Star Trek: Discovery Popis

Star Trek: Discovery

Star Trek: Discovery

Nová loď, nová mise. Příběh první důstojnice Michael Burnhamové, sloužící na hvězdné lodi U.S.S. Discovery, odehrávající se deset let před érou slavného kapitána Kirka a jeho pětileté mise.

Nový seriál, který byl pojmenovaný Star Trek: Discovery, mají na starosti tvůrci Gretchen J. Berg a Aaron Harberts. Samotný seriál se odehrává deset let před slavnou érou kapitána Kirka a jeho pětileté mise ve vesmíru, kdy kapitán se svou věrnou posádkou prozkoumával hlubiny a tajemství vesmíru. Seriál je tak tedy prequelem původní show.

Novou myšlenkou celého seriálu bylo dát do popředí postavu, která nebude kapitánem. Téměř veškeré seriály a filmy mají za hlavní postavu kapitána, a tak se většina příběhu točí na můstku lodi. Tentokrát se tomuto klišé chtěli tvůrci vyvarovat, a tak do popředí příběhu dali obyčejného prvního důstojníka, kterým bude žena, která toho o vesmíru a tamních obyvatelech moc neví.


(Logo nového Star Trek seriálu. Foto: CBS All Access)

Hlavní postavou je tak Michael Burnhamová, kterou hraje Sonequa Martin-Green. Ta se proslavila díky populárního seriálu The Walking Dead, kde ztvárnila Sashu. K obsazení se dále přidal například James Frain (Gotham), který si střihne roli Spockova otce Sareka. V seriálu nebude chybět ani Jason Isaacs (Harry Potter), který vdechne život kapitánu Lorcovi.

První série má celkem patnáct epizod. První část série byla vysílána na podzim 2017 a zbývající epizody dostaly svou šanci na jaře 2018. Dle slov tvůrců se jedná o naprosto unikátní projekt, který nemá v seriálové historii obdoby. Scenáristi si dali na příběhu opravdu záležet, celá show je velice nákladná a zážitek je téměř filmový. Ostatně o všem se můžete přesvědčit v přiloženém traileru.

Trailer k první řadě

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Tuleň44

Tento blábol dělá značce StarTrek jen ostudu. Ztráta času.

20.2.2019 | 12:29:04
Kobyone

CGI a rozpočet tenhle seriál drží na úrovni kvalitních seriálů. Jinak mě to jako fanouška Sci-fi poměrně zklamalo. I tak si zaslouží 75%.

22.1.2019 | 23:00:34
Kalam

Humus, toto není star trek… otřesné postavy, trapný děj, většina castu neherci… JJovina jak vyšitá

7.10.2018 | 19:06:53
-Skinner-

Ako naozaj veľký fanúšik Star Treku musím povedať, že sa mi seriál veľmi páči. Nie je to síce najlepší ST seriál ale ani ten najhorší. Efekty sú vynikajúce rovnako tak herci aj keď niektoré postavy u mňa nerezonujú tak ako v iných ST. Seriál je viditeľne inšpirovaný novými filmami. Použivanie vyspelých technológii nie je potrebné riešiť kedže sa nerieši ani pri prequelových Star Wars filmoch. Efekty sú proste moderné aby apelovali na súčasných divákov. Vzhľad klingonov som nejak strávil kedže ho tvorcovia nejak rozumne vysvetlili a v budúcnosti predstavia pôvodných Klingonov. Jediné čo mi vadí, že sa nové filmy a seriály odklonili od utopistickej vízie Genea Roddenberryho k akčnej dráme. Aj v minulých seriáloch sme mali akčne epizódy ale bolo mnoho tých nad ktorými sa mal človek zamyslieť.

1.10.2018 | 23:37:08
KevSpa

Trochu slabší rozjezd i dojezd, ale až na drobná zaváhání se Discovery celkem povedlo. Z postav nejvíce zaujal kapitán Lorca v podání Jasona Isaacse. Nepatřím mezi velké fanoušky Star Treku, takže se ani nebudu pouštět do jakéhokoli srovnávání. Discovery je solidní podívaná, ale čekat od seriálu zázraky je zbytečné.

webmaster, korektor
13.2.2018 | 3:45:33
otikk

Nevím co se tady pořád řeší a porovnává, žádný fanoušek nejsem ani nebudu, ale tohle je pro mě přijatelná verze a myslím jak efektově tak hraně je to na výbornou.

31.1.2018 | 8:00:09
Jamas

Som fanúšik Star Treku, ale k tomuto seriálu sa mi ťažko vyjadruje. Nejak mi vadia herci a ich výkon, slabá atmosféra, nejaké je to umelé, krčovité. Efekty fajn. 70%

5.1.2018 | 20:14:07
rio

už sa neviem dočkať januára, zimné finále na jednotku :)

18.11.2017 | 0:07:31
lone.ranger

Už jsem se bál, jestli se dalšího Star Trek seriálu kdy dožiju. :) Noví Klingoni mi vůbec nevadí. Co mi ale vadí, je vzhled lodí. Samotná Discovery je vyloženě hnusná. Za to hvězda dolů.

Designéři by se mohli učit od fanoušků.

Plavidla z Axanaru mají svěží look a přitom ctí tradici. Třeba se jednou přece jen dočkáme…

15.11.2017 | 19:53:37
Arrin

je to tak strašně špatný, že na to prostě slova nestačí, toto prostě nikoho ani nemělo napadnout, natož to opravdu natočit…! btw, chybí tu hodnocení 0% = ODPAD!

7.11.2017 | 13:42:21

Stav titulků

Epizoda S03E13: That Hope Is You, Part 2

cz100%
DOKONČENO

Aktualizace postav

V průběhu třetí řady seriálu Star Trek: Discovery budeme pravidelně aktualizovat sekci postav. Proto se nezapomeňte podívat na aktuální profily a ohodnotit všechny charaktery:

Reklama

Nejlepší postavy

Zajímavosti

Přehled Star Trek seriálů, kterých se v průběhu času určitě dočkáme

Přehled Star Trek seriálů, kterých se v průběhu času určitě dočkáme

Star Trek seriálů v čase přibývá a bude jich ještě mnohem více. Mnohdy se v tom dá lehce ztratit, proto vám přinášíme souhrnný článek, kde si přehledně shrneme, jaké seriály aktuálně běží, jaké se natáčejí a jaké se chystají. Jaký Star Trek seriál sledujete a hodláte sledovat?

Reklama

Novinky

Tvůrci zásadně změnili vztah Vulkánců a Romulanů a jak byl realizován návrat Leonarda Nimoye?

Tvůrci zásadně změnili vztah Vulkánců a Romulanů a jak byl realizován návrat Leonarda Nimoye?

Zatímco předchozí epizody se soustředily na děj z budoucnosti, nyní se dostáváme zpět k událostem z 23. století. Michael zjišťuje, jak veliký odkaz za sebou zanechal Spock a nestačí se divit, jak moc se sblížily kultury Vulkánců a Romulanů. Jak se vám ovšem líbilo toto nečekané spojení?

Narozeniny herců

Galerie

Galerie