Star Trek: Discovery Philippa Georgiou

Philippa Georgiou

Philippa Georgiou

Kapitánka lodi U.S.S. Shenzhou, která bezmezně věří Michael.

Sezóny 3
2017 - 2020

Philippa Georgiou je kapitánka lodi U.S.S. Shenzhou. Pod svá křídla přijala Michael Burnhamovou, která byla téměř celý život vychovávána na Vulkánu Sarekem. Philippa věděla, že to s Michael bude těžké. I když věděla, že jako člověk má emoce, bude těžké je v ní probudit, když celý život vyrůstala mezi Vulkánci, ale nakonec se jí to podařilo.

Philippa a Michael se staly dobrými přáteli, později z Michael udělala svého prvního důstojníka. Když v roce 2256 opět hrozí, že Federace vstoupí do války s Klingony, Philippa se snaží celou situaci řešit diplomaticky, ale ne vždy to tak úplně jde. To ví především Michael, která dá na rady Sareka, a pokusí se na Klingony zaútočit. Kvůli tomu musí ale zradit svou vlastní kapitánku.


Nakonec se Michael nepodaří dosáhnout toho, čeho chtěla, a následně je uvězněna. Philippa si stejně posléze uvědomuje, že Burnhamová měla pravdu, ale její stanovisko to nemění – zradila svého kapitána a chtěla způsobit vzpouru. Přesto se Philippa vydává s Michael na klingonskou loď ukořistit cenného zajatce. Celá situace ale pro kapitánku Georgiou nedopadne vůbec dobře.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
pavel.hangman

Po Janewayové další trekovská kapitánka.

Na začátku 3. série, kdy už jsou všechny top postavy pryč, je nejlepší na place. Skvěle zahraná. Přesto si myslím, že ji měli tvůrci kdysi v 1. sérii nechat „u ledu“ a dál měl pokračovat raději Gabriel Lorca. Můj názor.

31.10.2020 | 22:05:43
master_yoda

jediná postava s jasným charakterem

1.7.2020 | 9:40:39
Xyll

Skvělá postava, skvěle zahraná. Pro mne nejlepší charakter seriálu v první sezóně. Ve druhé je také zajímavá a těším se na Sekci 31.

9.6.2020 | 20:02:11
theplanetoftheapes

Takový ženský slabý odvar Jackieho Chana. Předvádí nějaké divné kung-fu zkřížené s karatem v akčně vypadajícím stylu. Nesnášel jsem to její odsekávání a kočkování její zrcadlové role. Celkem bych tu roli i chápal, kdyby ovšem herečka nevypadala jak postarší vedoucí vietnamské sámošky.

30.7.2019 | 13:23:05
captain

Už od Pilotu nevěrohodná, nepravděpodobná, navíc nahrazena zrcadlovým „zlým“ protějškem, hmm… kapitán Flotily vs. císařovna. Výsledek, císařovna mezi čelními představiteli Oddílu 31.?! Tak určitě, až naprší a uschne.

31.3.2019 | 19:55:21
megary

Top postava, aj keď z alternatívnej reality. Neviem sa dočkať jej spin-offu.

8.2.2019 | 15:20:26
pidalin

Byla tam moc krátce na to jí pořádně zhodnotit, docela příjemně vypadající kapitánka, která nestřílí první a dodržuje ňáký morální zásady, to se mi celkem líbí. Ale to že pak šla sama s MICHALKOU na tu Klingonskou loď to uplně zabilo, tak stupidní rozhodnutí by neudělal ani Kirk s roztrhlym tričkem.

EDIT: Co se týče Filipky z alternativní reality, tak ta je uplně boží, líbí se mi jak se rychle přizpůsobila novýmu vesmíru a hned si našla dobrou práci, to se musí ocenit.

1.2.2019 | 20:46:29
jajjo3081

All Hail the Emperor

6.2.2018 | 21:00:47
Kothy

Skvela kapitanka.

22.11.2017 | 18:29:11
massx

Mongoloidní nápad jít na klingonskou loď a zaplatila za to životem. Někdy by toho Saru mohli poslechnout. Dobře jí tak, jinak celkem fajn.

1.11.2017 | 13:42:52
1

Stav titulků

Epizoda S03E08: The Sanctuary

cz100%
DOKONČENO

Aktualizace postav

V průběhu třetí řady seriálu Star Trek: Discovery budeme pravidelně aktualizovat sekci postav. Proto se nezapomeňte podívat na aktuální profily a ohodnotit všechny charaktery:

Reklama

Nejlepší postavy

Zajímavosti

Přehled Star Trek seriálů, kterých se v průběhu času určitě dočkáme

Přehled Star Trek seriálů, kterých se v průběhu času určitě dočkáme

Star Trek seriálů v čase přibývá a bude jich ještě mnohem více. Mnohdy se v tom dá lehce ztratit, proto vám přinášíme souhrnný článek, kde si přehledně shrneme, jaké seriály aktuálně běží, jaké se natáčejí a jaké se chystají. Jaký Star Trek seriál sledujete a hodláte sledovat?

Reklama

Novinky

Tvůrci zásadně změnili vztah Vulkánců a Romulanů a jak byl realizován návrat Leonarda Nimoye?

Tvůrci zásadně změnili vztah Vulkánců a Romulanů a jak byl realizován návrat Leonarda Nimoye?

Zatímco předchozí epizody se soustředily na děj z budoucnosti, nyní se dostáváme zpět k událostem z 23. století. Michael zjišťuje, jak veliký odkaz za sebou zanechal Spock a nestačí se divit, jak moc se sblížily kultury Vulkánců a Romulanů. Jak se vám ovšem líbilo toto nečekané spojení?

Narozeniny herců

Galerie

Galerie