spockovho otca iný Vulkánec a mohlo byť vymaľované. Ale keď sa tvorcovia rozhodli takto, nuž je to takto. Budem STD pozerať aj tak :) Orville tak isto, dúfam, že už im sledovanosť viac neklesne a nezrušia ho. Aj keď podľa mňa to že CBS pustila STD aj na Netflix je geniálny ťah.

13.10.2017 | 17:04:11
Lex Luthor

Taky neřeším jestli je hlavní postava žena, černoch nebo gay, prostě mi jen vadí, jak to ted všude propagujou. Spíš hodnotím schopnosti herce, než jeho etnikum, rasu, nebo náboženství. Bohužel, ale hlavní hrdinka je pro mě nesympatická dávám ji tak 50%. Zachraňuje to temnější kapitán Lorca, který vypadá, že patří k sekci 31

13.10.2017 | 17:42:10
sznapa

tohle neni startrek :(

13.10.2017 | 21:10:45
Moor8

#12 AVE_Jirka: Ono záleží i na míře a tady už to fakt přehánějí. To je propaganda jak za komoušů.

#17 AVE_Jirka
13.10.2017 | 21:13:40
AVE_Jirka

#16 Moor8: Proto jsem psal, že by si to zdůrazňování mohli odpustit. Není důvod o tom blábolit stále dokola. The Orville to nijak nezdůrazňoval a nevšiml jsem si, že by to někdo vůbec řešil.

#19 Moor8
13.10.2017 | 22:10:19
AVE_Jirka

Pro někoho je a pro někoho není :-). Dodnes znám lidi, co uznávají jen TOS a ostatní je pro ně odpad a není to Star Trek. Hold co člověk to názor a vzhledem k množství seriálů si dnes může člověk vybrat na co bude koukat a na co ne. Mně když se něco nelíbí, tak se na to prostě nekoukám a nikomu to nehaním. Discovery je zkrátka temnější DS9 a navíc po čtyřech dílech rozhodně neodepíšu celou sérii jen proto, že nesplňuje parametry TNG, která je v celém ST universu jedinečná svou uhlazeností a dokonalostí.

13.10.2017 | 22:16:02
Moor8

#17 AVE_Jirka: Říká se tomu konstruktivní kritika. Jsem velký fanoušek Star treku. Zlatou trojku (NG, DS9 a V) jsem viděl několikrát. Třeba teď jedu Voyager. A rozhodně nevyznávám heslo, že raději špatně, než vůbec. Neříkám, že by se nemělo nic měnit, ale problémem je, že se v poslední době dělají věci jinak, moderně, inovativně, ale už ne lépe. Už se nejedná o změnu k lepšímu, ale pouze o změnu, která je prezentována jako moderní a to stačí. Ukažme si to na příkladu Klingonů. Ti prodělali změnu mezi TOS a NG, ale to byla změna k lepšímu. V TOS vypadali jako lidé, jen trochu snědší. Ale není se čemu divit. TOS vznikal v 60. Letech a to ještě nebyla taková výprava a triky. V NG je řádně vylepšili, že konečně vypadali jak mimozemšťani. Jednoznačně změna k lepšímu. Kdežto jejich změna v D je jen změna pro změnu. Podobnou změnou prošli i Borgové. Stačí srovnat jejich zpracování v druhé sérii NG a Voyageru

#20 AVE_Jirka
13.10.2017 | 22:34:46
AVE_Jirka

#19 Moor8: Nic proti kritice a už vůbec nic proti konstruktivní. Naopak, konstruktivní kritiku považuji za velký přínos, ale v poslední době se jí moc nedostává. Za to kritika na emocích jede na plné obrátky. Já koukám na Star Trek 29 let, takže se také považuji za fandu. Osobně je pro mě nej TOS, protože jsem na ní vyrostl, ale mám rád všechny seriály a filmy. Vizuální proměna Klingonů mi nevadí, ale co mi tedy vadí je proměna chování a to jejich neustálé žvanění. Jak píšeš jejich podoba v TOS byla téměř lidská (vysvětleno v ENT). V TNG, VOY a DS9 byla taktéž jiná (možnosti latexů a technik se zlepšila). Takže jejich vizuální proměnu se snažím brát v STD s nadhledem, ale chápu, že někomu to může vadit. Pokud jde o Borgy, tak jejich proměna se domnívám byla k lepšímu. Opravdu mám pochopení pro všechny, kterým se nelíbí TOS, TNG, VOY, DS9, ENT nebo i STD. TNG nasadila laťku opravdu vysoko a je prostě morálně na nejvyšší příčce. Jenže je to vyobrazení téměř dokonalého světa bez poskvrnky, jak na charakterech posádky, tak i celé UFP či HF. Proto se mi tak líbí DS9, která ukazuje na tu nedokonalost, politikaření atd..Já jsem jednoduše realista a nevěřím v utopistické vidění, které ukazuje TNG (to není lidská povaha). DS9 ukázala, že i ve světě ST, kde je UFP a HF to nejlepší, že tomu tak není. Sisko přes Garaka nechá zavraždit Vreenaka a tím zatáhl RSE do války s Dominionem. HF posvětila Genocidu Founderů. Sisko zamořil planetu (For The Uniform). Admirál Ross ve spolupráci se Sekcí 31 a hlavou Tal´Shiaru Kovalem nechali odstranit senátorku Cretak (Inter Arma Enim Silent Leges)…a tak bych mohl pokračovat dále. Zkrátka TNG je krásná představa o krásné budoucnosti, ale DS9 je reálná představa nedokonalé utopie, kde jsou lidé lidmi. STD se odehrává v době, kdy Primární směrnice vlastně neexistovala a doba byla zlá. Pokud jde o technologicky dokonalejší zařízení lodí, tak nad toto jsem povznesený také, protože papundeklové krabice s kontrolkami a přepínači by asi dnes nikdo nebral vážně…

