Star Trek: Discovery Popis

Star Trek: Discovery

Star Trek: Discovery

Nová loď, nová mise. Příběh první důstojnice Michael Burnhamové, sloužící na hvězdné lodi U.S.S. Discovery, odehrávající se deset let před érou slavného kapitána Kirka a jeho pětileté mise.

Nový seriál, který byl pojmenovaný Star Trek: Discovery, mají na starosti tvůrci Gretchen J. Berg a Aaron Harberts. Samotný seriál se odehrává deset let před slavnou érou kapitána Kirka a jeho pětileté mise ve vesmíru, kdy kapitán se svou věrnou posádkou prozkoumával hlubiny a tajemství vesmíru. Seriál je tak tedy prequelem původní show.

Novou myšlenkou celého seriálu bylo dát do popředí postavu, která nebude kapitánem. Téměř veškeré seriály a filmy mají za hlavní postavu kapitána, a tak se většina příběhu točí na můstku lodi. Tentokrát se tomuto klišé chtěli tvůrci vyvarovat, a tak do popředí příběhu dali obyčejného prvního důstojníka, kterým bude žena, která toho o vesmíru a tamních obyvatelech moc neví.


(Logo nového Star Trek seriálu. Foto: CBS All Access)

Hlavní postavou je tak Michael Burnhamová, kterou hraje Sonequa Martin-Green. Ta se proslavila díky populárního seriálu The Walking Dead, kde ztvárnila Sashu. K obsazení se dále přidal například James Frain (Gotham), který si střihne roli Spockova otce Sareka. V seriálu nebude chybět ani Jason Isaacs (Harry Potter), který vdechne život kapitánu Lorcovi.

První série má celkem patnáct epizod. První část série byla vysílána na podzim 2017 a zbývající epizody dostaly svou šanci na jaře 2018. Dle slov tvůrců se jedná o naprosto unikátní projekt, který nemá v seriálové historii obdoby. Scenáristi si dali na příběhu opravdu záležet, celá show je velice nákladná a zážitek je téměř filmový. Ostatně o všem se můžete přesvědčit v přiloženém traileru.

Trailer k první řadě

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Arrin

je to tak strašně špatný, že na to prostě slova nestačí, toto prostě nikoho ani nemělo napadnout, natož to opravdu natočit…! btw, chybí tu hodnocení 0% = ODPAD!

7.11.2017 | 13:42:21
Johanek

Viděl jsem všechny seriály/filmy ST, některé byly horší, některé byly lepší a některé byly úžasné. Discovery mě ohromil silou, jakou jsem se do seriálu ponořil a to od prvního dílu. Jako fanoušek ST jsem rád za každý seriál, nebo film, byť z hlediska časové posloupnosti, nebo kontextu zcela vybočuje z děje původních řad. Ale ruku na srdce, není to realita, ale sci-fi, takže mi je jedno, že Klingoni vypadají jinak a že se používají technologie, o kterých se pozdějším posádkám ani nezdálo. Jde mi o celek řady Discovery a ta má očekávání naplňuje. :)

25.10.2017 | 18:27:36
pikaia

Prozatím u mě rozhodně dobrý.

7.10.2017 | 19:29:51
mog

sorry, odpad!

7.10.2017 | 9:55:17
JeyCZE

Seriál hodnotím velmi kladně. Jediné co mě mrzí je, že to nemá takový ten starý nádech předchozích Star Trek seriálů. ST:D bych přirovnal svým stylem k novým filmům. Ale kvůli takové věci nemůžu seriálu ubrat hodnocení, venku jsou zatím jenom tři díly, takže se nechám překvapit jak to bude pokračovat. V prvních dílech se mi výběr postav líbí..

2.10.2017 | 15:03:58
jakubczz

Za mě dobrý seriál :D

2.10.2017 | 12:04:59
Kothy

Po dlouhe dobe novy Star Trek serial :)

1.10.2017 | 18:55:25
BlueBat

Já jsem prostě tustový konzument a bavil jsem se, napětí apod. skvělé … co se týče ST věcí a logiku, vědu nehledám. na odreagování po úporném dni rozhodně pecka.A že s eto dá koukat na Netflixu, – 100%.

29.9.2017 | 19:18:24
Kamil8

Velké zklamání bych neřekl .Je to pro mladší generaci která původní seriál nezná. Provedení seriálu špatné není a výběr herců je dobrý .. 60 %…

28.9.2017 | 16:50:21
RoX

Velké zklamání – díval jsem se na oba díly znovu, ta nelogičnost mě skutečně v každé scéně tloukla do očí. Nejen nový vzhled Klingonů je špatně (co bylo vlastně špatného na vzhledu ala Worf?), ale i jejich chování a podstata příběhu… Člověk, vychován jako vulkán – WTF? Výsadky, které zásadně dělá kapitánka s první důstojnicí, přestože zjevně druhý důstojník je strašpytel a je mi záhadou, jak se vlastně mohl dostat na takovou pozici a velet lodi… O tom, že jsou v seriálu, který se má odehrávat před érou Kirka, technologie, které byly v Star Trek univerzu až v pozdějších fázích a za ne úplně „běžých“ podmínek, je skoro až škoda mluvit. Přemýšleli vlastně scénáristi nad tím, jak by 2000 km šlo za necelých 9 minut sfouknout ve skafandru? Jestli kvůli tomu musel skončit projekt Axanar…:-(

28.9.2017 | 8:14:58

Stav titulků

Epizoda S03E13: That Hope Is You, Part 2

cz100%
DOKONČENO

Aktualizace postav

V průběhu třetí řady seriálu Star Trek: Discovery budeme pravidelně aktualizovat sekci postav. Proto se nezapomeňte podívat na aktuální profily a ohodnotit všechny charaktery:

Reklama

Nejlepší postavy

Zajímavosti

Přehled Star Trek seriálů, kterých se v průběhu času určitě dočkáme

Přehled Star Trek seriálů, kterých se v průběhu času určitě dočkáme

Star Trek seriálů v čase přibývá a bude jich ještě mnohem více. Mnohdy se v tom dá lehce ztratit, proto vám přinášíme souhrnný článek, kde si přehledně shrneme, jaké seriály aktuálně běží, jaké se natáčejí a jaké se chystají. Jaký Star Trek seriál sledujete a hodláte sledovat?

Reklama

Novinky

Tvůrci zásadně změnili vztah Vulkánců a Romulanů a jak byl realizován návrat Leonarda Nimoye?

Tvůrci zásadně změnili vztah Vulkánců a Romulanů a jak byl realizován návrat Leonarda Nimoye?

Zatímco předchozí epizody se soustředily na děj z budoucnosti, nyní se dostáváme zpět k událostem z 23. století. Michael zjišťuje, jak veliký odkaz za sebou zanechal Spock a nestačí se divit, jak moc se sblížily kultury Vulkánců a Romulanů. Jak se vám ovšem líbilo toto nečekané spojení?

Narozeniny herců

Galerie

Galerie