Star Trek: Discovery
70/100 - 142×

Star Trek: Discovery

Nová loď, nová mise. Příběh první důstojnice Michael Burnhamové, sloužící na hvězdné lodi U.S.S. Discovery, odehrávající se deset let před érou slavného kapitána Kirka a jeho pětileté mise.

USA | 2017 | Pauza
vysílání
3 sezóny | CBS All Access | 43 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Sci-fi
hrají
Sonequa Martin-Green (Michael Burnham), James Frain (Sarek), Michelle Yeoh (Philippa Georgiou), Doug Jones (Saru), Jason Isaacs (Gabriel Lorca), Anthony Rapp (Paul Stamets), Shazad Latif (Ash Tyler), Wilson Cruz (Hugh Culber), Mary Wiseman (Sylvia Tilly), Jayne Brook (Katrina Cornwell), Mary Chieffo (L'Rell), Shazad Latif (Voq), Mia Kirshner (Amanda Grayson), Emily Coutts (Keyla Detmer), Anson Mount (Christopher Pike)

Philippa Georgiou

Philippa Georgiou

Kapitánka lodi U.S.S. Shenzhou, která bezmezně věří Michael.

Sezóny 3
2017 - 2020

Philippa Georgiou je kapitánka lodi U.S.S. Shenzhou. Pod svá křídla přijala Michael Burnhamovou, která byla téměř celý život vychovávána na Vulkánu Sarekem. Philippa věděla, že to s Michael bude těžké. I když věděla, že jako člověk má emoce, bude těžké je v ní probudit, když celý život vyrůstala mezi Vulkánci, ale nakonec se jí to podařilo.

Philippa a Michael se staly dobrými přáteli, později z Michael udělala svého prvního důstojníka. Když v roce 2256 opět hrozí, že Federace vstoupí do války s Klingony, Philippa se snaží celou situaci řešit diplomaticky, ale ne vždy to tak úplně jde. To ví především Michael, která dá na rady Sareka, a pokusí se na Klingony zaútočit. Kvůli tomu musí ale zradit svou vlastní kapitánku.

Nakonec se Michael nepodaří dosáhnout toho, čeho chtěla, a následně je uvězněna. Philippa si stejně posléze uvědomuje, že Burnhamová měla pravdu, ale její stanovisko to nemění – zradila svého kapitána a chtěla způsobit vzpouru. Přesto se Philippa vydává s Michael na klingonskou loď ukořistit cenného zajatce. Celá situace ale pro kapitánku Georgiou nedopadne vůbec dobře.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Jamis

Herečku mám rád, ale tahle role ne úplně nenadchla

2.12.2021 | 21:26:07
Orchoose

Nejlepsi postava.

24.1.2021 | 21:22:48
massx

Mongoloidní nápad jít na klingonskou loď a zaplatila za to životem. Někdy by toho Saru mohli poslechnout. Dobře jí tak, jinak celkem fajn. Edit po třetí sérii: Koukám, že si tu většina hlasujících spletla Prime a Mirror verzi, není to ta samá. Kdyby tu byla Mirror Georgiou, tak jí dám plný počet, protože ta mirror dvojepizoda byla opět nejzábavnější z celé série.

11.1.2021 | 7:04:45
ori

Úžasná postava ktorá vždy dokázala pobaviť. Jej odchod je mínusom pre Discovery lebo už tam skoro nikto zaujímavý nezostal, ale aspoň dostane vlastný seriál.

webmaster
10.1.2021 | 21:58:21
Xforbidden

Nejzajímavější postava. Nesnáším ty, za každou cenu, kladný a hodný Star Trekový charaktery.

8.12.2020 | 23:22:46
pavel.hangman

Po Janewayové další trekovská kapitánka.

Na začátku 3. série, kdy už jsou všechny top postavy pryč, je nejlepší na place. Skvěle zahraná. Přesto si myslím, že ji měli tvůrci kdysi v 1. sérii nechat „u ledu“ a dál měl pokračovat raději Gabriel Lorca. Můj názor.

31.10.2020 | 22:05:43
master_yoda

jediná postava s jasným charakterem

1.7.2020 | 9:40:39
Xyll

Skvělá postava, skvěle zahraná. Pro mne nejlepší charakter seriálu v první sezóně. Ve druhé je také zajímavá a těším se na Sekci 31.

9.6.2020 | 20:02:11
theplanetoftheapes

Takový ženský slabý odvar Jackieho Chana. Předvádí nějaké divné kung-fu zkřížené s karatem v akčně vypadajícím stylu. Nesnášel jsem to její odsekávání a kočkování její zrcadlové role. Celkem bych tu roli i chápal, kdyby ovšem herečka nevypadala jak postarší vedoucí vietnamské sámošky.

30.7.2019 | 13:23:05
captain

Už od Pilotu nevěrohodná, nepravděpodobná, navíc nahrazena zrcadlovým „zlým“ protějškem, hmm… kapitán Flotily vs. císařovna. Výsledek, císařovna mezi čelními představiteli Oddílu 31.?! Tak určitě, až naprší a uschne.

31.3.2019 | 19:55:21
1

Stav titulků

Epizoda S04E13: Coming Home

cz100%
DOKONČENO

Aktualizace postav

V průběhu třetí řady seriálu Star Trek: Discovery budeme pravidelně aktualizovat sekci postav. Proto se nezapomeňte podívat na aktuální profily a ohodnotit všechny charaktery:

Reklama

Nejlepší postavy

Zajímavosti

Přehled Star Trek seriálů, kterých se v průběhu času určitě dočkáme

Přehled Star Trek seriálů, kterých se v průběhu času určitě dočkáme

Star Trek seriálů v čase přibývá a bude jich ještě mnohem více. Mnohdy se v tom dá lehce ztratit, proto vám přinášíme souhrnný článek, kde si přehledně shrneme, jaké seriály aktuálně běží, jaké se natáčejí a jaké se chystají. Jaký Star Trek seriál sledujete a hodláte sledovat?

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Novinky

Star Trek 4 žije, Abramsova parta se vrátí se zbrusu novým filmem

Star Trek 4 žije, Abramsova parta se vrátí se zbrusu novým filmem

Nemožné se stalo skutečností. Star Trek 4 byl již v přípravách, nicméně od projektu odstoupil Chris Pine a Chris Hemsworth, jelikož výplata za další film nebyla podle jejich představ. Starý tým se ovšem vrací a kamery by se mohly roztočit ještě letos. To je ale zpráva, co říkáte?

Narozeniny herců

Galerie

Galerie

Filtr seriálů
Reklama