#22 SantVlof #23 Moor8
13.10.2017 | 23:38:27
PajdaP

výborně, půl hodiny to tu bastlim a pak server neodpovídá a je to v čudu

14.10.2017 | 2:57:05
SantVlof

No nemám nic proti seriálu viděl jsem zhola asi dva díly a toď vše, co se mi ale nelíbí je to, že je to před TOS a ne po VOY… Co se stalo s Voyagererm a její posádkou na konci VOY? Co se stalo s Borgy a druhem 8472 atd… Dneska se všechno veze na slávě „restartu“ od J.J. Abramse… čeho je mi líto, když mají na dlani neuveřitelné množstvý prostoru pro představivost jak by to vypadalo po Voyagru.. A když jsme u těh prequelů tak jediný co se mi fakt líbil byl ENT a pokud bude o nečem jiném i druhá série STG tak uznám i tenhle seriál za dobrý.

#20 AVE_Jirka: Nemyslím si, že TNG nenasadilo laťku, jen se stala standartem pro další seriály. No a DS9 bylo stejné (skoro :D), jak TNG, jenmíň keců a více akce :D :D

A autorovi článku děkuji za pecka čtení! :)

#25 libor76
14.10.2017 | 15:28:32
Moor8

#20 AVE_Jirka: Já mám nejraději Voyager a těsně v závěsu DS9 a pak TNG. TNG mělo pomalý rozjezd a chyběla tam epičnost. Krom průzkumu vesmíru nemá žádné ústřední téma. Na druhou stranu Picard je nejlepší kapitán všech dob. TOS mě moc nechytla, protože jsem vyrostl na zlaté trojce a ve srovnání s ní je TOS archaická, ale chápu, že v té době to bylo nejlepší. Vše se musí vyvíjet, ale vždy šlo pozorovat snahu o vylepšení, snahu posunout věci někam dál. To ale teď prostě není. Klingoni byli jen příklad, stejně tak Borgové, ty jsem také uvedl jako příklad dobrého progresu. Když se podíváme, jak šel čas se Star trekem. TOS položila základy a za to jí patří věčná úcta, ale byl to seriál pro úzkou skupinu diváků. Pak přišla na řadu NG, která do ST přinesla lepší vizuál. Krom Klingonů přibyly i další rasy a mocnosti, které rozšířily universum. Jednalo se o progres k lepšímu. Po NG následoval DS9, který vnesl do světa ST epičnost. Byl tam nosný příběh napříč celým seriálem, válka s Dominionem a boj Proroků s Přízraky. Došlo k rozpracování Kardasianů a Ferengů, které NG jen nakousla. Opět se jednalo o nějaký posun k lepšímu. Pak přišel Voyager, který měl opět o něco lepší vizuál, vylepšený vzhled lodě (sorry, ale krom Voyageru je vzhled lodí federace děsný) a přidal i boj o přežití. Voyager neměl tu výhodu předešlých kapitánů, kteří měli za zadkem federaci. Opět se jednalo o posun. Ve voygaru zachovali a trochu vylepšili vizuál z NG, zachovali epičnost DS9 v podobě jednotného příběhu na pozadí (snaha dostat se domů), ale zachovali epizodický charakter. Plus jsme se podrobněji seznámili s Borgy a Q. Pak přišla na řadu STE. Tahle série se dle mého názoru moc nepovedla. Xindové se nepovedli a ty časové války vše jen zamotaly. Proto to taky bylo předčasně ukončeno. Leč pořád tam lze pozorovat snahu o posun. Snaha ukázat nám, jak se si lidé počínali v prvopočátcích a jak se formovala federace. Sice se to nepovedlo, ale aspoň tam ta snaha byla a pokaždé nemůže být posvícení. Ale u Discovery nelze pozorovat žádnou snahu o progres, jen se rozhodli všechno dělat jinak. Vizuál vypadá hůř, postavy nic moc, příběh slabý a plný nesmyslů. Změnili i to, co fungovalo a zcela bezdůvodně. Jediné, co upgradovali je ta multikulti propaganda.

Jinak já jsem také realista. Proto je taky budu volit. A ano, ST je až moc utopický, ale to dělá Star Trek Star trekem. Je to sci-fi o pozitivní budoucnosti a jasně víš, kdo je klaďas a kdo ne. To platí i pro DS9. Ano, byl temnější, ale byla válka a ta je temná. Přesto i tak měli vždy ty nejlepší úmysly.

#32 AVE_Jirka #34 pidalin
14.10.2017 | 15:56:07
NiennaTasart

#12 AVE_Jirka: DS9 jsem ještě neviděla, nějak nemám čas, tak uvidíme.

