Star Trek: Discovery Popis

Star Trek: Discovery

Star Trek: Discovery

Nová loď, nová mise. Příběh první důstojnice Michael Burnhamové, sloužící na hvězdné lodi U.S.S. Discovery, odehrávající se deset let před érou slavného kapitána Kirka a jeho pětileté mise.

Nový seriál, který byl pojmenovaný Star Trek: Discovery, mají na starosti tvůrci Gretchen J. Berg a Aaron Harberts. Samotný seriál se odehrává deset let před slavnou érou kapitána Kirka a jeho pětileté mise ve vesmíru, kdy kapitán se svou věrnou posádkou prozkoumával hlubiny a tajemství vesmíru. Seriál je tak tedy prequelem původní show.

Novou myšlenkou celého seriálu bylo dát do popředí postavu, která nebude kapitánem. Téměř veškeré seriály a filmy mají za hlavní postavu kapitána, a tak se většina příběhu točí na můstku lodi. Tentokrát se tomuto klišé chtěli tvůrci vyvarovat, a tak do popředí příběhu dali obyčejného prvního důstojníka, kterým bude žena, která toho o vesmíru a tamních obyvatelech moc neví.


(Logo nového Star Trek seriálu. Foto: CBS All Access)

Hlavní postavou je tak Michael Burnhamová, kterou hraje Sonequa Martin-Green. Ta se proslavila díky populárního seriálu The Walking Dead, kde ztvárnila Sashu. K obsazení se dále přidal například James Frain (Gotham), který si střihne roli Spockova otce Sareka. V seriálu nebude chybět ani Jason Isaacs (Harry Potter), který vdechne život kapitánu Lorcovi.

První série má celkem patnáct epizod. První část série byla vysílána na podzim 2017 a zbývající epizody dostaly svou šanci na jaře 2018. Dle slov tvůrců se jedná o naprosto unikátní projekt, který nemá v seriálové historii obdoby. Scenáristi si dali na příběhu opravdu záležet, celá show je velice nákladná a zážitek je téměř filmový. Ostatně o všem se můžete přesvědčit v přiloženém traileru.

Trailer k první řadě

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
captain

Seriál, který nám dal kapitány Lorcu a Pika, ovšem jinak pokulhává, zlatý The Orville.

6.7.2020 | 16:49:00
master_yoda

každý díl horší než předchozí

1.7.2020 | 9:39:08
xflori01

Fanoušek Star Treku nejsem, takže si to hodnotím čistě z pohledu sci-fi. Dal bych tak 70 %.

webmaster
26.6.2020 | 16:43:07
pkd

Absolutní sračka,která totálně nemá nic společného ani atmosférou,ani vizuálem (to už JarJar byl blíž) s tím,co vymyslel Roddenberry. Škoda,že tady není odpad,dal bych ho.A ne,fakt to není ST jen proto,že to má ten nápis.

18.3.2020 | 13:57:21
CermmiCZ

Se seriálem problém nemám, nejsem zrovna fanoušek startreku takže nějaké ty změny oproti původním, mi nevadí.

16.10.2019 | 22:11:47
MiqueEala

Začátek vypadal slibně, ale pak to bylo stále nudnější a přiblblejší. Klingonská linka děsná už od začátku a ještě tam ti herci ani neumí hrát…

7.9.2019 | 21:43:34
Štísko

Začala jsem, leč po třech dílech jsem o vzdala. Možná to někdy zkusím znovu, ale kapitánka, co neumí velet, a Klingoni-gumáci mě opravdu zklamali.

26.5.2019 | 19:48:45
pastiller

bomba pokračuje to jinak než jiný star treky ale má to své kouzlo pro mě 100%

5.4.2019 | 21:17:59
piccione1982

Super serial.Star Trek serialy mam rad tenhle bych zaradil mezi treti nejoblibenejsi.

18.3.2019 | 17:12:26
MilSpi

Klasické Star trek seriály jsem moc nemusel. Tahle forma mi vyhovuje.

2.3.2019 | 16:20:53

Stav titulků

Epizoda S03E13: That Hope Is You, Part 2

cz100%
DOKONČENO

Aktualizace postav

V průběhu třetí řady seriálu Star Trek: Discovery budeme pravidelně aktualizovat sekci postav. Proto se nezapomeňte podívat na aktuální profily a ohodnotit všechny charaktery:

Reklama

Nejlepší postavy

Zajímavosti

Přehled Star Trek seriálů, kterých se v průběhu času určitě dočkáme

Přehled Star Trek seriálů, kterých se v průběhu času určitě dočkáme

Star Trek seriálů v čase přibývá a bude jich ještě mnohem více. Mnohdy se v tom dá lehce ztratit, proto vám přinášíme souhrnný článek, kde si přehledně shrneme, jaké seriály aktuálně běží, jaké se natáčejí a jaké se chystají. Jaký Star Trek seriál sledujete a hodláte sledovat?

Reklama

Novinky

Tvůrci zásadně změnili vztah Vulkánců a Romulanů a jak byl realizován návrat Leonarda Nimoye?

Tvůrci zásadně změnili vztah Vulkánců a Romulanů a jak byl realizován návrat Leonarda Nimoye?

Zatímco předchozí epizody se soustředily na děj z budoucnosti, nyní se dostáváme zpět k událostem z 23. století. Michael zjišťuje, jak veliký odkaz za sebou zanechal Spock a nestačí se divit, jak moc se sblížily kultury Vulkánců a Romulanů. Jak se vám ovšem líbilo toto nečekané spojení?

Narozeniny herců

Galerie

Galerie