Star Trek: Discovery
70/100 - 140×

Star Trek: Discovery

Nová loď, nová mise. Příběh první důstojnice Michael Burnhamové, sloužící na hvězdné lodi U.S.S. Discovery, odehrávající se deset let před érou slavného kapitána Kirka a jeho pětileté mise.

USA | 2017 | Pauza
vysílání
3 sezóny | CBS All Access | 43 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Sci-fi
hrají
Sonequa Martin-Green (Michael Burnham), James Frain (Sarek), Michelle Yeoh (Philippa Georgiou), Doug Jones (Saru), Jason Isaacs (Gabriel Lorca), Anthony Rapp (Paul Stamets), Shazad Latif (Ash Tyler), Wilson Cruz (Hugh Culber), Mary Wiseman (Sylvia Tilly), Jayne Brook (Katrina Cornwell), Mary Chieffo (L'Rell), Shazad Latif (Voq), Mia Kirshner (Amanda Grayson), Emily Coutts (Keyla Detmer), Anson Mount (Christopher Pike)

Michael Burnham

Michael Burnham

Komandérka na lodi U.S.S. Shenzhou s vulkánskými kořeny.

Sezóny 3
2017 - 2020

Michael Burnhamová je prvním důstojníkem na lodi U.S.S. Shenzhou, kterou vede kapitánka Philippa Georgiou. Michael přišla o rodiče, když byla mladá. Zabili je Klingoni. Od té doby vyrůstala u Sareka, který si jako správný Vulkánec držel odstup a nedával na sobě znát jakékoliv emoce. Celý život se Michael učila zvládat své emoce a uvažovat pouze logicky. Stala se také prvním člověkem, který kdy dokázal úspěšně absolvovat Vulkánskou akademii věd.

Když ve vzduchu visí klingonská hrozba, je to právě Michael, která s nimi přijde poprvé do styku. I když ví, že jsou zodpovědní za smrt jejich rodičů, snaží se být nad věcí a uvažovat racionálně. Michael kapitánce Philippě prozradí o blížící se hrozbě, ale Georgiou jí příliš nevěří a nechce poslouchat rady své komandérky.


Michael tak nakonec bere vše do svých vlastních rukou, zradí kapitána a pokusí se zaútočit na loď Klingonů. To jí ostatně doporučil i její nevlastní otec Sarek, který jí pověděl o způsobu jednání, který Klingoni respektují. Kapitánka ale brzy přichází k vědomí a Michael zastavuje. Posléze si ale uvědomuje, že její komandérka měla celou dobu pravdu.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
yaz

Za mě absolutně nejhorší postava celého seriálu. Nevěrohodná (herecký projev), zbytečně vše přehrává. Nesedla mi už od začátku, ale od 4. řady to pro mě už začalo být nesnesitelné a tím pro mne seriál skončil.

9.6.2022 | 11:09:32
Kulpath

keď zafňuká daj si panáka

11.5.2022 | 20:33:50
Zady

Musím souhlasit s vojtou637, tato herečka neumí hrát, skoro všechno přehrává. Ve vedlejší roli by to nevadilo, ale jako hlavní postava kazí, už tak hrozný, celý seriál. To ori: Taky jsem přemýšlel, proč šeptá, asi když je něco důležitého, tak proto.

12.3.2022 | 22:53:25
Alenn

Mary Sue, doslova nepotřebuje nikoho dalšího a nevím proč tam ostatní vůbec jsou když Michal je bezchybný/á.

15.12.2021 | 0:19:40
ori

Hrozne protivná postava zahraná hrozne protivnou herečkou. Prečo musí stále šepkať? A oni z nej ešte urobia kapitána…!

webmaster
10.1.2021 | 22:02:49
Xforbidden

Nesympatická postava.

8.12.2020 | 23:19:40
Lan

Hlavni postava, boze ale tak nudna, nezazivna a s minimalnim charismatem. Byt tam misto ni nekdo aspon prumerny, vytahne Discovery do uplne jineho levelu…

6.12.2020 | 18:25:32
vojta637

Ubrečená verze brouka Pytlíka v dámském provedení. Všechno ví, všechno zná, všemu rozumí. A herečka bohužel absolutně neumí hrát a pořád přehrává své, přesně tři, nálady, povíšenost, smutek, vztek. Zároveň o ní jako o člověku víme naprosté minimum. Je to sice hlavní hrdinka seriálu, ale působí, jako kdyby ráno vstala, celej den zachraňovala svět a večer šla spát. Co dělá ve volném čase, jaký má vztah s přáteli atd. . Zatím je vykreslena pouze tak, že ji všichni nadevše milují, večer se k ní modlí a v noci se jim o ní zdá.

18.11.2020 | 0:51:30
pavel.hangman

Nepříliš sympatická hlavní hrdinka. Zpočátku měla tahle postava možná nějaký potenciál, nic moc ale nepředvedla a s přibývajícími díly začínám mít pocit, že už ani nepředvede.

5.11.2020 | 17:55:11
HolyTrue

Uplakaná černá huba.

17.10.2020 | 13:45:19
1

Stav titulků

Epizoda S04E13: Coming Home

cz100%
DOKONČENO

Aktualizace postav

V průběhu třetí řady seriálu Star Trek: Discovery budeme pravidelně aktualizovat sekci postav. Proto se nezapomeňte podívat na aktuální profily a ohodnotit všechny charaktery:

Reklama

Nejlepší postavy

Zajímavosti

Přehled Star Trek seriálů, kterých se v průběhu času určitě dočkáme

Přehled Star Trek seriálů, kterých se v průběhu času určitě dočkáme

Star Trek seriálů v čase přibývá a bude jich ještě mnohem více. Mnohdy se v tom dá lehce ztratit, proto vám přinášíme souhrnný článek, kde si přehledně shrneme, jaké seriály aktuálně běží, jaké se natáčejí a jaké se chystají. Jaký Star Trek seriál sledujete a hodláte sledovat?

Novinky

Star Trek 4 žije, Abramsova parta se vrátí se zbrusu novým filmem

Star Trek 4 žije, Abramsova parta se vrátí se zbrusu novým filmem

Nemožné se stalo skutečností. Star Trek 4 byl již v přípravách, nicméně od projektu odstoupil Chris Pine a Chris Hemsworth, jelikož výplata za další film nebyla podle jejich představ. Starý tým se ovšem vrací a kamery by se mohly roztočit ještě letos. To je ale zpráva, co říkáte?

Narozeniny herců

Galerie

Galerie

Filtr seriálů
Reklama