Jinak nevím, zda si mě úplně pochopil. Spíš mi jde o to, jak moc to mega hrozně propagují, že jsou hrozně super, že tam mají hl. hrdinku černošku, že tam mají gaye, že tam mají různá etnika. Upřímně, to bylo i v TOS, to bylo skoro ve všech ST a mně to nevadí, pokud to neprezentují jako jediný a hlavní přínost společnosti a vlastně jako věc, kvůli které má smysl se na to dívat. Mně prostě vadí, že na to dávají tolik důraz, což právě v těch dřívějších nebylo. A vadí mi to tím víc, když to srovnám právě s tou zrzkou, která má očividně nějaký psychický blok, nějakou ps. poruchu. Jo, ať tam je, je to jedině dobře, ale ať to není comic relief. Prostě mi vadí, že o Discovery tvůrci říkají, jak mega jsou super, protože tam mají gaye a černošku, ale zároveň tam dali člověka, který má ps. poruchu a na něm jsou založeny jediné vtipné momenty. To je podle mě špatně.

#26 libor76 #31 AVE_Jirka
14.10.2017 | 17:48:34
libor76

#22 SantVlof: Moje řeč. Mě nezajímá, jak to bylo předtím (teda jo, ale ne tak moc), ale jsem zvědavý, co bude potom!

14.10.2017 | 18:08:28
libor76

#24 NiennaTasart: Mně se zdá, že tyhle věci o multi-kulti psali hlavně novináři. Hlavní postava-černoch byl už v DS9. Hlavní postava-žena byla ve Voyageru. Tady je mnohem zajímavější posun, že hlavní postava není kapitán. Ohledně orientace, nejsem si jistý, kdo byl ve ST homo? Nemám ale nakoukaný TOS. Jinak nevím, co s ní všichni mají za problém, mně se zdá sympatická, koukatelná a uvěřitelná. Jo a rozhodně nejsou všechny vtipné momenty se zrzkou, naopak ta baba mně tam vadí docela dost.Nechce se mi věřit, že by se někdo takový dostal na loď (sociální problémy, alergie…)

#28 SantVlof
14.10.2017 | 18:11:55
sFík

#1 AVE_Jirka: Skvělej názor, díky za něj ;)

#31 AVE_Jirka
14.10.2017 | 20:28:36
SantVlof

#26 libor76: No když se tam dostal Dat (Android), Annika Hansenová (Původně Člověk-Borg) – u té nevím jestli byla začleněna do SF (Starfleet), ale co už. Tak jedna z těch postav měla nějaké problémy, buď to fyzické nebo sociální, jako u té té zrzky, a jak psal Moor8, tak všichni si byly ve Star Treku rovni. Jinak co se týče ji, nemám s ní prolblémy, jen moc kecá a je taková nanivní.

#29 Moor8
14.10.2017 | 20:31:53
Moor8

#28 SantVlof: Do hvězdné flotili se mohl dostat každý, kdo na to měl schopnosti a to bez ohledu na jeho rasu. Viz Worf a Nog. jejich rasy nebyly ve federaci. Ale rozhodně se tam nemohl dostat každý, kdo chtěl. Hvězdná flotila byla elitní organizace a přijímací řízení bylo dost těžké. nějak si neumím představit, že by to takové trdlo, jako ta zrzka, zvládlo. Na druhou stranu v počátcích nemusely být pravidla tak náročná. Dat a Sedmá sice měli problém začlenit se do lidské společnosti, ale to i spousta jiných ras. Leč oba byli ti nejinteligentnější široko daleko.

14.10.2017 | 22:09:22
Lex Luthor

Přijímací zkoušky do hvězdné flotily jsou těžké a ne každý je zvládne v jedné epizodě Star Trek TNG to bylo ukázáno. Ve 3 sérii myslím, kdy zkoušky zkládal syn doktorky Crusherové a pozor napoprvé je neudělal. Stejně jako kapitán Picard

14.10.2017 | 22:22:41
AVE_Jirka

#24 NiennaTasart: Jo, souhlasím. Propagace je naprosto zbytečná i to zdůrazňování :-)

#27 sFík: Děkuji :-)

15.10.2017 | 12:36:19
AVE_Jirka

#23 Moor8: Já bych taky preferoval raději seriál po VOY či DS9 nebo po filmu Nemesis, ale tvůrci se rozhodli jinak. Uvidíme jak na tom budou další řady po STD ;-).. Pokud jde o zmíněné lodě, tak s příchodem VOY tvůrci vytvořili i lodě druhé generace, kam spadají třídy Sovereign, Intrepid, Yeager, Akrira, Prometheus, Nova, Luna a ano, bylo to potřeba, protože snad kromě Galaxy a Excelsioru to byla jedna škatule vedle druhé :-)

15.10.2017 | 12:45:28
pidalin

No jasný, původní univerzum a maj tam jakejsi spore drive, kterej je i s celou lodí během sekundy teleportuje přes půl galaxie a to všechno 100 let před Picardem, dobrej vtip. :-D

#35 Shakki
15.10.2017 | 13:02:56
pidalin

#23 Moor8: Picard určitě neni nejlepší kapitán všech dob, stačí se podívat na jeho nelogický chování když jde o borgy a tak dále..udělal těch chyb až moc. Muj favorit je Janewayová z Voyageru. Archer byl podle mě taky super. Siskovi jsem nikdy na chuť moc nepřišel, ale uznávam, že dělal vždycky co bylo potřeba. Picarda mam fakt rád, ale nebejt telepatický poradkyně, data a dalších členů posádky, tak by podělal snad uplně všechno. :-)

15.10.2017 | 13:16:01
Shakki

#33 pidalin: Přes půl galaxii se v pohodě už transportovali v nových filmech, navíc stejně jako ve filmu je Discovery spíše loď sekce 31, takže se nejedná o standartní technologii Flotily – navíc i pravděpodobně zakázanou, podobně jako třeba fázové maskování z TNG. Lecos prostě lze i na základě předchozích serií vysvětlit, ale fakt že interiér lodí vypadá naprosto jinak než v té době a že používají technologie (jako třeba hologramy), která nebyla tak využívaná v TOS budou mít problém.

