Star Trek: Discovery Michael Burnham

Michael Burnham

Michael Burnham

Komandérka na lodi U.S.S. Shenzhou s vulkánskými kořeny.

Sezóny 3
2017 - 2020

Michael Burnhamová je prvním důstojníkem na lodi U.S.S. Shenzhou, kterou vede kapitánka Philippa Georgiou. Michael přišla o rodiče, když byla mladá. Zabili je Klingoni. Od té doby vyrůstala u Sareka, který si jako správný Vulkánec držel odstup a nedával na sobě znát jakékoliv emoce. Celý život se Michael učila zvládat své emoce a uvažovat pouze logicky. Stala se také prvním člověkem, který kdy dokázal úspěšně absolvovat Vulkánskou akademii věd.

Když ve vzduchu visí klingonská hrozba, je to právě Michael, která s nimi přijde poprvé do styku. I když ví, že jsou zodpovědní za smrt jejich rodičů, snaží se být nad věcí a uvažovat racionálně. Michael kapitánce Philippě prozradí o blížící se hrozbě, ale Georgiou jí příliš nevěří a nechce poslouchat rady své komandérky.


Michael tak nakonec bere vše do svých vlastních rukou, zradí kapitána a pokusí se zaútočit na loď Klingonů. To jí ostatně doporučil i její nevlastní otec Sarek, který jí pověděl o způsobu jednání, který Klingoni respektují. Kapitánka ale brzy přichází k vědomí a Michael zastavuje. Posléze si ale uvědomuje, že její komandérka měla celou dobu pravdu.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
ori

Hrozne protivná postava zahraná hrozne protivnou herečkou. Prečo musí stále šepkať? A oni z nej ešte urobia kapitána…!

redaktor
10.1.2021 | 22:02:49
Xforbidden

Nesympatická postava.

8.12.2020 | 23:19:40
Lan

Hlavni postava, boze ale tak nudna, nezazivna a s minimalnim charismatem. Byt tam misto ni nekdo aspon prumerny, vytahne Discovery do uplne jineho levelu…

6.12.2020 | 18:25:32
vojta637

Ubrečená verze brouka Pytlíka v dámském provedení. Všechno ví, všechno zná, všemu rozumí. A herečka bohužel absolutně neumí hrát a pořád přehrává své, přesně tři, nálady, povíšenost, smutek, vztek. Zároveň o ní jako o člověku víme naprosté minimum. Je to sice hlavní hrdinka seriálu, ale působí, jako kdyby ráno vstala, celej den zachraňovala svět a večer šla spát. Co dělá ve volném čase, jaký má vztah s přáteli atd. . Zatím je vykreslena pouze tak, že ji všichni nadevše milují, večer se k ní modlí a v noci se jim o ní zdá.

18.11.2020 | 0:51:30
pavel.hangman

Nepříliš sympatická hlavní hrdinka. Zpočátku měla tahle postava možná nějaký potenciál, nic moc ale nepředvedla a s přibývajícími díly začínám mít pocit, že už ani nepředvede.

5.11.2020 | 17:55:11
HolyTrue

Uplakaná černá huba.

17.10.2020 | 13:45:19
master_yoda

uřvaná, hysterická čůza

1.7.2020 | 9:41:50
theplanetoftheapes

Majkiel bůůůů, bůůůů. Umřeli mi rodiče – oukej zaslouženě bůůů, umřela mi oblíbená šéfová na vesmírné lodi,dobře chápu bůůůů. Nějaká kámoška je na ošetřovně, dobře taky bůůůů, navštíví mě macecha a nevlastní tata, taky budu bulit a snoplit u toho. Pak mi do vákua odletí oblíbená kalkulačka s nohama, bůůů, bůůů, k obědu v jídelně zbyl už jen oschlý salát: bůůůůůůůůůůůů, zmrzlina došla: bůůůůůůůůůů, kafe máme jen bez kofeinu: bůůůůůůůůůůůůůůůů. Rozkaz kapitána: Burnham, dáte si 48 hodin trvající misi, kde se budete plazit v blátě, v hnusných hadrech, možná u toho i umřete. Burnham na to: OK kapitáne Pájku, to mi vůbec neva, jsem v pohodě, hlavně abych se potom mohla z toho všeho zase vybulit.

30.7.2019 | 13:14:23
qwiff

Neskutečná tragédka.

30.5.2019 | 23:21:10
quardok

hroznej uplakánek… Z toho si máme jako brát příklad?

19.4.2019 | 22:57:48
1

Stav titulků

Epizoda S03E13: That Hope Is You, Part 2

cz100%
DOKONČENO

Aktualizace postav

V průběhu třetí řady seriálu Star Trek: Discovery budeme pravidelně aktualizovat sekci postav. Proto se nezapomeňte podívat na aktuální profily a ohodnotit všechny charaktery:

Reklama

Nejlepší postavy

Zajímavosti

Přehled Star Trek seriálů, kterých se v průběhu času určitě dočkáme

Přehled Star Trek seriálů, kterých se v průběhu času určitě dočkáme

Star Trek seriálů v čase přibývá a bude jich ještě mnohem více. Mnohdy se v tom dá lehce ztratit, proto vám přinášíme souhrnný článek, kde si přehledně shrneme, jaké seriály aktuálně běží, jaké se natáčejí a jaké se chystají. Jaký Star Trek seriál sledujete a hodláte sledovat?

Reklama

Novinky

Tvůrci zásadně změnili vztah Vulkánců a Romulanů a jak byl realizován návrat Leonarda Nimoye?

Tvůrci zásadně změnili vztah Vulkánců a Romulanů a jak byl realizován návrat Leonarda Nimoye?

Zatímco předchozí epizody se soustředily na děj z budoucnosti, nyní se dostáváme zpět k událostem z 23. století. Michael zjišťuje, jak veliký odkaz za sebou zanechal Spock a nestačí se divit, jak moc se sblížily kultury Vulkánců a Romulanů. Jak se vám ovšem líbilo toto nečekané spojení?

Narozeniny herců

Galerie

Galerie