Star Trek: Discovery Trailer ke třinácté epizodě Such Sweet Sorrow

Trailer ke třinácté epizodě Such Sweet Sorrow

Trailer ke třinácté epizodě Such Sweet Sorrow

Druhá řada seriálu Star Trek: Discovery se pomalu chýlí ke konci a s tím se blíží i souboj s Kontrolou, která má v plánu vyhladit veškerý život v galaxii. Jak to bude vypadat, se můžete podívat v traileru ke třinácté epizodě se shakespearovským názvem Such Sweet Sorrow.

7 0
10.4.2019

Thumbnail Play icon

Diskuze /19

awacs

Má největší otázka je, jestli nakonec z Kontroly vylezou Borgové :D

#2 Kasom #3 surky3
10.4.2019 | 19:54:09
Kasom

#1 awacs: To by neměli, když jsou starší než federace. Už za prvního kontaktu měli existovat nějakých 300 roků.

11.4.2019 | 2:03:16
surky3

#1 awacs: Pokud by se tam objevili borgové, tak seriál musí skončit. Federace by neměla sebemenší šanci s jejich momentální technologií.

11.4.2019 | 4:06:00
antty

Fakt ale je, že to Borgy silně připomíná. Třeba 31 narazila na nějaký jejich pozůstatek a zakomponovala ho do Kontroly.

Hezky se na to kouká, ale originalita tu fakt není, když pominu podobnost (hlavně vizuální) z Borgy, tak je to kříženec Skynetu s replikátory (s těmi z SGA).

webmaster
11.4.2019 | 7:01:37
theplanetoftheapes

Ale žádní borgové ani kayloni, jen nějaká umělá inteligence, kterou zprznil oddíl 31 a ta se teď nějak snaží vyhubit lidstvo a život, něco jako Thanos. Nic složitějšího už to nejspíš nebude. No a je to tedy poslední díl? nebo bude ještě 14 jak se někde psalo ?

#9 AMELIANVS
11.4.2019 | 10:35:10
perteus

Pokud jde o Borgy a jejich setákní s lidmi, tak v oficiální linii: Borgové cestovali časem, aby zabránili prvnímu kontaktu v roce 2063 a asimilovali obyvatele Země, ale v tom jim zabránila posádka Enterprise-E po vedením kapitána Picarda (Star trek: First contact). Pravděpodobně z teto doby na Zemi zůstalo několik neaktivních Borgů. Ve 22. století výzkumný tým v Arktidě objeví téměř sto let staré trosky vesmírné lodi zamrzlé v ledovci s mrtvolami dvou kyberneticky zdokonalených humanoidů. Tehdy lidé ještě neznali Borgy.

11.4.2019 | 11:06:41
perteus

a ještě jedna zajímavá informace: Několik epizod Star Treku – Regeneration (Star Trek: Enterprise) a Dark Frontier (Star Trek: Voyager) naznačuje, že nejen, že si Hvězdná flotila byla už dříve vědoma existence Borgů, ale že se je někteří vědci Flotily přímo vydali hledat, přestože v té době byli Borgové považováni za pověst. I když není nemožné si představit, že by lidstvo o Borzích vědělo dříve, než je na ně Q upozornil (zejména uvážíme-li události filmů Star Trek: Generations a Star Trek: První kontakt, vzniká přesto poněkud zvláštní problém s kontinuitou. Ten mohl být pochopitelně odbyt s tím, že události z Prvního kontaktu a Regeneration změnily časovou linii budoucnosti. Nicméně to nebylo záměrem tvůrců.

#10 Wolfi_Eisens
11.4.2019 | 11:10:43
perteus

Takže je možné vše. A je možné, že úmělá inteligence a technologie je Borgská a pochází z údalostí Prvního kontaktu a viz výše.

11.4.2019 | 11:11:38
AMELIANVS

#5 theplanetoftheapes: Snad Ultron když už(ten Robot co se vymkl kontrole).Thanos se nikdy nesnažil lidstvo zničit ale „pouze“ snížit jeho populaci o rovnou polovinu stejně jako u všeho dalšího života ve vesmíru.

11.4.2019 | 11:56:56
Wolfi_Eisens

#7 perteus: perteus – skvěle a přesně shrnuto. Ještě doplním, že za dob Picarda a Voyageru se Borgové vyskytovali v dalekém delta kvadrantu. Je dost dobře možné, že Kontrola (Centrála) je opravdu prvotním zárodkem Borgů, jen to ještě sama neví :-) Nějakým zásahem mohla být poslána právě do delta kvadrantu, kde by byla odsouzena k dlouhodobému hledání zdrojů, asimilaci tamních ras a vývoji do podoby, který by ji za pár (set) let umožnil návrat zpět k zemi. Struggle is pointess! (tahle hláška Kontroly je až moc podobná než aby to byla náhoda)

#11 AVE_Jirka
11.4.2019 | 13:35:22
AVE_Jirka

#10 Wolfi_Eisens: Prvotním zárodkem Borgů jsou lidé a taktéž prvním fyzickým Borgem byl člověk. Vznik Borgů je velmi dobře popsán v trilogii „Volání osudu.“