Ohledně gendrové záležitosti, kdo je barevný, homo, hetero, nebo kdo používá mužské jméno je opravdu ten poslední problém, který by fanoušky zajímal. V předchozích seriích to tvůrci spíše dali do zápletky a divák se s tím musel prostě nějak popasovat. Rozhodně s tím nedělali takový povyk jako v současnosti, kdy z fandů dělali rasisty, nebo o tom zbytečně psali. Tím je akorát podráždí. Vzhledem k mezeře mezi posledním dílem Enterprise a prvním díle Discovery je naprosto pochopitelné že po vizuální stránce to bude vypadat jinak. Ono to ani jinak nejde, pokuď chtějí dostat stávající fandy nových filmů k seriálu, tak navodí podobnou atmosféru. Ale ať nedělají z fandů zbytečně blbce. Myslím si že by vůbec nevadilo kdyby to nebylo dle canonu, možná by někteří reptali, ale scénaristé by tím měli více otevřené ruce a nemuseli by se určité změny zodpovídat. Někteří by se na to nedívali, ale většina fanoušků by se na to podívalo jako nyní čistě ze zvědavosti.

Bude zajímavé jaký bude mít Discovery osud. Přes očividné vady, které seriál má, tak rozhodující bude jak to bude sledováno v CBS All Acess – nebo budou spoléhat na Netflix, který by zaplatil novou řadu?

#36 AVE_Jirka #43 pidalin
15.10.2017 | 17:44:36
AVE_Jirka

#35 Shakki: Technologie můstku, konzol ap. odpovídá dnešním technologickým možnostem. Pochybuji, že by v 60 letech někoho napadl hologram nebo aktivní dotykové panely ap. a i kdyby ano, tak neměli technologii, jak to udělat. Rozumím lidem, kterým to vadí, ale na druhou stranu ST je sci-fi a je naprosto zřejmé, že tvůrci využijí maximální potenciál toho co je napadne. Už v ENT byla technologie lodí vyčítána, že je dokonalejší než v TOS. Já TOS miluju, ale rozhodně poslední na co bych se chtěl koukat v dnešní době je STD, kde by bylo zpracování technologie „retro“. Už jsem to psal také, že bude kapitán Lorca pravděpodobně ze Sekce 31 a i jeho loď. Je to logické, že i Federace, tedy HF má takovou divizi. Deputy Director of Internal Affairs Luther Sloan to řekl Bashirovi jasně – ne každý sdílí idee Federace a vždy se najde vnější i vnitřní nepřítel, který bude chtít ničit nebo dobývat. Já Sekci 31 považuji za organizaci, které dělá pro Federaci špinavé věci a to i genocidu, s kterou jsem se nějak nemohl dlouho smířit, ale kdybych si měl vybrat, zda někdo vyhubí můj druh nebo dostanu možnost vyhubit já jeho, tak bych se asi nad tím moc nepozastavil, kdyby hrozilo vyhlazení…V případě technologií je zřejmé, že Sekce 31 vyvíjí zakázané technologie od maskování až po biologické zbraně a opět je to logické, protože to dělají všichni snad až na Vulkánce :-).

#37 PrincCvok #39 Eodeon
15.10.2017 | 18:32:48
PrincCvok

#36 AVE_Jirka: A mě třeba ty věci jako dotykové panely nevadí (Beru to jako kulisácké plus, když jsem se díval na TOS tak čistě z nostalgie a vím, že vývoj jde kupředu). spíš mi vadí třeba Holografická projekce, která byla až v DS9, na vzhled klingonů si zvykám a ten spore drive taky (I když u Discovery by se vše vyřešilo, kdyby vše byl plán Sekce 31).

#38 AVE_Jirka #40 Shakki
15.10.2017 | 18:44:54
AVE_Jirka

#37 PrincCvok: To se na to koukáme stejně :-). On to asi nikdo nepřizná, že je Lorca ze S 31, ale nepřímo to Lorca řekl sám Michael „s HF si nedělejte starosti, dali mi volnou ruku bojovat ve válce, jak sám uznám za vhodné.“ To znamená, že nemá omezení ani není svázán předpisy (PD prakticky ještě neexistuje). Jinak holo přenos mi tam také nesedí, protože já raději obrazovky – to jim trošku ulítlo a i to věčné a neskutečné žvanění Klingonů :-D. K STD jinak nemám zatím větší výhrady a hlavní představitelka se mi také zamlouvá a ucelený obrázek si o ní udělám až doběhne první sezóna STD.

