Star Trek: Discovery Michael Burnham

Michael Burnham

Michael Burnham

Komandérka na lodi U.S.S. Shenzhou s vulkánskými kořeny.

Sezóny 2
2017 - 2019

Michael Burnhamová je prvním důstojníkem na lodi U.S.S. Shenzhou, kterou vede kapitánka Philippa Georgiou. Michael přišla o rodiče, když byla mladá. Zabili je Klingoni. Od té doby vyrůstala u Sareka, který si jako správný Vulkánec držel odstup a nedával na sobě znát jakékoliv emoce. Celý život se Michael učila zvládat své emoce a uvažovat pouze logicky. Stala se také prvním člověkem, který kdy dokázal úspěšně absolvovat Vulkánskou akademii věd.

Když ve vzduchu visí klingonská hrozba, je to právě Michael, která s nimi přijde poprvé do styku. I když ví, že jsou zodpovědní za smrt jejich rodičů, snaží se být nad věcí a uvažovat racionálně. Michael kapitánce Philippě prozradí o blížící se hrozbě, ale Georgiou jí příliš nevěří a nechce poslouchat rady své komandérky.


Michael tak nakonec bere vše do svých vlastních rukou, zradí kapitána a pokusí se zaútočit na loď Klingonů. To jí ostatně doporučil i její nevlastní otec Sarek, který jí pověděl o způsobu jednání, který Klingoni respektují. Kapitánka ale brzy přichází k vědomí a Michael zastavuje. Posléze si ale uvědomuje, že její komandérka měla celou dobu pravdu.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
theplanetoftheapes

Majkiel bůůůů, bůůůů. Umřeli mi rodiče – oukej zaslouženě bůůů, umřela mi oblíbená šéfová na vesmírné lodi,dobře chápu bůůůů. Nějaká kámoška je na ošetřovně, dobře taky bůůůů, navštíví mě macecha a nevlastní tata, taky budu bulit a snoplit u toho. Pak mi do vákua odletí oblíbená kalkulačka s nohama, bůůů, bůůů, k obědu v jídelně zbyl už jen oschlý salát: bůůůůůůůůůůůů, zmrzlina došla: bůůůůůůůůůů, kafe máme jen bez kofeinu: bůůůůůůůůůůůůůůůů. Rozkaz kapitána: Burnham, dáte si 48 hodin trvající misi, kde se budete plazit v blátě, v hnusných hadrech, možná u toho i umřete. Burnham na to: OK kapitáne Pájku, to mi vůbec neva, jsem v pohodě, hlavně abych se potom mohla z toho všeho zase vybulit.

30.7.2019 | 13:14:23
qwiff

Neskutečná tragédka.

30.5.2019 | 23:21:10
quardok

hroznej uplakánek… Z toho si máme jako brát příklad?

19.4.2019 | 22:57:48
pavel.hangman

Netradiční hlavní hrdinka s určitým potenciálem, který však tvůrci (zatím) neproměnili.

18.4.2019 | 18:16:40
captain

Podivně nepravděpodobná, přitom hlavní postava, a zrovna teda dost těžko uvěřitelná. Mě zatím neoslovila, natož aby přisvědčila.

31.3.2019 | 19:49:06
Hudson

a tak dala by se :D

28.2.2019 | 21:41:20
aleseks

za mě skvělá :-)

5.3.2018 | 19:52:05
PRINC180

Skvělá hlavní hrdinka…

18.2.2018 | 23:15:17
Kothy

Tahoun celeho serialu.

22.11.2017 | 18:27:08
cukerinecek

Podle mě skvělá, nechápu, co proti ní všichni mají.

11.11.2017 | 21:45:57
1

Stav titulků

Epizoda S02E14: Such Sweet Sorrow, Part 2

cz100%
DOKONČENO

Titulky pro vás každý týden připravuje tým ve složení:
thestral, Korax, @spockedscully, @Marethyu2000, @eodeon a @KlárkaP

Aktualizace postav

V průběhu první řady seriálu Star Trek: Discovery budeme pravidelně aktualizovat sekci postav. Proto se nezapomeňte podívat na aktuální profily a ohodnotit všechny charaktery:

Reklama

Nejlepší postavy

Reklama

Teorie

Kdo je Rudý anděl a o co mu jde?

Kdo je Rudý anděl a o co mu jde?

Celá zápletka druhé řady seriálu Discovery se točí okolo Rudého anděla, který se zničehonic objevuje na náhodných místech v galaxii a ovlivňuje jejich historii. Se šestým dílem jsme zase o kousek blíže odhalení pravdy, kdo Rudý anděl ve skutečnosti je a o co mu jde.

Zajímavosti

Recenze druhé řady seriálu Star Trek Discovery: Za hodně peněz málo muziky?

Recenze druhé řady seriálu Star Trek Discovery: Za hodně peněz málo muziky?

Máme za sebou druhou řadu seriálu Star Trek: Discovery a všichni si jistě už udělali čas, aby dohonili resty a zhlédli závěrečné díly. Nyní s odstupem času se na celou druhou řadu opět podíváme a rozebereme si ji. Opravdu se jednalo o tak kvalitní zábavu, jak nám tvůrci tvrdí?

Narozeniny herců

Galerie

Galerie