#12 antty
11.4.2019 | 17:26:32
antty

#11 AVE_Jirka: a to je pořád řeč o seriálech, protože trojdíl vlání osudu si nepamatuju (trojdíly navíc byly jen v DS9 a ve čtvrté řadě STE). takže jestli jde o knihy, tak na ty se zřetel brát nebude.

nicméně to připomíná děj, který plánovali tvůrci pro nakonec neuskutečněnou pátou řadu STE, kde se chtěli k Borgům zase vrátit. V STE byly pozůstatky Borgské technologie deaktivovány, sekce 31 se jich potom klidně mohla zmocnit a zkoumat je. v páté řadě STE měl být příběh o nějaké lékařské důstojnici, která by je zkoumala a stala by se z ní nakonec Borgská královna z VOY a prvního kontaktu – ta kterou hrála Kriegová (tu herečku tam chtěli i znova obsadit) – takže když se to nakonec nerealizovalo, tak si myslím, že se nápadu Kurtzman ujal teď

#13 AVE_Jirka #14 AVE_Jirka
webmaster
12.4.2019 | 11:43:15
AVE_Jirka

#12 antty: Ano, je to knižní trilogie, která by měla být oficiální. To zda budou tvůrci DIS toto brát na zřetel je věc jiná ;-). Každopádně dle mého názoru v DIS Borgové nebudou a jestliže ano, tak doufám, že na to půjdou chytře. Vodítek na to mají více než dost :-).

12.4.2019 | 14:16:52
AVE_Jirka

#12 antty: A jen doplním, že pokud by opravdu v DIS ukázaly Borgy, tak se to nijak nejspíš nebude vylučovat s tím, kdy vznikl první Borg ;-). A vzhledem k tomu, že vznikly opravdu v dávných časech než nám je vůbec ukázali v ENT, tak by Kurtzman musel být opravdu velký diletant se znalostmi Star Treku :-).

12.4.2019 | 15:22:54
antty

no ještě je tu teorie, že ENT a Dis jsou součástí jiné časové osy, vytvořené událostmi Prvního kontaktu, proto v původním TOS Spock nikdy nezmínil sestru, neexistovalo nic jako spore drive – všechny odlišnosti jde vysvětlit Kontrolou, která radila flotile jak postupovat a díky tomu sporedrive, hologramy a oblek pro cestování v čase vlastně existují

#17 AVE_Jirka
webmaster
12.4.2019 | 18:14:45
antty

Závěr této řady by prý mohl nějak souviset s mini-epizodou Calypso, můžu se zeptat, o čem byla? Já viděl jen tu o Muddovi :D

webmaster
12.4.2019 | 18:22:21
AVE_Jirka

#15 antty: Tak on Spock nemluvil ani o tom, že má polovičního bratra, takže to nic neznamená ;-). Na Calypso se mrkni, protože to stojí za podívání :-D. Spíše se to odehrává ve standardní časové ose, alespoň soudě dle všech prohlášení odpovědných osob :-). Nicméně hrátky s časem znamenají paradoxy a udělat dobrý paradox je opravdu mistrovské dílo (tady mohu doporučit film Predestination, kde jsem zapomněl, že mám v mikrovlnce ohřáté jídlo, jak to upoutalo moji pozornost :-D ).

12.4.2019 | 18:42:22
pidalin

Zajímalo by mě jestli je ta knižní trilogie Destiny fakt kánon, předpokládam že ne.

16.4.2019 | 20:38:58
pidalin

Aha, píšete tu že prej jo, tak to je zajímavý jestli je to pravdu, ale moc se mi tomu nechce věřit.

16.4.2019 | 20:39:33
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S02E14: Such Sweet Sorrow, Part 2

cz100%
DOKONČENO

Titulky pro vás každý týden připravuje tým ve složení:
thestral, Korax, @spockedscully, @Marethyu2000, @eodeon a @KlárkaP

Aktualizace postav

V průběhu první řady seriálu Star Trek: Discovery budeme pravidelně aktualizovat sekci postav. Proto se nezapomeňte podívat na aktuální profily a ohodnotit všechny charaktery:

Reklama

Nejlepší postavy

Reklama

Teorie

Kdo je Rudý anděl a o co mu jde?

Kdo je Rudý anděl a o co mu jde?

Celá zápletka druhé řady seriálu Discovery se točí okolo Rudého anděla, který se zničehonic objevuje na náhodných místech v galaxii a ovlivňuje jejich historii. Se šestým dílem jsme zase o kousek blíže odhalení pravdy, kdo Rudý anděl ve skutečnosti je a o co mu jde.

Zajímavosti

Recenze druhé řady seriálu Star Trek Discovery: Za hodně peněz málo muziky?

Recenze druhé řady seriálu Star Trek Discovery: Za hodně peněz málo muziky?

Máme za sebou druhou řadu seriálu Star Trek: Discovery a všichni si jistě už udělali čas, aby dohonili resty a zhlédli závěrečné díly. Nyní s odstupem času se na celou druhou řadu opět podíváme a rozebereme si ji. Opravdu se jednalo o tak kvalitní zábavu, jak nám tvůrci tvrdí?

Narozeniny herců

Galerie

Galerie