15.10.2017 | 19:08:09
Eodeon

#36 AVE_Jirka: Podle mě to dělají i Vulkánci. Ten jejich V'Shar bude nejspíš stejně zákeřný jako Sekce 31 nebo Tal Shiar :)

15.10.2017 | 19:23:43
Shakki

#37 PrincCvok: Je jasné že je to vše danné dobou. Nicméně předchozí seriály se s technologickým pokrokem, všetně pokroku triků dokázali vypořád lépe. Ve filmech je to po první pětileté mise Enterprise, která prošla renovací, díky tomu mohli zlepšit interier, zlepšit i efekty. V TNG zase dali děj do 24. století – mohli tím využít zase lepší triky, odlišný design lodě, změnu uniforem atd – vyhnuli se tím možným těmto debatám. Když TNG končila a v stejném roce šel do kin Star trek Generation, zničili Enterprise – D kvůli tomu, aby v novém filmu představili novou loď lépe pasující na širokoúhlé plátno. Ale nějak do děje to napasovali. Stejně to bylo při nových uniformách, představili se ve First Contact, zároveň začali objevovat v DS9, Voyageru. Byla tam návaznost, nebo to dokázali odůvodnit. Tady odůvodnění není, uniformy jsou takové, design takový, využití technologii takové – a hologramy na komunikaci využívali i na Starfleet lodí, nejedná se tedy evidentně jen o technologii sekce 31.

#41 AVE_Jirka
15.10.2017 | 19:25:31
AVE_Jirka

#40 Shakki: A pak je tu Archerova Enterprise, která udělal úplně to samé, co nyní STD. Loď NX je takové zmenšená převrácená Akira class. Uniformy jsou fialové montérky z prvního autoservisu, kde je rozdíl jen v proužku a hodnostech na prsou. Technologie užitá v ENT předčila pomalu i TNG. Třeba se mi líbí vyřešená hodnost přímo na deltě na místo pecek na prsou jako tomu bylo v ENT. Uniformy jsou lepší než montérky v ENT. Zkrátka STD udělala stejný rozruch jako ENT. Když ohlásili nový ST seriál, tak jsem si říkal, že by bylo super vidět co se stalo po návratu VOY či po filmu Nemesis nebo dokonce o Titanu. Když šly fámy, že to bude z dob před Kirkem, tak jsem si říkal, že by bylo super vidět období války Země a RSE. Tvůrci si vybrali jiný děj a podle mě si seriál zaslouží šanci i přes přešlapy v podobě holo vysílání, spore drive a téměř nekončící monology Klingonů. Mimochodem, vidím zajímavou souvislost mezi „spore drive“ a možnost vývoje transwarpového pohonu, kterým měl disponovat USS Excelsior NX 2000 v ST III. a nebýt jistého inženýra a jeho zásahu, tak by se až po explozi Excelsioru přišlo na to, že to nefunguje. Každopádně, transwarp musel být něčím v době TOS inspirován a Borgy to nebylo. Takže vývoj ať legální či nelegální byl a není špatná myšlenka to ukázat. Ty technologie se někde museli vzít a válka je ideální hnací motor, protože v ní neplatí pravidla. Navíc se domnívám, že bude vysvětleno, proč spore drive není vhodný (zatím mi to připomíná USS Equinox, který používal pro posílení výkonu motorů nucleogenickou formu života) z etického hlediska. STD vnímám spíše z konceptu, který nastolila ENT a tudíž z pohledu času, je STD druhá a navazuje na ENT. To, jak se každý jednotlivec popasuje s „evolucí“ technologií je opravdu hodně individuální záležitost.

#42 Shakki #43 pidalin
15.10.2017 | 20:11:25
Shakki

#41 AVE_Jirka: Pravda, když jsem před lety viděl model NX třídy, odfláknutější model jsem neviděl. Na druhou stranu, u Discovery se s tím taky nemazlili. Máme tu USS Shenzhou, která designem vypadá jako z 25.století, Discovery zase vycházeli z původního návrhu na novou loď ze zrušeného projektu Phase II. Uniformy mi nejméně vadí. U ENT bych řekl že částečně vycházeli uniforem pilotů, či astronautů, taky jsou jednodílné. Jednoduché na údržbu, na rameni znak lodi. Je taky brát v úvahu že se jednalo o 22. století. 23.století zase mělo jinou módu. Evidentně během deseti let mezi Discovery a Kirkovou dobou se změnily i uniformy. Od jednobarevných v Discovery, přes žluté a modré světříky u Pikea (či Aprila), dále po 5–10 let žluté, červené, modré či šedivé uniformy, aby pak po 10 let od Kirkových dvou pětiletkách nastolili zase společné červené uniformy s šedýmy či červenými límci (asi se tak rozlišovali důstojníci a poddůstojníci). Uniformy jsou prostě odrazem doby.

15.10.2017 | 21:09:21
pidalin

#35 Shakki: Já mam taky dost velkej problém s tim že ten spore drive je čirý fantasy, nemá to se sci-fi nic společnýho. A pokud by takovej pohon existoval, tak je nesmyl aby se o něm nikdo nikdy nezmínil. Měli prostě vymyslet aspoň že má discovery třeba funkční trans warp pohon, to bych ještě strávil, protože s tim se v tý době prokazatelně experimentovalo.

#41 AVE_Jirka: K ENT nemam skoro žádný výhrady, ten seriál mam rád a myslim že všechno potřebný tam bylo dost dobře vysvětlený. Trochu jsem nadával kvůlu fázovejm pistolím (jak tomu řikaj), protože v tý době měli mít laserový pistole, ale beru to. Stejně jako uniformy, je to 100 let před TOSkou, ty uniformy dávaj smysl, protože vycházej se současnejch uniforem.

#44 Shakki #46 AVE_Jirka
15.10.2017 | 21:33:04
Shakki

#43 pidalin: Pohon lze vysvětlit jednoduše, jde o experimentální technologii, pravděpodobně rizikovou a nezákonou vůči principům Federace už z důvodu, že tam zavřou zvíře do komory, dají mu elektrody či přístroje na hlavu aby přeložily to co si vykládá s těmi sporama. A zvířeti to není dvakrát příjemné, viz nehoda na sesterské lodi. A byla asi využívaná po dobu války, kdy zoufalá doba si vyžadovala zoufalé činy. Navíc asi to zvíře není dvakrát rozšířené a vzhledem k rizikům k „ubytování“ na lodi se rozhodli následně ustoupit od toho a využívat standartní pohon. O tom, že se Discovery nechce touto technologií chlubit svědčí i fakt, že se u té napadené kolonie nezdrželi déle než bylo nezbytné.

#45 pidalin #47 AVE_Jirka
15.10.2017 | 21:46:25
pidalin

#44 Shakki: A jak vysvětlíš že ňáký spory teleportujou loď několik světelnejch let daleko? To nedává smysl. Připadá mi že je to vymyšlený hrozně lacině, neni to vubec originální ňáký spóry…spóry co dělaj divný věci jsou v každym druhym sci-fi seriálu.

#46 AVE_Jirka #48 Eodeon
15.10.2017 | 22:09:13
AVE_Jirka

#45 pidalin: Hlavní inženýr to vysvětloval. Možná by si to chtělo pustit onu část znova. Naopak, toto řešení je nové, takže je originální a tím, že využívají formu života, které to evidentně nepůsobí potěšení, tak je to velmi eticky sporné. Ochránce také přenesl Voyager mžikem okna o 70tis sv. let.. Obyvatelé červí díry nechali zmizet celou Dominionskou flotilu lusknutím prstu (nevídané). To, že se spor drive zdá někomu laciný nebo mu nedává smysl neznamená, že je to hloupost. Spore drive mi připadá, že se inspiroval v ohnutím prostoru: nejdelší cesta od A do B je po přímce. Nejkratší je ohnout prostor a spojit body A a B a spojnicí proletět (bylo to snad i ve filmu Horizont události). Tady do toho ještě tvůrci zamíchali spory – uvidíme, jak to vysvětlí dále, zatím to očividně testují.

#43 pidalin: Já mám ENT rád. Bylo super vidět počátky i dilemata, které musel Archer udělat. Neměl žádnou Primární směrnici, které by ho korigovala a vše si musel morálně ospravedlnit a ne vždy se mu to povedlo. Vždyť si dělal hlavu i z toho, že vyhodil Borgy z lodi do vesmíru. Navíc se mi líbilo, jak objasnila několik věcí :-).

#49 Shakki
15.10.2017 | 22:28:01
AVE_Jirka

#44 Shakki: sorry, tohle bylo pro tebe: #43 pidalin ;-). Překlik.

15.10.2017 | 22:29:17
Eodeon

#45 pidalin: Jaký vědecký základ má, když Cestovatel v Nové generaci pohání loď silou své mysli? Jaký vědecký základ mají iconianské brány? A co Equinox, který topí v kotli s mrtvolami mimozemšťanů, z jaké tohle vychází vědecké teorie? A co Proroci, kteří stvořili bajoranskou červí díru? Jaké vědecké poznatky přitom využili? Odkdy vlastně mají vymyšlené pohonné technologie ze Star Treku vědecký základ? Kromě klasického warpu tam je všechno kompletně vycucané z prstu. To se snad není čemu divit.

15.10.2017 | 23:11:45
Shakki

#46 AVE_Jirka: #43: No objasnila, spíše museli, protože se s těmi klingony sekli na začátku – ikdyž nevím jestli to bylo záměrem. Spíše ne, protože během serie se změnili scénaristé, třetí a čtvrtou řadu dělal už někdo jiný, i proto ten rozdíl v kvalitě epizod. Navíc se zde začal objevovat ve vícečásté epizody, třeba tři zasebou, mělo to takový rychlejší spád.

K sporům, zajímavá teorie s bytostmi z červí díry. Stejně jako pro ně neexistuje čas jak ho my známe, tak pro spory stejně neexistuje vzdálenost a živočich je prostě mostem, takovým překladačem. Navíc mě napadla teorie proč se tato technologie dále nepoužívala. Zaprvé, Discovery je evidentně experimentální plavidlo. Co vím z epizod, byly vytvořeny pouze dvě lodě? Zadruhé, inženýr zmínil, že celou technologii vytvořil unikátně pouze na tyto lodě, jsou k tomu přizpůsobeny. Asi to bylo z tohoto hlediska dost náročné a technologie byla ať už Flotilou či sekcí 31 zneužita pro vojenské účely (což v historii Treku není ojedinělé – viz Star trek II).

#50 Eodeon
15.10.2017 | 23:11:54
Eodeon

#49 Shakki: Jak už tu padlo, možných zdůvodnění, proč není sporový pohon nadále využíván, je snadné domyslet spoustu, takže v tom bych osobně viděl nejmenší problém seriálu, nebo v podstatě žádný problém. Může tomu být třeba i tak, že bez toho zvířete se neobejdou, ale přitom ho tak vytíží, že tvor zemře a přijde se na to, že byl posledním svého druhu… možností jsou spousty.

15.10.2017 | 23:16:50
mike2

Ona ta volba, že půjde o prequel, není až tak úplně nelogická. Díky tomu není potřeba řešit, jestli se odehrává v původním universu nebo v tom „abramsovském“: tím, že se seriál umístil před rozvětvení, ta otázka ztrácí smysl, protože se odehrává v obou. Na druhou stranu je to ale zavazující, protože teď bude potřeba hlídat návaznosti nejen vůči původním seriálům a filmům, ale i vůči novým filmům (včetně těch ještě nenatočených).

#52 PrincCvok
16.10.2017 | 21:01:04
PrincCvok

#51 mike2: Rozvětvaní universa se ale odehrálo 25let před Discovery. Takže se budeme muset dozvědět v kterém Universu se oni chtějí držet.

16.10.2017 | 21:10:44
pidalin

No jasný, máme 23. století, lidstvo díky stovkám let bádání vynalezlo warp a další technologie, ale vlastně stačilo najít ňákou rostlinu a živočicha co umí cestovat warpem+ už od přírody a je to…prostě fantasy. Bytosti z jinejch dimenzí co maj moc z našeho pohledu božskou beru, na tom neni nic nepředstavitelnýho. Samozřejmě že bytosti co uměj cestovat warpem byly ve star treku vždycky, ale to že najednou to hvězdná flotila dokáže využít k pohonu je prostě trapný. Já mam rád sci-fi, rád bych viděl technický řešení pohonu, fakt se mi nelíbí že stačí vzít ňákou kytku, přivázat k ní teleportujícího se mega krtka a pohánět tim rok, zní to směšně, vypadá to směšně a taky to směšný je. ;-)

17.10.2017 | 0:06:28
pidalin

Mimochodem jak tam hledaj náhradu za toho tvora a hrozně tam řešej jeho DNA, proč ho prostě nenaklonujou? To jako nedokážou přitom jakou maj technologii?

#55 AVE_Jirka
17.10.2017 | 0:07:11
AVE_Jirka

#54 pidalin: Asi každý koukáme na jiný seriál. Mám pocit, že je to tam docela jasně diskutováno. Pokud jde o bioinženýrství, tak je víc druhů, které na něm mají založenou technologii. Alespoň oceňuji, že tvoje dotazy a pozastavení se mají smysl a jsou k věci samotné :-).

#65 pidalin
17.10.2017 | 10:45:32
AVE_Jirka

Dnes jsem se dozvěděl pod diskuzí pátého dílu to, že je to vlastně propagace levičáků a jejich manýrů. Jeden by řekl, že když se mi něco nelíbí, tak na to prostě nekoukám, ale zaplést do toho až tak primitivní uvažování je tedy něco na fanouška Star Treku, který je mimochodem svou utopistickou realitou levičácký :-D. Jen žasnu co vše se nedozvím od tzv. „pravých fanoušků.“ Předpokládám, že pro tento „druh“ fanoušků by byl ideál Star Treku v produkci Třetí Říše a to pod taktovkou Josepha Goebbelse. To by byl panečku ten jedině pravý a správný Star Trek…

#57 téčko171
17.10.2017 | 10:46:40
téčko171

#56 AVE_Jirka: Jojo. Je s podivem, že zrovna v díle, kde se stalo tolik zajímavých a důležitých věcí, je někdo schopnej nejvíc řešit jeden krátkej rozhovor dvou gayů přičemž to, že jsou gayové, je v celé té jedné scéně to absolutně nejnepodstatnější a nejnezajímavější. Tady je vidět, že někteří lidé na to zjevně koukají už jen účelově proto, aby na to pak mohli nadávat.

Mimochodem dle některých rozhořčených reakcí a předpovědí blížícího se zániku západní civilizace po vzoru Římské říše jsem v tom díle čekal minimálně hardcore gay porno. A oni si ani nedali pusu, sotva jeden druhýho plácl po zádech. Možná by to chtělo tu a tam vytáhnout tu hlavu z prdele…

#59 AVE_Jirka
webmaster
17.10.2017 | 11:07:09
AVE_Jirka

[smazáno] Nehledě na to, že by podobný rozhovor vedl každý pár bez ohledu na jeho „složení.“ Jak píšeš, v tom díle se událo tolik podstatných věcí, že jediné co mě na tom párovém rozhovoru na konci zaujalo byly ty zubní kartáčky :-D, tedy když si odmyslím obsah rozhovoru, který dával dokonalý smysl. Je to dost schizofrenní nemít rád levičáky a koukat na něco co je v podstatě levičácké a to nemyslím nijak hanlivě, ale Star Trek je prostě multi-kulti a slovy Picarda už neexistuje mamon a všichni pracují pro blaho celé Federace – tohle je všechno možné, jen ne pravičácké :-D.

#66 pidalin
17.10.2017 | 11:18:53
AVE_Jirka

#57 téčko171: 58 je odpověď,ale asi jsi to editoval/a :-). Vtipné na tom je, že Římská civilizace nezanikla díky uvolněným mravům bez ohledu co si kam kdo strkal :-). Pokud jde o gay porno, tak je o to víc vtipné, že dotyční co se pohoršují nad rozhovorem dvou mužů, tak na druhou stranu nemají problém si ho doma pomalu uškubnout nad lesbickým pornem, které je mimochodem také homosexuální :-D. To pokrytectví z toho jen stříká :-)

#60 KevSpa
17.10.2017 | 11:26:09
KevSpa

#59 AVE_Jirka: Jo, přesně to tvrdím pořád. Z lesbického porna se většina těchle rádoby zastánců jakési představy morálky může ustříkat. Ale z rozhovoru dvou chlapů se osypou.

webmaster
17.10.2017 | 15:48:38
Lex Luthor

5 Díl konečně se tam něco dělo, štve mě, že Klingoni nepoužívají v boji zblízka B´Tleky své meče na ty asi tvůrci zapomněli, zvládli je ale nějak moc snadno mají to být válečníci a jeden zraněný člověk přemůže Klingona až moc snadno. Pidalin genetické inženýrství a klonování je ve Federaci myslím zakázané. Sung díky němu stvořil Khana, Nevadí mi gayové, lesbičky, černoši, asiati a další v seriálech, vadí mi jen propagace a to, že nato dělají kvoty.

#63 AVE_Jirka
17.10.2017 | 18:45:27
Lex Luthor

Khan vlastně ještě není má to být před Kirkem možná začnou s genetickými testy a pokusí se stvoření znovu vytvořit. Uvidíme jestli se tam ukáže mladý Sung

#63 AVE_Jirka
17.10.2017 | 18:54:51
AVE_Jirka

#62 Lex Luthor: Augmentační projekt se datuje v ST od konce 20. století. Khan Singh na vrcholu své slávy ovládal až čtvrtinu Země od Asie po Střední východ. STD se se odehrává v roce 2256. Kirkova Enterprise objevila Khanovu loď Botany Bay v roce 2267 v sektoru Muttara a to bylo více jak 200 let po odchodu Khana ze Země. Takže genetika byla v plném rozmachu i přesto, že po Eugenických válkách byla eugenika zakázána.

#61 Lex Luthor: Jak může dělat někdo kvóty na něco, co u ST by měl jeho fanda považovat za naprosto normální. Buď člověku vadí to co jsi napsal nebo nevadí. Souhlasím s tím, že propagace jinakosti je zbytečná, ale někdy se fakt pozastavuji nad tím, co jsou někteří schopni napsat. Z některých přímo stříká „mně to nevadí, ale…“ :-D.

17.10.2017 | 19:13:36
MachTom

U mě zatím ten seriál nevyvolává vůbec nic, nedokážu se do něj vcítit a ani se těšit na další díl. Víc se mi líbí Orville to přiznávám. Jak tady někdo řekl, ten seriál se snaží být jiný, ale ne lepší. S filmů se mi líbil jen ten první protože navazoval na minulé universum, ale v druhém si již začali dělat co chtěli. Britové i po deseti letech netočení dokáží navázat tam kde skončili, viz Doctor Who a Červený trpaslík. To že autoři tohoto alter Star Treku presentovali, že to bude návrat do původního universa beru jako urážku. Kdyby mlčeli a nebo řekli, že bude vycházet z nových Star Trek filmů, tak bych seriál asi přijal líp. Jediné co bych považoval za posun by byl přesun hlavní hrdinky do původního vesmíru, ale asi poprvé by mi bylo jedno kdyby tento seriál skončil po první sezóně.

17.10.2017 | 22:22:15
pidalin

#55 AVE_Jirka: Spousta věcí mi asi uniká protože na to koukam v originále (nechce se mi čekat na titulky) tak je možný že spoustu věcí mi uteklo. ;-)

19.10.2017 | 21:39:32
pidalin

#58 AVE_Jirka: Přesně, zubní kartáčky mě tam taky zaujaly nejvíc v tý scéně. Nechápu kdo může řešit že jsou homo, dyť to je ve Star Treku uplně běžná věc a v tom století to určitě nikomu divný nepřipadá.

19.10.2017 | 21:41:52
Jesse_Kaye

Možná je to oficiální Star Trek, ale rozhodně to nepatří do kánonu. Těch rozdílů je tam až moc. Hodně se mi líbilo, když v Archerově Enterprise vysvětlili, jak je to se vzhledem Klingonů … ale myslím, že seriál Discovery už nevysvětlí nikdo, leda by celý seriál byl jen sen nějakýho psa :( Kdyby aspoň tvůrci řekli něco ve stylu, že se to odehrává úplně v jiném vzdáleném paralérním vesmíru, tak věřím, že by to lidi vzali … ale říkat pořád, že to patří od původního vesmíru v době TOS … tak to už jim nikdo nesežere … tak a teď do mě …

18.1.2018 | 22:38:16
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S01E15: Will You Take My Hand?

cz100%
DOKONČENO
sk100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad pro verzi:

  • S01E15 AMZN WEBRip DDP5.1 x264 NTb

Překlad: @KlárkaP, Zlyhad, @spockedscully a @Marethyu2000
Korekce: @eodeon
Časování: @KlárkaP

Aktualizace postav

V průběhu první řady seriálu Star Trek: Discovery budeme pravidelně aktualizovat sekci postav. Proto se nezapomeňte podívat na aktuální profily a ohodnotit všechny charaktery:

Reklama

Nejlepší postavy

Zajímavosti

Alex Kurtzman vysvětluje, proč je důležitá loď, která se objevila ve finále řady

Alex Kurtzman vysvětluje, proč je důležitá loď, která se objevila ve finále řady

Co by to bylo za seriál, který má již potvrzenou druhou řadu, bez pořádného cliffhangeru? Poslední epizoda první řady pochopitelně nemohla skončit jen sladkým happy-endem, ale zároveň nám vryla do paměti hned několik palčivých otázek, které nás budou celý rok trápit.

Teorie

Je Ash Tyler opravdu zachráněn?

Je Ash Tyler opravdu zachráněn?

Už zítra nás čeká finální epizoda první řady, která ponese název Will You Take My Hand? Než se dozvíme, jak válka mezi Federací a Klingony dopadne, pojďme si naposledy zaspekulovat o možném zvratu v posledním díle. Otázka tedy zní – Je Ash Tyler Ashem Tylerem?

Narozeniny herců

Galerie

Galerie